Суспільство
За підтримки ООН запустили онлайн-чат для психологічної підтримки чоловіків
Чоловіки тепер можуть скористатися спеціальним анонімним онлайн-чатом для психологічної підтримки. У ньому цілодобово у текстовому форматі консультують професійні психологи та психологині.
Про це повідомив Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.
У жовтні 2022 року UNFPA уже запустила у роботу безплатну анонімну та цілодобову лінію психологічної підтримки для чоловіків — за рік роботи вдалося прийняти понад 9200 дзвінків. Водночас багато клієнтів виявляли бажання звернутися за допомогою письмово.
У організації впевнені, що це допоможе чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.
Як звернутися
Кожен охочий може звернутися в чат у Telegram тут, Viber тут або на сайті Лінії підтримки один раз на добу з тривалістю консультації до 90 хвилин. Писати можна з будь-яких питань, що викликають стрес, як-от проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву.
Читайте також: Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ
Програмна менеджерка UNFPA Альона Зубченко зауважила, що чоловіки в Україні часто думають, що мають розв’язувати усі проблеми самостійно, і тому рідко звертаються за професійною допомогою.
Чому це важливо
Улітку 2022 року 90% опитаних фондом чоловіків зазначали, що не мали досвіду звернення за будь-якою професійною психологічною підтримкою. Разом з тим в UNFPA додали, що під час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій збільшується, тому вчасне розв’язання проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.
«Майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків», — зазначила Зубченко.
Роботу чату забезпечують UNFPA у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії.
Нагадаємо, у Житомирі запустили проєкт психологічної підтримки для дітей «Поруч».
Також ми повідомляли, що в Україні запрацювала гаряча лінія для психологічної підтримки постраждалих від війни.
Фото: АР.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі