Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ

Опубліковано

Теракт у Дніпрі, авіакатастрофа у Броварах, масштабні ракетні обстріли та втрати на фронті – кожна трагічна подія впливає на нас, навіть якщо здається, що це не так. Аби залишатися стійкими та продовжувати боротьбу із ворогом, варто дбати не лише про фізичне, а й про ментальне здоров’я. ШоТам зібрав 10 перевірених сервісів, платформ та ліній підтримки, які безкоштовно надають психологічну допомогу українцям.

Цілодобова психологічна підтримка від БФ «Запорука»

Благодійний фонд «Запорука» запустив безкоштовну цілодобову лінію психологічної підтримки ще в травні минулого року. У команді фонду працюють 20 кваліфікованих психологів, які мають безпосередній досвід роботи з кризовими станами. 

Усі сеанси за замовчуванням анонімні та проходять у відеоформаті в найбільш зручних для людини месенджерах – Viber, WhatsApp чи Telegram. Серед спеціалістів – жінки та чоловіки. Якщо вам комфортніше спілкуватися, наприклад, з жінкою, то координатор гарячої лінії обов’язково це врахує.

Аби отримати допомогу, зателефонуєте за номером безкоштовної (з усіх внутрішніх мобільних операторів) гарячої лінії 0 800 4000 23 з будь-якого куточка України в будь-який час доби (номер для дзвінків із-за кордону – +38 050 493 03 07)

 «Хаб стійкості»

«Хаб стійкості» – це платформа безкоштовної психологічної підтримки в кризовий час від громадської організації «Фундація Суспільність» та центру психічного здоров’я «Брейнкульт»

На сайті проєкту можна знайти поради з психологічної самодопомоги, а також записатися на консультацію до конкретного психолога чи психотерапевта. Спілкування з фахівцями відбувається у форматі відеоконференції.

До проєкту долучилися майже 50 спеціалістів. Крім того, на платформі можна переглянути профілі та обрати психолога, кваліфікація якого відповідатиме саме вашому зверненню. Наприклад, переживання втрати чи іншої травматичної події, депресія, проблеми у стосунках тощо. 

Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ. Фото: istockphoto.com.

Група психологічної підтримки «Разом»

Щоп’ятниці о 10:00 та 20:00 фахівці платформи «Твій психолог» влаштовують безкоштовну групову терапію для українців. Під час цієї сесії можна обговорити свої проблеми, або ж просто послухати спеціалістів та інших учасників зустрічі. 

Терапію організовують онлайн через застосунок Zoom. Приєднатися до конференції можна за цим посиланням. Ідентифікатор: 836 6633 7069, код доступу: 1111. Напередодні сесій, за 1-2 дні, у сторіз платформи в інстаграмі повідомляють, які саме психологи долучаться до наступної терапії.

Також на сайті проєкту можна звернутися за індивідуальною безкоштовною онлайн-консультацією.

Платформа «Розкажи мені»

Це ще одна безкоштовна онлайн-платформа для психологічних консультацій, яку розробив Інститут когнітивного моделювання. Команда проєкту працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами. 

Аби отримати допомогу спеціалістів, необхідно залишити заявку та коротко пояснити свій запит. Модератори підберуть спеціаліста, кваліфікація якого дозволить якнайкраще впоратися із вашою проблемою. Після цього психолог сконтактує з вами для узгодження дати та часу консультації. 

Консультації проводять безоплатно в режимі онлайн, тривалість – від 30 до 60 хвилин. У разі потреби ви можете записатися на повторну зустріч із психологом. Дізнатися більше про фахівців платформи та залишити заявку можна за цим посиланням.

Центр психологічної підтримки «ОбійМи» 

Центр психологічної підтримки «ОбійМи» – ініціатива психологів-волонтерів, які допомагають людям, котрі зазнали стресу внаслідок воєнних дій та переселення. Команда проєкту об’єднує понад 500 спеціалістів з різних куточків України й світу та працює цілодобово.

Аби отримати допомогу, необхідно заповнити коротку форму, вказавши ваше ім’я, контактний номер телефона, вік та регіон. Крім того, ви можете обрати стать психолога та вказати, наскільки терміново потребуєте консультації.

Допомога від UA Mental Help

UA Mental Help – це онлайн-платформа, створена для надання безкоштовної професійної психологічної допомоги та підтримки українцям під час війни. Усі консультації повністю безкоштовні, над запитами українців працює команда психологів-волонтерів. 

Ви можете звернутися до проєкту, якщо відчуваєте розпач, депресію, тривогу, провину, апатію або переживаєте втрату. Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити онлайн-форму та дочекатися, поки координатор проєкту опрацює ваш запит. Крім того, подати заявку можна й через сайт проєкту, де також розміщено всю інформацію про платформу та контент для самодопомоги.

Зверніть увагу, що UA Mental Help не є швидкою психологічною допомогою. Після отримання запиту спеціаліст зв’яжеться з вами протягом 7-ми днів. Якщо ви відчуваєте, що ваша проблема не може чекати, оберіть іншу платформу підтримки.

Застосунок Teplo

Це мобільний застосунок, який допомагає підібрати фахівця індивідуально. У додатку є чат із психологом та можливість онлайн-консультації. Програма платна, однак всіх, чий запит пов’язаний із війною в Україні, психологи консультуватимуть безкоштовно.

Алгоритм роботи додатка доволі простий: необхідно зареєструватися й описати свій запит. Далі модератор шукає потрібного фахівця та з’єднує вас у чаті. Усі консультації проходять у форматі листування. Писати психологу можна щоденно й у будь-який час доби упродовж усього тижня. 

Сумніватися у кваліфікації спеціалістів не варто: із застосунком працюють фахівці з вищою психологічною освітою з різних напрямів психотерапії. Стаж консультування – від 3 до 15 років. Завантажити додаток можна на офіційному сайті проєкту.

психологічна допомога
Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ. Фото: istockphoto.com.

Портал Help24

Це незалежний портал безкоштовних онлайн послуг. Консультації проводять в онлайн-чаті, кожна із них триває до 30 хвилин. Якщо у вас виникне потреба у додатковій сесії, адміністратор перенаправить вас і підкаже, що робити далі. 

Звернутися по допомогу можуть всі охочі, для цього достатньо перейти на сайт за цим посиланням та сформулювати свій запит у чаті адміністратору. Крім психологічної підтримки на порталі також можна отримати безкоштовну юридичну допомогу.

Центр психологічного консультування Open Doors

Open Doors надає безкоштовну психологічну допомогу всім, хто цього потребує. Фахівці проєкту працюють із військовослужбовцями, їхніми сім’ями та іншими людьми, які зазнали психологічних травм через війну. 

Платформу створили працівники Міжнародного інституту післядипломної освіти. Аби записатися на консультацію, потрібно зареєструватися за цим посиланням або у чат-боті в телеграмі.

Національна гаряча лінія

Також в Україні працює державна «гаряча лінія», спеціалісти якої допомагають українцям підтримати психічне здоров’я в умовах постійного стресу й емоційної напруги, спричинених війною.

«Гаряча лінія» за номером 0-800-100-102 працює щодня з 10:00 до 20:00, дзвінки з України є безоплатними. Консультації надають фахові психологи з багаторічним досвідом, які попередньо пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. 

Лінія працює у двох форматах: через аудіо- та відеозв’язок. Для отримання відеосеансу людина, яка звернулася по допомогу, має повідомити про таке бажання оператору лінії. Крім того, лінія приймає дзвінки громадян України, які перебувають в інших країнах за номерами:

  • +420 800 012 058 – у Чехії,
  • +48 800 088 141 – у Польщі, 
  • +33 805 080 466 – у Франції,
  • +351 800 780 756 – у Португалії,
  • +46 20 160 46 46 – у Швеції,
  • +353 1800 817 519 – в Ірландії,
  • +39 800 939 092 – в Італії, 
  • +43 800 017967 – в Австрії, 
  • +44 808 164 2432 – у Великій Британії.

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

Опубліковано

На перетині просп. Валерія Лобановського і вул. Володимира Брожка облаштували новий регульований безбар’єрний наземний пішохідний перехід.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Новий наземний перехід дублює підземний.

Фахівці Центру організації дорожнього руху встановили пристрої звукового оповіщення, чотири транспортних і шість пішохідних світлофорів. З огляду на складну ситуацію з електроенергією, світлофори оснастили резервним живленням.

Читати також: Місця для паркування в Києві можна взяти в оренду через онлайн-аукціони: як це працює

Також на перехресті встановили детектори транспорту. За допомогою них можна буде змінювати програми роботи світлофорів залежно від інтенсивності трафіку, щоб зменшити дорожні затори.

Крім цього, комунальники знизили бордюри, облаштували тактильну плитку, заасфальтували тротуар і проїжджу частину, нанесли відповідну розмітку.

Нагадаємо, що Київщина отримає 19 когенераційних установок для безперебійного постачання електроенергії.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

На Херсонщині відновили понад 30 медичних закладів: результати та подальші кроки

Опубліковано

У Херсонській області вдалося повністю відновити 31 медичний заклад, пошкоджений російськими обстрілами, ще 37 — відновлено частково.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Серед пріоритетних питань для регіону (Херсонщини — ред.) залишається забезпечення медичних та освітніх послуг. Спільними зусиллями нам вдалося повністю відновити 31 медичний заклад. Ще 37 відновлено частково», — поінформував він.

Читати також: Херсонщина отримала мобільну амбулаторію вартістю 1,7 млн грн (ВІДЕО)

Глава уряду також додав, що триває забезпечення автономності медзакладів. Зокрема, серед 9-ти лікарень Херсонської області резервне теплопостачання забезпечено у 8-ми, резервні свердловини — у 5-ти, резервне електроживлення — у всіх 9-ти.

За словами Шмигаля, продовжується облаштування модульних амбулаторій в окремих громадах. Він зазначив, що виділено кошти для створення безпечних умов і в лікарнях, і в школах.

«Загалом в області торік облаштували укриття в 49 закладах освіти. Цього року розпочато будівництво трьох нових укриттів і ремонт одного за кошти державної субвенції», — сказав він.

Нагадаємо, що на Херсонщині відремонтували майже 70 лікарень.

Фото: поліція Херсонської області.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення