Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ

Опубліковано

Теракт у Дніпрі, авіакатастрофа у Броварах, масштабні ракетні обстріли та втрати на фронті – кожна трагічна подія впливає на нас, навіть якщо здається, що це не так. Аби залишатися стійкими та продовжувати боротьбу із ворогом, варто дбати не лише про фізичне, а й про ментальне здоров’я. ШоТам зібрав 10 перевірених сервісів, платформ та ліній підтримки, які безкоштовно надають психологічну допомогу українцям.

Цілодобова психологічна підтримка від БФ «Запорука»

Благодійний фонд «Запорука» запустив безкоштовну цілодобову лінію психологічної підтримки ще в травні минулого року. У команді фонду працюють 20 кваліфікованих психологів, які мають безпосередній досвід роботи з кризовими станами. 

Усі сеанси за замовчуванням анонімні та проходять у відеоформаті в найбільш зручних для людини месенджерах – Viber, WhatsApp чи Telegram. Серед спеціалістів – жінки та чоловіки. Якщо вам комфортніше спілкуватися, наприклад, з жінкою, то координатор гарячої лінії обов’язково це врахує.

Аби отримати допомогу, зателефонуєте за номером безкоштовної (з усіх внутрішніх мобільних операторів) гарячої лінії 0 800 4000 23 з будь-якого куточка України в будь-який час доби (номер для дзвінків із-за кордону – +38 050 493 03 07)

 «Хаб стійкості»

«Хаб стійкості» – це платформа безкоштовної психологічної підтримки в кризовий час від громадської організації «Фундація Суспільність» та центру психічного здоров’я «Брейнкульт»

На сайті проєкту можна знайти поради з психологічної самодопомоги, а також записатися на консультацію до конкретного психолога чи психотерапевта. Спілкування з фахівцями відбувається у форматі відеоконференції.

До проєкту долучилися майже 50 спеціалістів. Крім того, на платформі можна переглянути профілі та обрати психолога, кваліфікація якого відповідатиме саме вашому зверненню. Наприклад, переживання втрати чи іншої травматичної події, депресія, проблеми у стосунках тощо. 

Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ. Фото: istockphoto.com.

Група психологічної підтримки «Разом»

Щоп’ятниці о 10:00 та 20:00 фахівці платформи «Твій психолог» влаштовують безкоштовну групову терапію для українців. Під час цієї сесії можна обговорити свої проблеми, або ж просто послухати спеціалістів та інших учасників зустрічі. 

Терапію організовують онлайн через застосунок Zoom. Приєднатися до конференції можна за цим посиланням. Ідентифікатор: 836 6633 7069, код доступу: 1111. Напередодні сесій, за 1-2 дні, у сторіз платформи в інстаграмі повідомляють, які саме психологи долучаться до наступної терапії.

Також на сайті проєкту можна звернутися за індивідуальною безкоштовною онлайн-консультацією.

Платформа «Розкажи мені»

Це ще одна безкоштовна онлайн-платформа для психологічних консультацій, яку розробив Інститут когнітивного моделювання. Команда проєкту працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами. 

Аби отримати допомогу спеціалістів, необхідно залишити заявку та коротко пояснити свій запит. Модератори підберуть спеціаліста, кваліфікація якого дозволить якнайкраще впоратися із вашою проблемою. Після цього психолог сконтактує з вами для узгодження дати та часу консультації. 

Консультації проводять безоплатно в режимі онлайн, тривалість – від 30 до 60 хвилин. У разі потреби ви можете записатися на повторну зустріч із психологом. Дізнатися більше про фахівців платформи та залишити заявку можна за цим посиланням.

Центр психологічної підтримки «ОбійМи» 

Центр психологічної підтримки «ОбійМи» – ініціатива психологів-волонтерів, які допомагають людям, котрі зазнали стресу внаслідок воєнних дій та переселення. Команда проєкту об’єднує понад 500 спеціалістів з різних куточків України й світу та працює цілодобово.

Аби отримати допомогу, необхідно заповнити коротку форму, вказавши ваше ім’я, контактний номер телефона, вік та регіон. Крім того, ви можете обрати стать психолога та вказати, наскільки терміново потребуєте консультації.

Допомога від UA Mental Help

UA Mental Help – це онлайн-платформа, створена для надання безкоштовної професійної психологічної допомоги та підтримки українцям під час війни. Усі консультації повністю безкоштовні, над запитами українців працює команда психологів-волонтерів. 

Ви можете звернутися до проєкту, якщо відчуваєте розпач, депресію, тривогу, провину, апатію або переживаєте втрату. Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити онлайн-форму та дочекатися, поки координатор проєкту опрацює ваш запит. Крім того, подати заявку можна й через сайт проєкту, де також розміщено всю інформацію про платформу та контент для самодопомоги.

Зверніть увагу, що UA Mental Help не є швидкою психологічною допомогою. Після отримання запиту спеціаліст зв’яжеться з вами протягом 7-ми днів. Якщо ви відчуваєте, що ваша проблема не може чекати, оберіть іншу платформу підтримки.

Застосунок Teplo

Це мобільний застосунок, який допомагає підібрати фахівця індивідуально. У додатку є чат із психологом та можливість онлайн-консультації. Програма платна, однак всіх, чий запит пов’язаний із війною в Україні, психологи консультуватимуть безкоштовно.

Алгоритм роботи додатка доволі простий: необхідно зареєструватися й описати свій запит. Далі модератор шукає потрібного фахівця та з’єднує вас у чаті. Усі консультації проходять у форматі листування. Писати психологу можна щоденно й у будь-який час доби упродовж усього тижня. 

Сумніватися у кваліфікації спеціалістів не варто: із застосунком працюють фахівці з вищою психологічною освітою з різних напрямів психотерапії. Стаж консультування – від 3 до 15 років. Завантажити додаток можна на офіційному сайті проєкту.

психологічна допомога
Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ. Фото: istockphoto.com.

Портал Help24

Це незалежний портал безкоштовних онлайн послуг. Консультації проводять в онлайн-чаті, кожна із них триває до 30 хвилин. Якщо у вас виникне потреба у додатковій сесії, адміністратор перенаправить вас і підкаже, що робити далі. 

Звернутися по допомогу можуть всі охочі, для цього достатньо перейти на сайт за цим посиланням та сформулювати свій запит у чаті адміністратору. Крім психологічної підтримки на порталі також можна отримати безкоштовну юридичну допомогу.

Центр психологічного консультування Open Doors

Open Doors надає безкоштовну психологічну допомогу всім, хто цього потребує. Фахівці проєкту працюють із військовослужбовцями, їхніми сім’ями та іншими людьми, які зазнали психологічних травм через війну. 

Платформу створили працівники Міжнародного інституту післядипломної освіти. Аби записатися на консультацію, потрібно зареєструватися за цим посиланням або у чат-боті в телеграмі.

Національна гаряча лінія

Також в Україні працює державна «гаряча лінія», спеціалісти якої допомагають українцям підтримати психічне здоров’я в умовах постійного стресу й емоційної напруги, спричинених війною.

«Гаряча лінія» за номером 0-800-100-102 працює щодня з 10:00 до 20:00, дзвінки з України є безоплатними. Консультації надають фахові психологи з багаторічним досвідом, які попередньо пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. 

Лінія працює у двох форматах: через аудіо- та відеозв’язок. Для отримання відеосеансу людина, яка звернулася по допомогу, має повідомити про таке бажання оператору лінії. Крім того, лінія приймає дзвінки громадян України, які перебувають в інших країнах за номерами:

  • +420 800 012 058 – у Чехії,
  • +48 800 088 141 – у Польщі, 
  • +33 805 080 466 – у Франції,
  • +351 800 780 756 – у Португалії,
  • +46 20 160 46 46 – у Швеції,
  • +353 1800 817 519 – в Ірландії,
  • +39 800 939 092 – в Італії, 
  • +43 800 017967 – в Австрії, 
  • +44 808 164 2432 – у Великій Британії.

Суспільство

У Києві запрацював сайт ветмедицини: які функції доступні

Опубліковано

У Києві запрацювала оновлена версія сайту міської лікарні ветеринарної медицини. Діяльність комунального підприємства пов’язана з безпритульними та домашніми тваринами в столиці. 

Про це повідомляє Офіційний портал Києва.

“Це, зокрема, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, впровадження концепції “Культурний вигул тварин у місті”, посилення контролю за утриманням домашніх тварин, створення системи контролю за порушенням правил утримання домашніх тварин у Києві”, – повідомили в Офіційному порталі.

Читайте також: Як швидко сплатити податки через “Дію”: деталі

У нових розділах сайту буде міститися:

  • перелік останніх новин підприємства;
  • інформація про тварин, які наразі шукають домівку та тих, хто вже її знайшов;
  • розділ з даними про загублених тварин столиці;
  • мапа вигульних майданчиків Києва;
  • послуги ветеринарної допомоги комунального підприємства;
  • інформація щодо публічних закупівель, документів та звітності.

Нагадаємо, Київська дитяча залізниця відкрила сезон руху поїздів.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

У Чернівцях покажуть фільм про письменників Розстріляного відродження

Опубліковано

У культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука у Чернівцях покажуть художній фільм “Будинок ”Слово”. Нескінчений роман”. У фільмі йдеться про історію українських письменників доби “розстріляного відродження”, яких зібрали в одному будинку, щоби вони працювали на радянську систему.

Про це повідомили на сторінці центру у Facebook.

У Чернівцях будуть чотири покази фільму: 11 та 12 травня, 19 та 26 травня. Вхід на покази – платний. Водночас про продаж квитків повідомлять згодом.

Про що фільм

Читайте також: Фільм української режисерки отримав головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

Стрічка заснована на реальних подіях, які відбуваються у 1927 році у Харкові, де за наказом Сталіна збудували кооперативний будинок “Слово”. Туди заселили найвидатніших українських письменників.

“Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму. Однак не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна”, – йдеться в описі фільму.

Неочікувано для мешканців будинку підселяють невідомого молодого письменника Володимира Акімова. З його появою в будинку починають розгортатися дивні події, про що й досі мовчать його стіни. Історія заснована на реальних подіях.

Світова прем’єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі у 2021 році, а українська — на фестивалі “Миколайчук OPEN” в Чернівцях 16 червня 2022 року.

Нагадаємо, в Україні надрукують поетичну збірку Миколи Леоновича, який рік тому зник безвісти.

Фото: Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука

Читати далі

Суспільство

Як працює унікальна кухня-потяг від Укрзалізниці: фото

Опубліковано

Унікальний потяг-кухня Укрзалізниці продовжує працювати на Харківщині та допомагає регіону долати наслідки постійних ворожих обстрілів. Від початку роботи команда поїзда виготовила вже 350 000 порцій їжі загалом, з яких 265 000 — для постраждалих за останній місяць мешканців регіону.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

За інформацією Укрзалізниці, упродовж декількох днів працівники поїзда-кухні також готують для Харківської психіатричної лікарні.

“Вона була зруйнована російськими ракетами. На момент терористичної атаки в лікувальному закладі перебувало 60 пацієнтів та 5 лікарів. Поки харчоблок лікарні та інші господарські приміщення лікарні відновлюють, їжу для пацієнтів готуватиме поїзд-кухня Укрзалізниці”, – повідомили в УЗ.

Закупівлі продовольства та функціонування поїзда фінансує Фонд Говарда Баффета

Читати далі