Економіка і бізнес
З України запускають доступні авіарейси до Грузії
Авіакомпанія Yan Air анонсувала прямі авіаперельоти Київ (аеропорт “Бориспіль”) – Батумі з 6 квітня. Рейси здійснюватимуться двічі на тиждень по середах і суботах, а з 1 червня – щодня. Про це повідомляється на офіційній сторінці авіакомпанії у Facebook.
Київ – Батумі – Київ
Вартість квитків:
- в один бік: від 3 794 грн;
- туди і назад: від 6 507 грн.
Одеса – Тбілісі – Одеса
З 23 травня YanAir запустить прямі рейси з Одеси в Тбілісі, які будуть виконуватися по четвергах. З 9 липня також будуть додані рейси по неділях.
Вартість квитків:
- в один бік: від 3 320 грн;
- туди і назад: від 6 121 грн.
Читайте також: Балтійський лоукостер запускає рейси ще до одного українського міста: куди та коли?
Одеса – Батумі – Одеса
З 29 травня YanAir відновить виконання прямих рейсів з Одеси в Батумі. Польоти будуть виконуватися двічі на тиждень – по середах і суботах.
Вартість квитків:
- в один бік: від 3 923 грн;
- туди і назад: від 6 225 грн.
Харків – Батумі – Харків
Перельоти з Харкова в Батумі YanAir почне виконувати з 5 червня 2019 року. Заплановано два рейси на тиждень – по середах і суботах.
Вартість квитків
- в один бік: від 4 134 грн;
- туди і назад: від 6 847 грн.
На всіх рейсах YanAir в Грузію в вартість квитків входить провезення 23 кг багажу і 7 кг ручної поклажі, а також харчування на борту.
Економіка і бізнес
Україна вперше напряму придбала скраплений природний газ (СПГ) зі США — важливий крок у напрямі повної енергетичної незалежності від росії. Вантаж прибув 27 грудня до термінала у Греції, а доставкою займалася компанія ДТЕК, найбільший приватний енергетичний гравець України.
Про це повідомляє Financial Times.
Газ замість залежності
СПГ транспортували через Середземне море, а обсяги вантажу становили близько 100 кубічних метрів природного газу. ДТЕК залишить собі десяту частину, а решту продасть грецьким компаніям.
«Такі постачання забезпечують регіон надійним і безпечним джерелом енергії, одночасно послаблюючи російський вплив на нашу енергетичну систему», — прокоментував виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко.
Україна уклала угоду з американською компанією Venture Global ще в червні. Згідно з домовленостями, закупівлі СПГ триватимуть до кінця 2026 року, а окремий 20-річний контракт передбачає постійне постачання газу.
Читати також: У Києві стартували аукціони на місця для поштоматів: як взяти участь
Європейський контекст
На фоні енергетичної кризи Європа зміцнює зв’язки з США, які наразі забезпечують 40% європейського імпорту СПГ. Україна до цього часу не купувала американський газ напряму, тож цей вантаж — знаковий момент для країни.
Транзит російського газу через Україну за п’ятирічною угодою завершується 1 січня 2025 року, а співпраця з Venture Global може стати основою для майбутнього, де Україна повністю позбудеться російського викопного палива.
Нагадаємо, що український стартап залучив $3 млн інвестицій.
Фото: ДТЕК.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що це означає для міста і бізнесу
Як взяти участь
- Обрати локацію на платформі Prozorro.Продажі за вказаним посиланням.
- Зареєструватися на одному з електронних майданчиків системи.
- Внести гарантійний платіж і запропонувати свою ціну.
- Оформити договір після перемоги в аукціоні.
Коментарі