Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

З російського полону в Україну вдалося повернути ще 75 військових

Опубліковано

Україна та Росія 31 травня провели обмін військовополоненими. Додому з ворожого полону повернулися 75 воїнів Сил оборони. Серед звільнених – воїни ЗСУ, НГУ, Держприкордонслужби, а також четверо цивільних, звільнено, зокрема, захисників Маріуполя і острова Зміїний та воїнів, що охороняли Чорнобильську АЕС.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Увесь цей час ми ні на день не припиняли працювати, щоб повернути додому кожного й кожну з російського полону. І сьогодні маємо важливий результат: ще 75 наших людей повернулися до України. Воїни ЗСУ та Нацгвардії, прикордонники, четверо цивільних – усі вони вже на рідній землі”, – зазначив глава держави.

В Україну з російського полону вдалося повернути ще 75 осіб: Зеленський розкрив подробиці. Фото та відео
В Україну з російського полону вдалося повернути ще 75 осіб: Зеленський розкрив подробиці. Фото та відео
В Україну з російського полону вдалося повернути ще 75 осіб: Зеленський розкрив подробиці. Фото та відео

У Координаційному штабі з питань поводження з полоненими уточнили: серед визволених оборонців – п’ять жінок. Шестеро звільнених –офіцери, 65 – представники рядового та сержантського складу.

Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.

“Цього разу визволено з полону 37 представників Збройних Сил України, зокрема 13 бійців Військово-морських Сил та двоє представників Повітряних Сил. Також визволено з полону 21 нацгвардійця. Додому повертаються семеро Оборонців-прикордонників, шестеро тероборонців та четверо цивільних українок”, – зазначили у Координаційному штабі.

Читайте також: «Довгі руки» російської пропаганди (ВІДЕО)

Зокрема, повернути на рідну землю вдалося 19 Захисників острова Зміїний, 14 військовослужбовців, які охороняли ЧАЕС, а також десять оборонців Маріуполя. Серед звільнених є воїни, що потрапили у полон на Харківському, Київському, Херсонському, Донецькому, Луганському, Запорізькому та Сумському напрямках.

Як уточнив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, у рамках обміну вдалося звільнити 29 співробітників МВС України: 21 нацгвардійця, 7 прикордонників та поліцейську.

В Україну з російського полону вдалося повернути ще 75 осіб: Зеленський розкрив подробиці. Фото та відео
В Україну з російського полону вдалося повернути ще 75 осіб: Зеленський розкрив подробиці. Фото та відео
В Україну з російського полону вдалося повернути ще 75 осіб: Зеленський розкрив подробиці. Фото та відео

Враховуючи звільнених у ході обміну 31 травня полонених Україна за час повномасштабної війни з Росією повернула вже 3210 українців, що перебували у ворожому полоні, додав омбудсмен.

Президент додав: держава робить усе можливе, аби додому повернувся кожен українець, що нині перебуває у неволі.

Нагадаємо, в Україні запустили програму адаптації для дітей-ВПО.

Фото: Володимир Зеленський

Суспільство

В Чернівцях відкрився новий Центр підпримки для ветеранів

Опубліковано

Центр підтримки ветеранів та їхніх родин, створений ГО «Гідність Буковини», надаватиме консультації та допомогу ветеранам у співпраці з департаментом соціальної політики Чернівецької міської ради та Чернівецьким міським центром соціальних служб.

Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.

У Центрі працюватимуть кейс-менеджери, які допомагатимуть ветеранам орієнтуватися в отриманні необхідних послуг та адаптуватися до цивільного життя після війни. Це передбачає проведення групових занять з комунікації, що сприятимуть їхній психологічній та соціальній адаптації.

Читати також: Українці створили платформу, де можна розрахувати ймовірність вступу на бюджет

Окрім того, в Центрі проводитимуть тренінги з можливостей отримання грантів і ведення бізнесу.

Проєкт реалізовано за підтримки UNDP та Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Нагадаємо, що в Харкові демонтували зображення радянської зірки.

Фото: EU4Recovery.

Читати далі

Суспільство

В Україні запускають програму навчання жінок-водіїв для вантажівок

Опубліковано

В Україні планується запуск національної програми з навчання жінок керуванню вантажівками.

Про це повідомив заступник голови Мінінфраструктури Олександр Деркач у інтерв’ю Forbes.

Програма включатиме теоретичні та практичні заняття, а також посібник із працевлаштування. Планується співпраця з автошколами, логістичними компаніями та іншими зацікавленими сторонами.

Читати також: Як українці святкували Трійцю та Івана Купала: 10 фото з минулого століття

Деякі компанії вже розпочали підготовку жінок-водіїв. Зокрема, «Сканія Україна» підготувала п’ять команд жінок-водійок, а мережі «Сільпо» та «Метінвест» запровадили власні програми навчання.

Нагадаємо, що послуги з ментального здоров’я надаватимуть на всіх рівнях медичної допомоги – МОЗ.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

Як вчителька української мови з Донеччини робить рідне місто безпечнішим (ВІДЕО)

Опубліковано

Вчителька української мови ініціювала перевірку вулиць у прифронтовій Миколаївці! Обгородила місця прильотів і поставила вказівники. Тож тепер її сусіди можуть швидко знайти укриття.

Історія вчительки

Лілія Куліш народилась у Миколаївці, що на Донеччині. Викладала українську мову в школі та не планувала покидати рідне місто. Але 8 квітня 2022 змінило її життя назавжди – росіяни поцілили по вокзалу в Краматорську. У той день загинула донька її коліжанки.

Тож Лілія вирішила рятувати родину й уже наступного дня виїхала до Кропивницького. Але продовжила працювати онлайн і залишилася на звʼязку з Миколаївською громадою. Про Коаліцію 1325 Лілія дізналася ще 5 років тому.

Про Резолюцію

1325 — це номер Резолюції Ради Безпеки ООН, яку ухвалили у 2000 році. Резолюція акцентує на важливості інтеграції жінок до безпекового сектору. І з 2018 року за підтримки Українського Жіночого Фонду Коаліція 1325 запрацювала на Донеччині. Тож коли Лілію запросили на тренінг з аудиту безпеки територій, вона без вагань до нього долучилася. І вже за 3 місяці провела аудит у прифронтовій Миколаївці.

«Аудит безпеки, особливо в нашій громаді — там, де 20 км від лінії фронту — це дуже й дуже важливо, бо небезпека чатує на кожному кроці. Коли я надала цю інформацію, одноголосно було вирішено впроваджувати цей проєкт», — розповідає жінка.

Впровадження безпекових заходів

Лілію підтримала міська адміністрація, і зміни одразу почали впроваджувати. Території житлового будинку та ЦНАПу, пошкоджені обстрілами, обгородили. Поряд встановили попереджувальні таблички. А шлях до укриття позначили вказівниками.

«Миколаївська громада приєдналася до коаліції «1325 Донеччина», а це говорить про те, що Миколаївка, і громада, і люди хочуть зробити безпечним життя на своїй території», — каже Лілія Кісліцина, координаторка Коаліції.

І хоч зараз через війну з Миколаївки виїхала третина населення Лілія все одно сподівається, що настане час, коли всі жителі повернуться в рідне місто.

«Звичайно, всі проєкти, в тому числі й участь у Коаліції 1325 — це заради майбутнього, заради розвитку мого рідного міста. Я вірю в те, що повернуться всі мешканці міста, повернуться учні наших закладів — і мого закладу — до рідного міста», — підкреслює Лілія Куліш.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА: