

Суспільство
З принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок
Хто б міг подумати, що незмінний аксесуар наших бабусь буде одним з головних трендів нашого часу. Здавна хустки носили жінки різного віку, культури та релігії. І зараз мода на цей аксесуар повертається. Стильні шовкові хустинки мають безліч варіантів застосування – можна одягнути як звичайний головний убір, як топ, бант або пов’язати на сумочку чи руку замість браслета.
З принтами від сонячних діток, з малюнками відомих художників, з калейдоскопами фасадів київських будинків – українські бренди дивують своїм асортиментом хустинок. Тож, саме час обрати для себе стильний аксесуар.
1. Особливі хустинки від інклюзивного ательє Lady Di atelier

У особливому ательє Lady Di atelier творять руками доброти і щирими серцями. Це не просто інклюзивне ательє, а ціла філософія. Тут працюють люди з інвалідністю та сонячні діти, які малюють картини олійними фарбами. Потім ці картини фотографують та переносять на шовкові хустини.
Кожен створений принт має свого автора та наставника. Щомісяця вони отримують 10% від продажу хустин з їхнім принтом як гонорар.
«Ми змінюємо ставлення суспільства до людей з інвалідністю. Кожен має право на повноцінне життя та гідні умови праці. Унікальність бренду в тому, що ми надаємо можливість професійної реалізації художникам з синдромом Дауна», – кажуть засновниці Lady Di atelier Ярина Янчак та Ірина Ляховенко.
Читайте також: Хустини від сонячних діток: історія першого в Україні інклюзивного ательє
Завдяки співзасновницям Ірині та Ярині більше ніж 20 жінок та дітей мають постійну роботу, отримують зарплатню та, головне, – відчувають себе потрібними та знаходять сили рухатись далі. У Lady Di atelier можна придбати різноманітні унікальні хустини з принтами та написами. Також в асортименті є резинки для волосся, твіллі, скатертини та навіть крижми.
Де купити: сайт
Ціни: 300-1000 гривень
2. Народна культура у принтах від NESAMOVYTO

Це молодий український бренд, який надихається народною культурою, українськими пейзажами та природними стихіями.
«Кожна наша хустка розповідає історію. Чотири особливі автентичні українські пісні лягли в основу сюжетів наших хусток. Пронизлива «Де ти тепер?», мрійлива «Ніч яка місячна», надихаюча «Я піду в далекі гори» та грайлива «Черемшина». Це пісні, знайомі кожному з дитинства, пробуджують найщиріші почуття, нагадують про такі прості, але такі важливі цінності та надихають жити на повну», – розповідають засновники бренду.
У NESAMOVYTO є колекція в основі якої спадщина з карпатського регіону, а також бренд випустив колекцію Persona у колаборації з Аліною Паш. До колекції увійшли хустки Churai, Mavka та Sophia. Джерелами натхнення для неї стали «Лісова пісня» Лесі Українки, «Маруся Чурай» Ліни Костенко і Valse melancolique Ольги Кобилянської.
Де купити: сайт
Ціни: 1200-1600 гривень
3. Картини українських художників та маски-хустки від OLIZ

З любов’ю до мистецтва та традицій. Саме так позиціонує себе український бренд OLIZ. Його засновниця Христина Зборошенко почала реставрувати старовинні хустки з родинної колекції, а згодом вирішила поєднати мистецтво з традиціями. Тому створила бренд OLIZ, у якому автентичні елементи поєднуються з сучасними аксесуарами. Ескізи для шовкових хустинок розробляють відомі українські художники.
Окрім того, Oliz активно співпрацює з українськими музеями, поповнюючи колекцію своїх виробів «Музейна». У цій колекції є хустки із зображеннями картин Катерини Білокур, Тараса Шевченка, Ганни Собачко-Шостак, Івана Айвазовського. До того ж частина коштів від продажу товарів спрямовують на підтримку музеїв.
Читайте також: Мода на українське. Вісім брендів, які відроджують давні традиції
У асортименті бренду є шовкові моделі, вовняні, дитячі, лляні та весільні хустки. Тут ви можете знайти лімітовані колекції з текстами віршів Ліни Костенко, хустки з петриківським розписом, з принтами від кримськотатарського художника та інші. А ще в OLIZ є унікальний аксесуар 21 століття – шовкові маски-хустки.
Де купити: Інстаграм
Ціни: 2000-4000 гривень
4. Крила на хустинках від Zlitay

Цей український бренд, який пропонує шовкові вироби, був створений у 2019 році. Навіть назва бренду Zlitay – це транслітерація українського слова «злітай», адже візитівкою бренду є шовкові хустки з малюнками птахів та композицій з крилами. Такий аксесуар з неймовірними принтами зробить особливим будь-який образ. А бренд пропонує накидати хустинки на плечі на мінімалістичні сукні чи топи.
У Zlitay пропонують також сукні для урочистих подій, повсякденні костюми та різноманітні аксесуари. До слова, речі від цього бренду стануть чудовим подарунком, адже запаковані в дизайнерську упаковку з авторською листівкою.
Де купити: сайт
Ціни: в середньому 1500 гривень
5. Шовковий аксесуар про Київ від Dvoira

Рейтарська, іподром, плитка на Шовковичній та фасад будинку на Десятинній – улюблені частинки столиці тепер можна завжди носити з собою. Любов до хусток та рідного міста Києва об’єднались у створенні бренду Dvoira. Тепер тут створюють унікальні аксесуари з принтами фасадів столичних будинків.
«Захоплення містом супроводжує мене майже все життя. Я завжди любила та зараз продовжую фотографувати цікаві деталі будинків, вулиці, багато гуляю та пізнаю столицю глибше та глибше. В якийсь момент стало ясно, що мій фотографічний талант та місто з його історією просто нерозривні, тому потрібно це якось об’єднати та створите неповторну ідею, яка буде мати сенс», – розповідає засновниця бренду Двойра.
Ідея бренду у тому, щоб створити речі, які будуть зберігати пам’ять про улюблені місця столиці. Головний напрямок Dvoira – стильні хустинки-калейдоскопи з натурального шовку, які стануть чудовим доповненням будь-якого образу.
Де купити: сайт
Ціни: від 500 до 2000 гривень
6. Zitkani – хустки з картинами світових художників

Якщо ви прихильники образотворчого мистецтва, то вам точно варто звернути увагу на аксесуари від бренду Zitkani. Адже тут створюють унікальні хустини, на яких зображені картини відомих світових та українських художників. Уявіть, що улюблені роботи Ван Гога, Деґа, Тулуз-Лотрек, Едварда Мунка можна носити щодня з собою як стильний аксесуар. Виробники переносять відомі витвори мистецтва на шовк, відтворюють ідентичні форми й кольори.
«Кожна хустка – це окремий світ, втілений у кольорі і лінії. Кожна хустка – це дивовижна доля художника. Кожна хустка – це вічне мистецтво. Ми прагнемо приносити імпресіоністичний настрій у буденність міста. Це як відвідати відомі світові музеї, тільки краще: ваш улюблений Ван Гог, Деґа або Тулуз-Лотрек завжди поруч і готові вас обійняти», – кажуть засновники Zitkani.
Бренд намагається популяризувати мистецтво серед українців, саме тому звертається до творчості українських художників. Zitkani випустили колекцію з роботами Олександра Богомазова. За словами засновників, мало хто знає про творчість цього художника, тому вони вирішили це змінити. До кожного замовлення клієнт отримує невелику брошуру, в якій є інформація про художника і картину, що зображена на виробі.
Де купити: сайт
Ціни: в середньому 1000 гривень
7. Автентичність у виробах від Gunia Project

Ми не раз розповідали вам про унікальний проєкт Gunia Project, який створює дизайнерські речі на основі традиційних етнічних культур.
Засновниці Наталія Каменська та Марія Гаврилюк вже кілька років їздять з експедиціями по різних куточках України, щоб знайти майстрів, які працюють з давніми ремеслами. Головна місія бренду – дати народним ремеслам друге життя, оскільки більшість з них зникає.
Тут можна автентичні аксесуари, посуд, одяг, а також шовкові хустинки, у яких обіграли орнаменти рушників з різних регіонів України. Кожен виріб оздоблений унікальним українським малюнком і оброблений вручну.
Читайте також: “Наша тарілка тепер у Папи Римського”. Як український бренд відроджує народні ремесла
«Хустки – органічний елемент українського народного костюма, який любили в селах та містах, вміли носити за будь-якої погоди й поєднували як з повсякденним, так і святковим вбранням. Нашим завданням було показати, що хустка – це не релікт і не пережиток, а аксесуар, який може бути красивим і доцільним і сьогодні», – розповідають засновниці бренду.
Де купити: сайт
Ціни: від 2500 гривень.
8. D.Olya – яскраві акценти для повсякденного гардеробу

Це український бренд, який створює лише шовкові аксесуари. Кожен принт для хустин, косинок та шарфів розробляє засновниця D.Olya, художниця Ольга Дворянська. При створенні вона використовує різноманітні техніки – туш, акварель, цифрову графіку.
Колекції бренду показують – дизайнерка не боїться експериментувати з кольорами. Тому ви точно знайдете тут собі хустину до вподоби, яка стане яскравим акцентом вашого гардеробу.
Кожну шовкову річ супроводжує паспорт з індивідуальним номером та авторською листівкою.
«Нас колекціонують, рекомендують і обирають на подарунок. Ми робимо все для того, щоб наші вироби стали не тільки модним аксесуаром, а й гідною спадщиною родом з України», – каже Ольга Дворянська.
Де купити: сайт
Ціни: від 900 гривень
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel