Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Q4h-6t2L64Q?si=6sbBCTnePTmsAKk0SSSSSS

Суспільство

З модельного подіуму на футбольне поле: історія Крістіни Козорог (ВІДЕО)

Опубліковано

Вона полишила модельний бізнес заради футболу. Крістіна Козорог з дитинства грала у футбол і не раз захищала титул на чемпіонатах Жіночої ліги, та через складну травму мусила покинути кар’єру. Дівчина пробувала себе в ролі моделі на українських показах моди, але любов до футболу таки перемогла. Мотиваційну історію про шлях до власної мрії крізь біль дивіться в сюжеті ШоТам!

Крістіна стала міжнародною арбітеркою ФІФА. І тепер судить міжнародні турніри та матчі в Україні. Крістіна Козорог більше 20 років забивала переможні голи.

“У спорті я з 7 років – футзал був спочатку. Це для мене дуже важкий вид спорту. В змаганнях всеукраїнських були і на перших місцях, і на других тому було багато таких медалей”, – каже арбітриня.

У футбол дівчина почала грати в університеті. Крістіна 9 разів зуміла захистити титул на Чемпіонатах жіночої ліги. Але під час одного з тренувань сильно пошкодила ногу.

“Була травма – хрестоподібна зв’язка, меніск, тому довелося припинити грати у футбол, бо це було небезпечно для іншої ноги”, – згадує Крістіна.

Читайте також: Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Але без футболу Крістіна не уявляла свого життя, тому тяжко переживала травму. І лише підтримка мами й друзів допомогла їй оговтатися. Хоч травмовану ногу дівчина продовжувала лікувати ще рік. Одного разу просто посеред вулиці отримала пропозицію працювати моделлю. Крістіна скептично поставилася до цього, та все ж вирішила спробувати. Дівчина дебютувала на Ukranian Fashion Week та онлайн брала участь у конкурсі “Міс Україна”.

Утім, любов до футболу взяла верх, і за рік Крістіна полишила кар’єру моделі. А мама підштовхнула її зайнятися арбітражем.

“Я не дуже була рада цій ідеї, тому що я була проблемним гравцем – постійно апелювала до арбітра, в мене постійно були жовті картки. Тому я не дуже любила цих персонажів”, – ділиться дівчина.

Попри вагання у 2013 році дівчина вступила до школи арбітрів. А вже у 2018 дебютувала у ролі арбітрині в Другій футбольній лізі України. Дівчина провела 9 матчів у Першій та Другій лігах у на Кубку України. Де за весь час показала понад 50 жовтих та червоних карток.

З осені 2023 вона стала арбітринею Прем’єр-ліги України А вже цього року міжнародною арбітринею ФІФА. Так само, як чоловіки-арбітри, дівчина 4 рази на рік проходить перекваліфікацію.

“Дехто не розуміє, що стать немає ролі. Якщо помиляється, то помиляється арбітер і він без статі – тому немає ролі. Ми здаємо ті самі нормативи, що і чоловіки, нас просто би не допустили до матчів Прем’єр-ліги, Вищої ліги, як би ми не бігали, ці тести, й усе те сами ми здаємо”, – пояснює дівчина.

Відтак Крістіна судить як міжнародні турніри, так і регіональні змагання. Продовжує ламати стереотипи та мріє, щоб жінок-арбітринь в Україні ставало більше.

Нагадаємо, в Києві встановлять шість міні-ТЕЦ.

Фото: ШоТам!

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: