Суспільство
Зʼявився перший подкаст про історію заповідника «Асканія-Нова»
В Україні зʼявився перший подкаст про історію заповідника «Асканія-Нова», що розповідає про європейське минуле й українське майбутнє унікального заповідника.
Про це повідомили ШоТам організатори проєкту, яким виступила майстерня аудіоісторій «Вітер».
Що розповідається у подкасті?
«Асканія знову» — документальний подкаст про історію заповідника «Асканія-Нова». У центрі уваги — доля засновника «Асканії-Нова» Фрідріха Фальц-Фейна, репресії працівників заповідника у 1930-х, окупація Асканії під час Другої світової війни.
Ведуча і сценаристка Юлія Білоус разом із героями подкасту розповідає про відновлення заповідника в часи незалежної України. Окремий епізод присвячено викликам і загрозам, які стоять перед «Асканією-Нова» зараз, під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Герої цієї аудіоісторії:
- чинний директор заповідника Віктор Шаповал,
- колишній директор Віктор Гавриленко,
- еколог та співзасновник громадської організації «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк.
Чому це важливо?
«Асканія-Нова» перебуває в окупації з першого дня повномасштабного вторгнення, але заповідник ще рік працював в автономному режимі під українським прапором. У ХХ столітті Асканія пережила дві світових війни, радянські репресії й забуття — зараз заповідник знову під загрозою і вкотре через росію. Ми хочемо, щоб про історію «Асканії-Нова» знали більше, тож цей проєкт заповнює прогалини й дозволяє поміркувати, як повторюються злочини і як можна цьому запобігти, — коментує авторка проєкту Юлія Білоус.
Читайте також: «Шо там переможеньки?». VoxCheck та ШоТам запускають спільний подкаст про успіхи України
Автори проєкту
Подкаст «Асканія знову» створений в майстерні аудіоісторій «Вітер». Команда працювала над подкастом протягом трьох місяців. Звукорежисерами проєкту стали Павло Мельник і Василь Явтушенко. Ментором проєкту був журналіст видання «Ґрати» і документаліст Максим Каменєв.
Де послухати?
Подкаст «Асканія знову» має пʼять епізодів. Проєкт можна прослухати безкоштовно на популярних майданчиках для подкастів або на Youtube. Посилання на всі майданчики: тут.
Подкаст створений за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Нагадаємо, Docudays UA та «Радіо Сковорода» запустили подкаст RIGHTS NOW про відбудову та права людини.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.
Про це повідомляє ресурс Cheline.
Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.
Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
Чому такий підхід зараз важливий
«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.
Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.
Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).
Фото: Valerii Sorokin.
Суспільство
Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.
Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»
Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни
Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.
«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.
Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта
Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.
Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.
Фото: ЗУАП.
Суспільство
Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.
Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.
Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)
Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.
Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.
Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.
Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА