

Суспільство
З’явився перший англомовний онлайн-курс про Україну
Український інститут, Києво-Могилянська академія та студія онлайносвіти EdEra розробили перший англомовний онлайн-курс про Україну – «Ukraine: History, Culture, and Identities» (Україна: історія, культура та ідентичності).
Яка програма?
Курс проведе глядача через тисячу років історії України — від Київської Русі до проголошення незалежності. Він допоможе отримати базові знання про українську історію та культуру, розкриє роль України у європейській та світовій історії, а також розвінчає поширені стереотипи щодо України.
Курс «Ukraine: History, Culture, and Identities» безкоштовний, щоб розпочати навчання, необхідно зареєструватися на платформі Udemy. Курс складається із відео-лекцій та додаткових матеріалів, зокрема графіка навчання, словника термінів, списку рекомендованих для читання першоджерел.
Читайте також: Український стартап отримав 640 000 доларів інвестицій
Розробники курсу переконані, що Україна — це не тільки війна і Чорнобиль. Це найбільша країна Європи, місце народження Казимира Малевича, Алли Горської, Олександра Довженка та багатьох інших талановитих і відомих на весь світ митців та діячів. Україна завжди активно впливала на глобальні історичні процеси.
Онлайн-курс «Ukraine: History, Culture and Identities» складається з 5 модулів:
- Київська Русь у Середні віки;
- Українські землі у Ранньомодерну епоху;
- Україна в довгому XIX ст.;
- Україна в XX ст.; • Незалежна Україна.
Лекторами курсу стали визнані українські дослідники, викладачі «Києво-Могилянської академії» — Вадим Арістов, Тетяна Григор’єва, Катерина Диса, Наталя Шліхта, Максим Яковлєв.
Відео про курс (англійською).
Читайте також: Підготували навчальне відео, як продавати на Amazon з України
Довідково
Udemy — міжнародна платформа для навчання онлайн з 35 мільйонами зареєстрованих користувачів.
Український інститут – державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України засобами культурної дипломатії. Ми налагоджуємо міжнародні культурні зв’язки між людьми та інституціями і створюємо можливості для взаємодії українців зі світом.
EdEra – український освітній проект, що протягом 6 років створює повноцінні онлайн-курси та супроводжуючі матеріали широкого профілю.
Національний університет “Києво-Могилянська академія” – це класичний університет, який створює, зберігає та поширює знання в галузі природничих, соціальних, гуманітарних та технічних наук. Києво-Могилянська академія представляє спільноту, яка формує національно свідомих, чесних, турботливих та творчих особистостей, здатних самостійно мислити та діяти відповідально згідно з загальнолюдськими принципами добра та справедливості для розвитку відкритого та демократичного суспільства.
Нагадаємо, Україна піднялася в рейтингу володіння англійською мовою.
Фото: pon.org.ua
Суспільство

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.
Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».
«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.
Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.
Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.
Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.
Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»
Суспільство

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7
Суспільство

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента російського центру спецпризначення «Сенеж» — одного з елітних підрозділів ГРУ. За даними слідства, 44-річний киянин передавав ворогу координати для ракетних і дронових атак по столичному регіону.
Про це повідомили в СБУ.
У поле зору російських спецслужб киянин потрапив через проросійські висловлювання у чат-рулетці. Після вербування він почав збирати інформацію про українські підприємства, які, на його думку, могли бути пов’язані з оборонним виробництвом. Дані отримував у побутових розмовах, а потім особисто фіксував локації.
Читайте також: Школярка з Івано-Франківська допомогла СБУ зірвати теракт у місті
Також агент стежив за маршрутами мобільних вогневих груп під час тривог, намагаючись зібрати дані, які могли б допомогти обійти українську ППО. У його телефоні виявили фото об’єктів і координати на гугл-мапах.
СБУ задокументувала його діяльність і затримала чоловіка вдома. Йому повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Зараз він перебуває під вартою без права на заставу. Зраднику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що СБУ передала в музей морський дрон, яким підривали Кримський міст та російські судна.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБУ