

Технології
З Чехії до України планують запустити поїзд
Чеський залізничний лоукостер RegioJet оголосив про наміри запустити поїзд до українського Мукачева. Наразі компанія працює в Україні, здійснюючи рейси до Праги, проте з України везе пасажирів автобусами.
Про свої наміри працювати на українській залізниці RegioJet оголосив представникам Укрзалізниці, передає “ЦТС”.
Зокрема, про заяву компанії повідомив очільник департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення Олександр Красноштан.
Читайте також: Французька компанія планує виробляти вагони для українського метро
На питання про те, чи готова УЗ пускати на свою інфраструктуру приватних перевізників, Красноштан відповів ствердно, додавши, що від зарубіжних приватних залізничних компаній надходили відповідні звернення. Одна з таких компаній – RegioJet.
“У нас вже була зустріч з одним з перевізників – RegioJet, у них є велика зацікавленість їздити до Мукачева”, – повідомив Красноштан.
Також начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування УЗ нагадав, що відбудеться пробний рейс за маршрутом Мукачеве-Кошице: “Другого квітня буде тестова поїздка цього поїзда. Ми ще раз відпрацюємо всі технічні деталі зі словацькою стороною і почнемо здійснювати цей рейс з дев’ятого червня”.
Читайте також: Укрзалізниця купить 3 поїзди і 54 вагони-купе українського виробництва
Зазначимо, що RegioJet є одним з найбільших лоу-кост перевізників у Центральній та Східній Європі. Компанія здійснює переважно залізничні та автобусні перевезення між містами ЄС.
Однією з ключових перешкод, чому компанія не може здійснювати залізничні перевезення напряму до України є те, що в ЄС та в Україні колії мають різну ширину. Єдина колія європейського зразка, що сполучає українське місто та ЄС прокладена з Мукачева. Зокрема, минулого року нею пустили поїзд сполученням Мукачево-Будапешт.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik