Суспільство
Юрій Руф — воїн, націоналіст, поет та засновник бренду патріотичного одягу (ВІДЕО)
Справжнє прізвище Юрія Руфа — Дадак. Він народився на Тернопільщині, а зростав у Львові. Писати вірші почав у 14 років. З юності захопився готичним і панк-роком. Після школи вступив до Національного лісотехнічного університету. І, закінчивши навчання, лишився працювати у своєму виші.
Викладав студентам обробку деревини, завідував лабораторією, став доцентом кафедри. А у 2011 році видав свою першу поетичну збірку. Саме тоді взяв собі псевдонім «Руф».
Вірші Юрія звучали як маніфест. У них Україна була саме українською, а не малоросійською.
Творчість та бізнес
Свої твори Руф називав «віршованою пропагандою, що пробуджує націю від сну». За понад 10 років видав 10 збірок, утім, вважав себе не поетом, а радше технарем. Коли у 2014 росія напала на Україну, Юрій присвячував вірші українським захисникам. Хотів і сам піти на війну, але дружина Ірина була вагітна, і це його стримало. У цей час захоплення історією УПА привело Руфа до створення бренду концептуального одягу «ҐWear».
Повсякденний тематичний одяг знайшов свого покупця серед українських патріотів. Коли росіяни напали повномасштабно, Юрій уже не зміг всидіти, склавши руки. Він вступив до лав 24-тої окремої механізованої бригади ЗСУ. Одразу потрапив у Попасну на Луганщині. Разом з побратимами тримав місто до 1 квітня 2022.
Смерть та памʼять
Саме тоді поруч розірвався мінометний снаряд… Юрій загинув від уламків. Юрій Руф був з почестями похований на Личаківському цвинтарі у Львові. У нього залишилися дружина та 2 доньки — Роксоляна й Катруся.
А його вірші продовжують жити в піснях українських рок-гуртів. Зокрема, «Залізний хрест», «Друже музико», «Фліт». Останні написані Юрієм рядки лягли на музику гурту «Тінь сонця».
Юрія посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеня. Завдяки проєкту «Стріткод» українці можуть дізнатися про Юрія Руфа та інших героїв більше. Таблички «Стріткоду» з QR-кодом дозволяють в один клік дізнатися найцікавіше про видатних українців. Наразі таких табличок у Києві вже 81. Незабаром з’являться ще 50, а попереду — тисячі по всій Україні!
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі