Суспільство
ЮНІСЕФ підтримає екологічні проєкти молоді з усієї України
Молоді українці можуть презентувати свої екологічні проєкти у програмі UPSHIFT Україна, яку втілює Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова».
Конкурсний відбір пройде у форматі онлайн та підтримає еко-інновації. За допомогою досвідчених менторів команди молоді у віці від 14 до 21 року зможуть створити власні проекти та отримати фінансування від ЮНІСЕФ на суму до 60 тис. гривень.
Новий конкурсний відбір, що став можливим за фінансової підтримки ING Bank, присвячений зміні клімату та захисту навколишнього середовища. Він має на меті підтримати молодіжні проекти у сфері відповідального споживання, повторного використання (upcycle/reuse), енергоефективності та енергозбереження, сортування сміття, озеленення, захисту екосистем, забруднення довкілля, «зеленого» транспорту, тощо.
Читайте також: Замінить пластик: українка створила екологічну упаковку з каштана (ВІДЕО)
«Ми запустили програму UPSHIFT в Україні у 2018 році, і раді оголосити про наш 20-й конкурсний відбір. За два роки роботи ми навчили більше 750 молодих людей і підтримали близько 100 молодіжних проектів з різної тематики. Цього разу ми вирішили сфокусуватися на проблемі кліматичних змін і вперше проводимо відбір проектів з цієї тематики для підлітків та молоді з усієї України. Ми сподіваємося, що молоді люди запропонують нові технологічні та креативні способи вирішення важливих для своєї громади проблем», – заначила Лілія Любомудрова, координаторка програм ЮНІСЕФ із розвитку молоді.
UPSHIFT Україна підтримує підлітків та молодь, в тому числі з найбільш соціально вразливих категорій, щоб допомогти їм стати агентами позитивних змін. Програма поєднує тренінги із соціальних інновацій, наставництво та фінансову підтримку. Такий всебічний підхід дає молоді навички та ресурси, щоб в командній роботі визначити проблеми своїх громад та запропонувати їм інноваційні рішення.
Читайте також: Почали приймати заявки на Національний конкурс «Благодійна Україна-2020»
Після навчального етапу молодіжні команди змагаються за фінансування, щоб втілити ініціативи у життя. Участь у програмі UPSHIFT дозволяє молодим людям отримати та застосувати професійні навички по роботі в команді, аналізу проблем, критичному мисленню чи управлінню проектами.
Всі навчальні тренінги програми UPSHIFT відбуватимуться онлайн, а запропоновані проекти можуть втілюватися як онлайн, так і офлайн.
Прийом конкурсних заявок триває до 29 листопада. Більше інформації та форма для реєстрації: https://bit.ly/UPSHIFT_Green
Нагадаємо, Міжнародна гуманітана організація «Людина в біді» оголошує Конкурс заявок для організацій громадянського суспільства, офіційно зареєстрованих в Україні.
Фото: blogspot.com
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі