Школи зможуть отримати допомогу на 290,5 тисяч гривень. Кошти можна буде використати на ремонт інфраструктури, придбання матеріалів для опалення, а також на покращення шкільних їдалень.
Про це повідомили в Міністерстві національної єдності.
Які заклади можуть отримати допомогу
Школи, які розташовані на прифронтових територіях та мають понад 200 учнів;
заклади, в яких навчаються принаймні 50 дітей ВПО.
Допомогу на 290 500 гривень нададуть одноразово протягом 2024-2025 років.
«Новий пакет грантів допоможе зміцнити стійкість українських шкіл і поповнить перелік із 700 шкіл, які були відібрані для отримання фінансової підтримки в межах цієї програми у жовтні», — написали в міністерстві.
Проєкт реалізують за підтримки першої леді Олени Зеленської в межах реформи шкільного харчування. Програма стала результатом співпраці ЮНІСЕФ, Міністерства національної єдності України, МОН, а також Офісу Президента України. Кошти надав уряд Норвегії.
Щоб отримати додаткову інформацію, можна звернутися на гарячу лінію ЮНІСЕФ за номером: 0 800 600 017. Дзвінки приймають з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00.
Нагадаємо, що в Україні запустили програму для розвитку освіти дітей у малих громадах.
Раніше ми писали, що в Україні запрацювала освітня платформа для підлітків з прифронтових територій.
Освітній простір створили в Чикаго — раніше він працював тільки онлайн. Проєкт втілила Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Міністерством освіти і науки України.
Про це повідомили представники асоціації.
Діяльність освітнього простору
Координуватиме роботу хабу Асоціація інноваційної та цифрової освіти. У межах цього проєкту будуть:
створювати освітні матеріали та навчальний контент;
залучати сертифікованих тренерів;
надавати українцям 34 освітні платформи для користування.
Також організатори проєкту проводитимуть інформаційну кампанію, щоб залучити якомога більше українців до діяльності центру в Чикаго.
«Збереження людського капіталу України — важливий пріоритет Міністерства освіти і науки України. Навчання з українознавчим компонентом та можливість перезараховувати оцінки з навчальних закладів за кордоном дозволяють дітям зберігати зв’язок з українською культурою та мовою, а також навчатись в українських школах без подвійного навантаження», — зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
У США партнером Українського освітнього хабу виступила Національна асоціація системи вищої освіти (NASH). Асоціація об’єднує понад 70% всіх американських університетів.
Де створили перший хаб
З 2022 року Чикаго прийняло найбільшу кількість переселенців з України після Нью-Йорка, тому освітній центр вирішили відкрити саме в цьому місті. Улітку 2024 року хаб запрацював у дистанційному режимі, а відтепер — в очному форматі.
Освітній простір запустили в Міському коледжі Чикаго за адресою: Wilbur Wright College Humboldt Park, 1645 N California Ave. Його відкрили неподалік від району Ukrainian Village, де традиційно проживають багато українців.
З початку повномасштабної війни мережа Українських освітніх хабів надала послуги понад 500 тисячам українців у різних країнах світу. Також освітні центри працюють в Україні для тих людей, які покинули домівку через війну.
Наразі у світі працюють 70 освітніх хабів: у країнах ЄС, Великій Британії, США, Японії та Україні. У 2025 році організатори планують відкрити подібні центри в інших містах США, зокрема, в Нью-Йорку.
Нагадаємо, що МОН та Netpeak Group запустили безплатний курс про ШІ в освіті.
Фото обкладинки: представники Асоціації інноваційної та цифрової освіти
Міністерство освіти та науки і група IT-компаній Netpeak Group впроваджують курс «Від початківця до експерта в ШІ». Навчання можуть пройти викладачі, студенти та школярі.
Про це повідомили творці курсу.
Мета проєкту
Цей курс створили для того, аби педагоги мали практичні інструменти для роботи з ШІ. Навчання також допоможе студентам і школярам розвивати цифрові навички, критичне мислення та ознайомитися з сучасними технологіями.
З чого складається навчання
Програма містить 64 уроки у межах шести модулів.
Вчимо основи.
Зустрічайте помічника.
Творимо разом.
Заглиблюємося в агентів.
Створюємо асистентів.
Донавчаємо ШІ.
Всі модулі курсу мають різний рівень складності з постійним доступом до навчальних матеріалів.
«Програма курсу адаптується до оновлень, які впроваджують розробники ШІ-інструментів. До останніх доповнень уроків входить робота з розширеними голосовими функціями ChatGPT та Gemini для веб і мобільних пристроїв, оновленим Claude з покращеними математичними можливостями, а також новими версіями GPT-4 з розширеною пам’яттю та можливостями для створення візуального контенту», — написали розробники курсу.
Як долучитися до навчання
Аби розпочати курс, необхідно пройти тест для визначення початкового рівня знань. Після цього користувач отримає посилання на курс і рекомендації перед стартом занять.
Після проходження навчання учасники отримають сертифікати. Педагогічні та науково-педагогічні працівники зможуть їх використати, щоби підвищити кваліфікацію. Для перевірки сертифікатів розробники створили єдиний реєстр.
Навчальну програму створили фахівці компанії Choice31, хмарної навчальної платформи AcademyOcean та IT-рекрутингової агенції Netpeak Talent, що входять до групи IT-компаній Netpeak Group.
Netpeak Group — це група IT-компаній, що об’єднує 25 бізнесів, три громадські організації та понад 1500 фахівців по всьому світу.
Нагадаємо, що юні українці здобули 16 нагород на міжнародній виставці винаходів.
З січня 2025 року місцеві громади отримають державну підтримку для безоплатного гарячого харчування учнів початкової школи. У бюджеті на це виділили 2,9 мільярда гривень.
Цьогоріч уряд уже спрямував 2 мільярди гривень на харчування учнів 1–4 класів. До кінця листопада 93% шкіл реалізували програму та забезпечили гаряче харчування для молодших школярів.
Нагадаємо, що юні українці здобули 16 нагород на міжнародній виставці винаходів.
Також ми повідомляли, що ЮНІСЕФ надасть гранти ще 100 школам для проходження зими.
Коментарі