

Суспільство
Європейські видавці розширюють співпрацю з українськими видавництвами
Федерація європейських видавців (FEP) висловила глибоке співчуття та солідарність своїм українськими колегами у зв’язку з руйнівним ракетним обстрілом друкарні Factor Druk у Харкові 23 травня.
На сайті федерації з’явилася заява з підтримкою.
Президент FEP Рікардо Франко Леві зазначив:
«Бомби, які вбили сімох людей і знищили тисячі книжок, мають лише одну мету — знищити людство. Європейська книжкова спільнота підтримує Україну. Ми повинні продовжувати і розширювати співпрацю з нашими українськими колегами».
Підтримка
Друкарня Factor Druk належить до одного холдингу з видавництвом «Віват». FEP закликала всіх купувати українські книжки, щоб підтримати їх поширення серед біженців у різних країнах Європи. Федерація також бере активну участь у проєкті Tales of EUkraine, який підтримується європейською програмою «Креативна Європа».
FEP закликає до пожертв на підтримку Factor Druk. Ця допомога є важливою для відновлення друкарні та подальшої підтримки української книжкової індустрії.
Читати також: В Україні запускають програму для Defense Tech-стартапів з інвестиційним фондом у 1 млн євро
Про федерацію
FEP — це незалежна, некомерційна парасолькова організація, яка об’єднує асоціації книговидавців у Європі. Вона представляє 29 національних асоціацій видавців, наукових журналів та навчальних матеріалів усіх форматів. З лютого 2022 року Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів є запрошеним членом FEP.
Підтримка міжнародної спільноти
Підтримку компанії «Фактор» та видавництву «Віват» висловили також чеська книжкова виставка «Світ книги» та Асоціація німецьких видавництв.
Європейська книжкова спільнота об’єднується для підтримки України у цей складний час, підкреслюючи важливість літератури та культури як засобів боротьби проти знищення людства.
Нагадаємо, що на Київщини оцифрували ще одну козацьку церкву.
Також ми повідомляли, що в Харкові планують збудувати підземне містечко з громадським простором та закладами освіти.
Фото: SERGEY POLITUCHIY
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ