

Суспільство
Єдине серце України: полярники доєдналися до акції на підтримку жителів окупованих територій
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські полярники, які нині перебувають в Антарктиді на станції «Академік Вернадський» долучилися до акції «Єдине серце України». Це флешмоб на підтримку тих людей, які чинять спротив на тимчасово окупованих росією територіях.
«Наша крижана антарктична половинка об’єдналася з гарячою кримською», — написали у фейсбуці українські полярники.
Вони відзначили, що навіть тут, в Антарктиці, їх тримає міцний зв’язок з Батьківщиною. Його не можуть розірвати тисячі кілометрів відстаней, океани, гори, континенти, найлютіші морози та найсильніші вітри, бо цей зв’язок – у серці.
«Знаємо, що таку ж єдність з Україною відчувають тисячі людей, чиї домівки насильницьки захопила росія. Цю єдність так само неможливо знищити – як би не намагався ворог», – зазначили учасники 27-ї української антарктичної експедиції.
Читайте також: Об’єдналися, аби просувати локальний український продукт. Як працює унікальна спілка «Карпатський смак»
Вони зауважили, що пишаються тими героями, що чинять спротив на окупованих територіях.
«Ви – не самі: з вами мільйони українських сердець в усьому світі. Дякуємо, що не здаєтесь. Дякуємо нашим ЗСУ, що борються за кожен метр рідної землі. Віримо, що Україна неодмінно ПЕРЕМОЖЕ, а всі захоплені території – Крим, Луганщина, Донеччина, Херсонщина, Запоріжжя – скоро повернуться додому», – наголосили полярники та полярниці.

Про акцію
6 березня, до річниці початку опору на тимчасово окупованих територіях, стартував флешмоб «Єдине серце України». Його ініціює рух спротиву «Жовта стрічка» з метою підтримки людей, які чинять спротив в окупованих містах.
Як взяти учать?
Якщо ви теж бажаєте долучитися до акції:
- сфотографуйте половинку серця на тлі свого міста,
- викладіть у соцмережі з хештегом #ЄдинеСерцеУкраїни,
- тегніть акаунт руху спротиву Жовта Стрічка.
Дивіться відео: У боях за Маріуполь він втратив руку, але не волю. Історія командира «Азову» Іллі Самойленка
Учасники руху зроблять фото з другою половинкою серця в окупованих містах і поєднають знімки в колажі, щоб символічно об’єднати серця по всій Україні.

Відзначимо, що в березні 2014 та 2022 років десятки тисяч українців виходили на мітинги у тимчасово окупованих Донецька, Мелітополя, Херсона, Бердянська, Енергодара, Нової Каховки та інших містах. 6 березня символічно обрано датою флешмобу як річниця наймасовіших протестів.
Нагадаємо, Мінкульт запустив пізнавальний флешмоб з нагоди відзначення 15-ї річниці ратифікації Україною Конвенції ЮНЕСКО про охорону культурної спадщини.
Фото: facebook.com/AntarcticCenter.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Цифрова копія АН-2 з’явилась в авіасимуляторі Microsoft Flight Simulator і тепер доступна до завантаження на платформах PC та Xbox з трьома варіантами шасі.
Про це повідомили у ANTONOV Company.
Зазначається, що легендарний літак АН-2 запустили у серійне виробництво у 1947 році на Київському авіазаводі. Він став першим мирним вітчизняним літаком, який сконструювали після Другої світової війни. Концепція Ан-2 була настільки вдалою, що на її основі розробили десятки модифікацій різного призначення. Своє становлення «Аннушка» пройшла у суворих умовах Арктики.
Згодом високі характеристики та невибагливість цієї машини оцінили всі. Особливо, коли була необхідність дістатися туди, де не було не тільки аеродромів, а навіть доріг. Літак зацікавив льотчиків-спортсменів та парашутистів, геологів та пожежників, агрономів та геологів, медиків, поштарів та пасажирів. Практичний та багатоцільовий, народний та один з наймасовіших літаків. І зараз АН-2 залишається найбільшим у світі біпланом з поршневим двигуном.
Щороку володарі та прихильники АН-2 збираються у різних містах Європи, щоб показати переваги саме їхньої «Аннушки».
Понад 18 тисяч літаків АН-2 піднялися у небо з початку його виробництва. А тепер і ви маєте змогу керувати літаком завдяки команді Microsoft Flight Simulator. Пролетіть над холодними водами Арктики, спробуйте перетнути Середземне море, покружляйте над горами у Франції або створіть свій власний маршрут польоту – спробуйте свої навички пілота на віртуальному АН-2 у Microsoft Flight Simulator.
Довідка
Microsoft Flight Simulator — серія цивільних авіасимуляторів, що випускаються корпорацією Microsoft. Від багатьох серій авіасимуляторів MSFS відрізняється досить реалістичною фізикою нормального польоту, і, як наслідок, великою складністю управління літаком. Наявність практично всіх великих аеропортів світу з реалістичними даними, реальним ландшафтом, погодними умовами, відмінною графікою роблять цю серію симуляторів однією з кращих у своєму класі.
В іграх передбачені використання автопілота, диспетчерський супровід і можливість завантаження реальних погодних умов для польоту з Інтернету. В серії присутній трафік літаків, що літають за розкладом та під управлінням служб УВС. Також є вбудовані засоби аналізу польоту, повтор. Є курс навчання.
Нагадаємо, у Microsoft Flight Simulator став доступний віртуальний політ на українській «Мрії».
Фото: facebook.com/antonov.company.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У середу, 22 березня, українські військові збили російський безпілотник «Орлан-10» на північному напрямку.
Про це повідомили у пресслужбі ОК «Північ».
«Воїни Сил оборони Сіверщини в зоні відповідальності знищили ворожий БПлА, попередньо “Орлан-10″», – йдеться в повідомленні.
Про «Орлан-10»
«Орлан-10» – російський багатоцільовий безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ведення спостереження за протяжними і локальними об’єктами у важкодоступній місцевості. Використовує двигун внутрішнього згоряння як силову установку.
Відзначимо, що ворожі дрони «Орлан-10» оснащені відеокамерами з кутом огляду 360 градусів. Вони можуть відлітати на 120 км від пункту управління, а в автономному режимі – на 600 км. Час можливого перебування у повітрі – 18 годин.
Нагадаємо, воїни 3 окремої штурмової бригади влучними пострілами знищили російський склад боєприпасів на околицях Бахмута.
Крім того, морські піхотинці знищили бойову машину піхоти російських окупантів, коли загарбники штурмували позиції захисників у Донецькій області.
Фото: zsu.gov.ua
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві 26 березня відбудеться перший офлайн забіг року – «День 396: Київська десятка Незламності». Захід благодійний – на ньому збиратимуть кошти на купівлю автівки для воїнів 3 ОШБр.
Про це повідомляє медіа ШоТам.
Забіг відбудеться 26 березня – на 396 день повномасштабного російського вторгнення. 50% від внесків учасників організатори заходу передадуть на купівлю пікапу для бійців 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, які захищають Бахмут.
«Маємо нагальну потребу у високопрохідних автомобілях для виконання бойових задач, тому заохочуємо вас підтримувати біговий марафон Run Ukraine, який буде допомагати нам фінансувати наш автотранспорт», – закликають бійці 3-ї ОШБр.
Як взяти участь
Щоб взяти участь у події не потрібно бути професійним атлетом, адже подія розрахована і на любителів, які пробігають 3-5 км. Крім того, приєднатися до благодійного забігу можна з будь-якої точки планети.
Для цього достатньо зареєструватися за цим посиланням.
Довідка
Run Ukraine – організатор наймасштабніших спортивних заходів України. З 2010 року компанія провела понад 30 міжнародних змагань для любителів бігу та спортивних ентузіастів. Місія Run Ukraine – організовувати спортивно-масові події найвищого рівня, надихати та мотивувати людей займатися бігом.
3-я окрема штурмова бригада ЗСУ — підрозділ Збройних сил України, сформований 9 березня 2022 року на базі підрозділу територіальної оборони «Азов», що почав створюватися у Києві з перших днів російського вторгнення 2022 року; 26 січня 2023 перетворений на окрему штурмову бригаду Сухопутних військ ЗС України. Бійці бригади брали участь у звільненні Херсона й Херсонської області, а також у боях за Бахмут.
Нагадаємо, воїни 3 окремої штурмової бригади влучними пострілами знищили російський склад боєприпасів на околицях Бахмута.
Фото: kyiv10km.runukraine.org.