Технології
Які сервіси будуть доступні у застосунку «Армія+»
Технології
«Коханий на Сході, тож шлюб онлайн — хороший вихід»
«Я сказала розмір пальця, він замовив мені обручку, і її доставили до мене. Потім він подзвонив та освідчився».
«Дія» — це крутіше, ніж Вегас
- вибрало прізвище після шлюбу. У «Дії» є такі варіанти: кожен з партнерів може залишити своє, обрати прізвище чоловіка або дружини для обох, а також обрати подвійне прізвище;
- вибрало дату та час для онлайн-церемонії. У липні найближчі доступні дати були на будні дні в серпні;
- вказало, на яку адресу надсилати фізичне свідоцтво про шлюб. Доставку здійснюють через кур’єра «Укрпошти»;
- оплатило послугу — це коштувало близько 1 428 гривень.
«Можливо, не усі українці до кінця розуміють, наскільки це революційна функція. Такого немає в жодній країні світу! Коли іноземці чують, що ми цілком офіційно, але без стосу паперів можемо одружитися онлайн у державному додатку, вони просто не можуть у це повірити».
Коментарі
Технології
200 тисяч військових успішно пройшли авторизацію у застосунку «Армія+» з моменту запуску, а за місяць роботи у війську через застосунок користувачі подали 4000 рапортів.
Про це інформує пресслужба Міноборони.
За інформацією Міноборони, щодня в «Армія+» реєструється в середньому до 10 тис. захисників і захисниць. Крім того, обробляється дві тисячі запитів на оновлення даних від військовослужбовців, у яких виникли труднощі з авторизацією.
Інфографіка: Міноборони
Наразі функції «Армія+» доступні для військовослужбовців Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту України. Згодом застосунок буде масштабований на всі Сили оборони.
Читайте також: Які функції матиме новий додаток для військових Армія +
«Місяць тому я разом із сотнями гостей, зокрема із інших країн, вперше із захопленням побачила, як двоє військовослужбовців за дві хвилини створили та погодили перший в історії України електронний рапорт. Сьогодні вже двісті тисяч військових можуть використовувати можливості Армія+. Далі — більше. Оновлення та новий функціонал із врахуванням відгуків та коментарів від військовослужбовців. Армія+ стає інструментом змін у війську, щоб далі ці зміни зокрема болюче відчув на собі ворог», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
«Армія+» дозволяє військовослужбовцям генерувати унікальний номер військовослужбовця під назвою Армія ID, створювати, подавати і погоджувати електронні рапорти та проходити опитування.
Інфографіка: Міноборони
Нагадаємо, 8 серпня в Україні запрацював електронний застосунок «Армія+».
Фото: «Армія+»
Коментарі
Технології
На даху пологового відділення почали монтувати сонячну електростанцію (СЕС). Це зробить заклад більш енергонезалежним та забезпечить електрикою під час ймовірних відключень узимку.
Про це повідомили у громадській організації «Екодія».
Електростанція матиме потужність 20 кВт й вироблятиме до 24000 кВт-год електроенергії на рік. СЕС буде оснащена акумуляторами на 10,6 кВт-год, які зберігатимуть енергію вночі або під час перебоїв у центральній мережі.
«Цей проєкт не лише забезпечить лікарню стабільним джерелом енергії, але й сприятиме екологічному розвитку регіону, а також надасть приклад іншим громадам щодо можливостей впровадження відновлюваних джерел енергії», — зазначила Дарина Ярошовець, фахівчиня з енергетичної політики «Екодії».
Читайте також: В Україні з’явиться перше енергонезалежне місто
Як говорить фахівчиня, обрана СЕС у майбутньому дозволить налаштувати роботу станції за механізмом «net billing». Це означає, що генеровану енергію можна буде використовувати для власних потреб, а надлишок відправляти у зовнішню мережу. Якщо лікарня буде споживати менше енергії, аніж виробляє, то надлишок можна передати в мережу ПрАТ «Волиньобленерго» й отримати фінансову компенсації за тарифом.
Лікарня Нововолинська є однією з найбільших медичних установ у регіоні. За даними медиків, у 2023 році тут надали допомогу близько 165 тисячам пацієнтів, а за перші 6 місяців 2024 року — понад 88 тисячам. За 2023 рік у цій лікарні народилися 442 дитини, а за шість місяців цього року — 182 дитини.
Проєкт із забезпечення лікарень СЕС реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами «Energy Act for Ukraine» і «RePower Ukraine». Він проходить у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України». Ініціативу виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Місто Нововолинськ обрали серед понад 600 заявок. У планах громадських організацій — встановити подібні електростанції ще в 14 громадах.
«Екодія» працює над питанням трансформації вугільних регіонів уже шість років та встановлює СЕС саме у шахтарських громадах. Наступним містом, де встановлять сонячну електростанцію, стане Червоноград Львівської області.
Нагадаємо, у серпні заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що до кінця наступного року на всіх громадських будівлях будуть встановлені сонячні панелі із системами зберігання енергії.
Коментарі