Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
041 041

Суспільство

Як зробити успішний бізнес на грибах

Опубліковано

Промислове вирощування грибів в Україні – справа прибуткова. Вартість шампіньйонів коливається між 40-70 гривнями, хоча оптові ціни можуть бути нижчими на 10-15 гривень.

Модні нині шиїтаке коштують від 130 грн за кілограм. Виявляється, придбати міцелій і обладнати ферму, для успіху – не завжди достатньо. То ж ми зібрали ТОП про 6 великих підприємств України, які демонструють, що покладатися на одну ідею в бізнесі не варто.

Грибний бізнес може стати в рази прибутковішим, якщо придумати якусь свою “фішку”

Завдяки яким “бізнес-фішкам” грибні підприємства в Україні конкурують і виживають.

Кріогенні камери

Понад 15 років на Львівщині у місті Стебник працює підприємство “Боровик”. Фермери вирощують шампіньйони і боровики. Продукт продають свіжим, сушеним та консервованим.

Щомісяця на потужностях підприємства збирають до 100 тонн грибів.

Читайте також: Подружжя фермерів вирощує на Київщині екзотичні гриби

Фішки підприємства: щоб продукт довше зберігався, тут використовують “шокові” кріогенні камери. Крім того, постачають гриби покупцям власними автомобілями, оснащеними спеціальними холодильними камерами.

Для “шокової” заморозки грибів використовують кріогенні камери

Також виробник пропонує клієнтам, за необхідності, постачати гриби однакового типорозміру. Це зручно для тих, хто планує робити консервації чи для оздоблення блюд у ресторанах.

Каліфорнійські черв’яки і гриб

Компанія “Ардан ЛТД” із 2013 року у Кременчуці вирощує гливу. Спочатку на їхньому підприємстві була лише одна експериментальна камера, де ростили продукт.

Згодом вони розрослися і тепер у їхньому володінні 300 м², на яких ростять гриби.

Читайте також: У Херсоні вирощуватимуть найдорожчі у світі гриби

Фішки підприємства: після вдалого запуску грибного виробництва, у компанії вирішили займатися переробкою грибних відходів. Для цього підприємці придбали каліфорнійських черв’яків, які можуть переробляти відходи у біогумус.

Компанія “Ардан ЛТД” вирощує гливи на площі 300 м² . Грибні відходи каліфорнійський черв’як перетворює на добриво

“Грибне добриво” продають фермерам та використовують як екологічний продукт на власних виробництвах.

Міцелій рідкісних грибів

Опеньки, маїтаке, шиїтаке, герицій, фоліота, та білі степові гриби із Дніпра. Підприємство “Жовтневе” одне чи не з найстаріших в Україні, яке окрім грибів, продає міцелій. Розвиваються, починаючи з 1992 року.

Читайте також: Ченці з бізнес-планом: чотири монастирські бізнеси, що вразили країну

Для того, аби заснувати підприємство з виробництва міцелію – дніпровські фермери тісно співпрацюють із відділом мікології Інституту ботаніки ім. Н.Г. Холодного НАН України.

Міцелій грибів готують у мішках, перемішуючи біогумус з дерев’яними опилками

Фішки підприємства: виробництво закритого циклу: вирощують міцелій, роблять блоки і з яких вже ростуть гриби. Це дозволяє відслідковувати, як поводитиметься міцелій і яка з нього буде врожайність. Зручно, бо фермери можуть прогнозувати, скільки зберуть грибів.

Компост третьої фази

У Волновасі із 2006 року функціонує підприємство “Волноваський кукурудзяний завод”. Саме це підприємство є одним з найбільших виробників шампіньйонів Донецької області та Україні. Всього на виробництві працює 150 людей.

У Волновасі збирають до 200 тонн шампіньйонів щомісяця

Фішки підприємства: господарство вирощує до 200 тонн продукту щомісяця. Скоротити цикл проростання гриба і збирати більші урожаї підприємству допомагає застосування екологічного “компосту третьої фази”. Ноу-хау фірма використовує із 2014 року.

Органіка і BrightBox експеримент

Київська компанія “Ніко Агро Холдинг” отримала сертифікат на органічну продукцію. Вирощують гриби шиїтаке та ерінги. Продукцію збувають через столичні супермаркети. Вартість за кілограм 120-180 грн.

Читайте також: На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро

Фішки компанії: це перша компанія, яка побудувала експериментальний BrightBox. Виробник досліджує, вплив світла, СО2, вологи, мінералів на вирощувану продукцію.

Гриби шиїтаке компанії “Ніко Агро Холдинг” отримали сертифікати органічної продукції

Крім того, вивчають, яки штучне освітлення впливає на пророщування, при використанні органічного ґрунту і без додавання хімічних добрив.

Також органічна продукція компанії отримала високі оцінки від експертів міжнародного сертифікаційного бюро Organic Standard.

Компост із грибів

Із 2000 року філія “Верес” на Черкащині займається ще й вирощуванням шампіньйонів. Компанія має 36 камер для вирощування, де збирають понад 300 тонн грибів на місяць.

Виробники зазначають, що 70% грибів йде на переробку на консервний завод, а 30% продають як свіжу продукцію.

Філіал “Верес”, крім вирощування грибів, ще й робить “грибне добриво”. Щомісяця компанія продає 2600 тонн українським господарствам

Фішки компанії: мають повний закритий цикл вирощування грибів. Також виготовляють компост із грибних відходів. Для цього на господарстві обладнали 14 тунелів пастеризації компосту. Тому щомісяця виробляється 4000 тонн добрив, з яких 2600 продають по Україні, а решту застосовують на власному виробництві.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі