Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка

Опубліковано

Якщо купити квартиру на початковому етапі будівництва і потім продати перед введенням будинку в експлуатацію, то на цьому можна заробити до 30% від вартості житла. Як це зробити і яку квартиру вибрати – розповідає ШоТам.

Кожну третю квартиру в новобудові купують інвестори, які не мають наміру жити у своїх апартаментах, а планують здавати їх в оренду або перепродати.

Інвестиція в нове житло – це один з небагатьох інвестиційних інструментів, доступних пересічним українцям. Фондовий ринок в нашій країні поки що не розвинений, вкладати в золото – складно, мало хто розбирається в котируваннях цінних металів, ставки по депозитах в банках знижуються. Тому покупка житла вже давно є одним з найцікавіших інструментів для заробітку тих, хто зміг зібрати капітал в розмірі $30-50 тис. Як правило, це керівники департаментів великих компаній або підприємці, які хочуть створити ще один інструмент для заробітку.

В яку будівельну компанію йти, яку квартиру вибирати і як шукати покупців – розповів керуючий партнер консалтингової компанії SV Development, яка спеціалізується на операціях з нерухомістю, Сергій Степенко.

Сергій Степенко
Сергій Степенко

Керуючий партнер консалтингової компанії SV Development, працює на ринку нерухомості вже більше 10 років

Яку квартиру найкраще купувати?

Наші дослідження показують, що найпопулярніші у покупців квартири – це однокімнатні, рідше – двокімнатні квартири в новобудовах. Розглядати варто житло з мінімальною площею 40 кв. м. Більшість людей хочуть жити в квартирі з великою кухнею (від 12 кв м), просторим санвузлом (5-6 кв м) і великим передпокоєм, де можна розмістити популярні нині шафи-купе.

Якщо інвестор придивляється до двокімнатного житла, то краще віддати перевагу квартирам площею понад 70 кв. м. Вони, як правило,найкомпактніші. За велику площу покупець не захоче платити більше.

На якій стадії будівництва потрібно інвестувати?

Найоптимальніший варіант – вкладати в покупку квартири на початковому етапі будівництва, тобто в той момент, коли забудовник тільки почав заливати фундамент. Чому? В цей час ціни на квартири, як правило, найнижчі. І це дозволяє непогано заробити. Зараз дуже популярні великі і закриті від сторонніх житлові комплекси, тому можна вибирати квартири ось в таких об’єктах.

Ідеальний варіант – не кидатися купувати квартиру в першому ж будинку майбутнього ЖК, а почекати, поки буде побудовані один-два будинки і почнеться будівництво третього. Ось тоді – саме час телефонувати до відділу продажів. Додатковий час дасть інвесторові придивитися і перестрахуватися: як будівельна компанія веде роботи, чи не запізнюється з термінами здачі в експлуатацію і як планує розвивати мікрорайон. Іншими словами, дозволить потенційному покупцеві прийняти зважене рішення.

Читайте також: Скільки можна заробити на оренді житла в Києві?

Перед укладанням попереднього договору на купівлю квартири краще порадитися з юристом, який перевірить всю історію будівельної компанії, наявність у неї всіх дозволів на будівництво та право на користування земельною ділянкою. Економити на цьому не варто. Консультація коштує $ 100-200 і здатна заощадити інвестору $ 40-50 тис.

Які об’єкти інфраструктури важливі покупцям?

Важко вибирати житло, якщо не збираєшся жити у квартирі. Але краще уявити, що в апартаментах доведеться жити самому. І подумати, чи зручно розташована кімната, чи функціональна кухня і чи буде зручно майбутньому власнику добиратися додому. Гарний будинок з квартирами, де забудовник використовує фасадне скління, що так приваблює покупців, але розташований у полі – не найкращий варіант.

Останні кілька років покупці величезне значення надають об’єктам інфраструктури. Найкраще вибирати будинок, де по сусідству розташований парк або озеро, в пішохідній доступності – продовольчий магазин і аптека, а по сусідству – дитячі садки та школи. Особливо це стосується інвесторів, які вкладають в купівлю двокімнатних квартир або одиничок, але площею понад 50 кв. м. Не виключено, що майбутні покупці – сім’я з дитиною, які можуть переобладнати однокімнатні апартаменти площею 50 кв. м у двокімнатну квартиру.

А ось в купівлю паркомісця в будинку краще не вкладати гроші. В середньому вартість одного місця становить $11-20 тис. для будинків економ- і комфорт-класу, але продати їх набагато складніше, ніж квартиру. Мешканці будинку готові орендувати паркомісце, але платити за них такі суми погоджуються рідко. Термін повернення інвестицій, навіть якщо здавати місця в оренду, становить в середньому 10-12 років.

Коли квартири потрібно продавати?

Вигідніше продавати квартиру вже на фінальному етапі будівництва, тобто коли будинок вже побудований, територія доглянута, але документи ще не оформлені. Тому шукати потенційних покупців потрібно приблизно за півроку до планового закінчення строків будівництва. Можна домовитися з відділом продажів будівельної компанії, який буде пропонувати житло потенційним покупцям. Як правило, до цього часу все одинички і невеликі за площею двокімнатні від забудовника розпродані. Але в цьому випадку потрібно буде заплатити комісію в розмірі 3-5% від вартості квартири, її краще заздалегідь закласти у вартості житла.

Читайте також: Створення індустріальних парків на Донеччині: що вже зробили

Чому потрібно продати квартиру на цьому етапі? Якщо будинок буде введений в експлуатацію і документи на житло – оформлені, то при продажу такої квартири потрібно буде заплатити додатковий податок в розмірі 5% від вартості апартаментів. Це вимоги законодавства для тих квартир, власник якої змінюється частіше, ніж раз на три роки. Якщо до цього етапу не дійшло, то досить укласти договір про передачу прав вимоги і ніяких додаткових податків платити не потрібно. Це можна зробити у відділі продажів або у нотаріуса.

Скільки можна заробити?

Будівництво в середньому займає три роки і за цей період житло дорожчає, зазвичай, на 30%. Як правило, за цей період інвестор однокімнатної квартири може заробити приблизно $10 тис., на двокімнатних апартаментах – ще більше. Але якщо ЖК стає популярним, то прибуток може бути ще вище. Наприклад, квартири в ЖК Варшавський на початковому етапі будівництва були в півтора рази дешевші, ніж зараз.

Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: