Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Vitaliy SHakalo ta Oleh Demchenko tiul pany Vitaliy SHakalo ta Oleh Demchenko tiul pany

Суспільство

Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Опубліковано

На Херсонщині другий рік поспіль навесні розквітає величезне тюльпанове поле, яке встигли охрестити “Маленькою Голландією”. Його засадили двоє друзів – Віталій Шакало та Олег Демченко. Інженер-ядерник та режисер постановник – вони ніколи не працювали на землі. Але унікальність їхньої методики зробила їх відомими навіть в Голландії.

Читайте також: Херсонські тюльпанові поля чекають на туристів

Свій бізнес чоловіки починали як виключно аграрний. Але кілька випадковостей всього за один рік зробили їхнє господарство найпопулярнішою туристичною локацією степової Херсонщини.

Торік тюльпанову ферму на Херсонщині відвідали 20 тисяч туристів

Випадок №1: Від шафрану до тюльпанів

“У мене з Олегом Миколайовичем агрономія в генах. Вона сама до нас прийшла. Ми їй не навчалися”, – сміється Віталій Шакало, один зі співзасновників фермерського угіддя “Шафран Любимівський”. Він за освітою інженер-ядерник, його дідусь був агрономом. Другий власник агробізнесу – Олег Демченко, за освітою інженер-електрик та режисер-постановник, його батько був одним із найбільших фермерів Херсонщини.

Віталій Шакало разом з дружиною Тетяною

Віталій разом Олегом шукали нішеві культури, на яких можна заробити і щоб процес був цікавий. Кажуть, що не лише грошей хотіли.

Читайте також: Українець планує створити унікальний “Центр аромату”

У 2015 році Віталій разом з Олегом посадили поле крокусів, з яких добували дорогу та корисну приправу – шафран. Частину поля відвели під спаржу.  Це і було початком їхнього бізнесу. Про тюльпани тоді ніхто навіть і не думав. Але один випадок змінив усе.

“Пізньої осені у 2017 році ми приїхали за голландським посадковим матеріалом крокусів. На одному зі складів, який знаходиться в Україні, з колегою побачили у куточку цибульки тюльпанів, які в сезон не встигли продати. Не було спочатку думки, щоб купити їх і посадити. Але вирішили врятувати квіти”, – пригадує про своє спонтанне рішення фермер Віталій Шакало.

Ліворуч на фото Олег Демченко – співзасновник ферми “Любимівський шафран”. Праворуч голладець Хенк Шиппер, який активно допомагає колегам з Хресону

Продавці переконували землеробів, що цей посадковий матеріал не вартий того, щоб з ним возитися. Адже він був не найкращої якості, та й пора посадки для нього вже пройшла. Віталій вирішив не відступати від рішення.

Там же на складі підприємці знайшли кілька видів нарцисів, які теж не продалися. Набрали всього потроху. Висаджували їх на своїй плантації, коли починалася зима.

“Голландці казали, що у квітів шанси вижити і зацвісти – мізерні, бо пізно висаджені. Але попросили нас, щоб відправили їм фото, як виглядатиме поле з насадженнями весною. Зацікавив наш експеримент”, – ділиться спогадами Віталій.

Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?

З набраних на складі залишків, підприємці посадили менше, ніж пів гектара тюльпанів.

Випадок №2: Голландці самі захотіли стати партнерами

Голландці самі почали пропонувати саджанці херсонським фермерам, після того, як побачили квітуче поле із насаджень, які взагалі не мали прийнятися. За словами Віталія, частину посадкових матеріалів згодом голландські фермери передали безплатно.

Продавці, які віддавали посадковий матеріал херсонським фермерам, були переконані, що тюльпани не проростуть

“Ми познайомилися з голландцем, найбільшим постачальником цибулинних квітів у його країні. Він багато разів приїжджав до нас на поле і бачив, з яким натхненням ми з Олегом Миколайовичем працюємо біля землі. Йому дуже сподобався наш ентузіазм. Коли побачив, що ми стараємось і для нас це не лише спосіб грошей заробити, а й сенс життя –  взявся допомагати. Потім приєдналися і його колеги”, – поділився Віталій.

Голландців зацікавив експеримент українських фермерів, які не побоялися висаджувати цибулини тюльпанів “не дуже високої якості”

Спочатку голландські колеги віддавали залишки посадкового матеріалу зі своїх полів. Часто це були цибулини не найвищої якості. Але це дало змогу українським фермерам показати свій професіоналізм.  

Читайте також: На Одещині бізнесмен вирощує мандарини та гранат у відкритому ґрунті

Цього року українські фермери чекають, що в період цвітіння тюльпанів до них приїдуть дві делегації з Голландії подивитися на результат.

Випадок №3: Туристичним бізнес став за одну ніч

Як почався агротуризм на тюльпанове поле? Весною 2018 року SSM-ниця, яка працювала на компанію – виклала фото поля у мережу з підписом, що висаджено велике тюльпанове поле. Допис зібрав більше 600 репостів за ніч. Наступного дня почали телефонувати туроператори з Херсону, які хотіли привезти людей на екскурсії.

Підприємці заздалегідь не планували займатися агротуризмом. Усе вийшло випадково. Їм нашвидкуруч довелося готуватися до зустрічі з першими відвідувачами.

Крім масового цвітіння тюльпанів, відвідувачі зможуть полюбуватися і полем нарцисів

Отож, протягом торішнього сезону помилуватися квітковою красою приїхало близько 20 тисяч людей. Це тільки ті, які платили за вхід. І ще стількох на територію пустили безплатно. Адже багато чого фермери роблять з метою благодійності (про це далі).

Цього року вхід для дорослих 30 гривень, дітей пускатимуть за 15 гривень.

“Найдорожче в нашому бізнесі – підготовка до екскурсій. Утримувати квіткове поле не так дорого обходиться. Щоб приймати туристів, довелося вирівняти площадки під паркування біля поля. Зробили доріжки із піску і щебеню. Підготували фотозони та інші зручності”, – каже Віталій.

Читайте також: Лавандова локація для селфі і не тільки: чим дивуватимуть туристів на Херсонщині

Цього року в період цвітіння тюльпанів на території проведуть кілька аграрних заходів. Приїдуть представники компаній, які торгують добривами, системами поливу. Пройде виставка дронів для агрономів. Планують розмістити близько 40 тентів з представниками агрофірм з усієї України.

Поле фермерів, в період масового цвітіння крокусів, з яких добувають шафран

Фермери висадять ще 40 видів рослин, які квітнутимуть з березня по вересень та приваблюватимуть туристів.

Як знайти “Маленьку Голландію”?

На гугл-мапах є помітки і “Шафран Любимівський” і “Маленька Голландія”. Потягом або автобусом можна дістатися з Каховки. З міста через кожні 20 хвилин їде рейсовий автобус до Любимівки. Від зупинки до поля 150 метрів пішки. Туристів пускають групами по 10-30 людей. Але там потік відвідувачів великий, тому довго чекати не доведеться. Екскурсії проводять волонтери. Вхідний квиток для дорослих – 30 грн, дитячий – 15 грн.

Фермери регулярно оновлюють у Facebook інформацію про те, як виглядає тюльпанове поле

Початок цвітіння тюльпанів прогнозують на 28 квітня. Але у Facebook фермери кілька разів на тиждень оновлюють інформацію та показують, як виглядають рослини.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі