Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як закохатись у порядок та дисципліну – поради від Forbes

Опубліковано

Дисципліна має погану репутацію. І в той же час, це все, що нам потрібно, аби навчитися наполегливо досягати власних цілей і не здаватися. Рим, як-то кажуть, не будувався за один день. Точно также нелегко буде і будувати здорові звички, змінювати старі думки, які більше не служать вам.

Індивідуальна тренерка з кар’єри Лідія Глобокар впевнена: немає ніякої магічної формули для успіху, немає найкоротшого шляху для досягнення ваших цілей. Однак одним із справді чарівних інгредієнтів часто нехтують. 

“Вона – біла ворона в успішній сім’ї, живе собі на задвірках життя. Але настав час вивести її в центр уваги і з гордістю назвати цей інгредієнт – дисципліна!”, – каже молода активістка. Адже коли ви зробите її своїм другом, то менше боятиметесь змін, а ваші цілі – виглядатимуть набагато реалістичнішими!

Почніть з малого – будьте реалістичні

Маленькі кроки ведуть до великих справ.

Водночас дисципліні потрібен простір і час, щоб рости.

Незалежно від того, чого ви хочете досягти, будь то зміна кар’єри, втрата ваги, вивчення гри на якомусь інструменті, для початку розбийте ці великі зміни на невеликі кроки. 

Вони дозволять планувати реальні речі, покажуть, що вам насправді треба зробити для досягнення своїх цілей. 

І вам легше буде поратись з дисципліною, оскільки маршрут досягнень чіткіший. Умовно кажучи, замість небезпечної їзди на швидкості 100 кілометрів за годину, треба буде лише спокійно проїхати кілька зупинок, насолоджуючись шляхом. 

Відстежуйте свій прогрес

Якщо у вас ще немає планувальника, зараз прийшов час придбати його. Виберіть той, який вам сподобався, і поставте його на видному місці. Запишіть туди свої цілі, етапи виконання, які розбийте на ще дрібніші – типу мікроетапи для досягнення цілей. 

І пам’ятайте, що заплановане не вирізьблено письменами по каменюці – ви завжди можете його регулювати по ходу. Однак регулярно відстежуйте, як далеко зайшли, що ще потрібно зробити, і як це можна зробити. 

Керуйте своїми очікуваннями

Попереду на вас чекає нелегка дорога. Це буде скелястий, крутий і подекуди повний перешкод шлях. Однак будьте впевнені, що заручившись підтримкою власно\ сили волі та дисципліною в друзях зможете підкорити всі ці дороги з легкістю та витримати всі важкі моменти. 

Складнощі – насправді, найбільші можливості для навчання. У найскладніші моменти варто умовно присісти, відпочити та подумати над тим, як далеко ви зайшли. Ваш планувальник допоможе вам у цьому. Що також допомагає в ці моменти – це вийти на прогулянку, вдихнути свіже повітря і подивитись на речі в перспективі.

Ви зайшли далеко, ви робите все можливе для досягнення. Ви – молодець! 

Найважливіша частина тут – не здаватися, коригувати своє планування та продовжувати рухатись далі. Тут знову вступає в силу дисципліна.

Винагороджуйте себе

Можливо, ви навіть захочете визначитися з винагородою вже під час планування своїх етапів – щоб підживити мотивацію та полегшити оцей вантаж дисципліни. 

Нагороди можуть бути різноманітними: варіюватися від купівлі нового одягу до просто часу для себе. 

Важливо при цьому не занижувати нагороду. Адже дисципліна теж любить винагороду, це частина її зміцнення. 

Будьте ласкаві до себе

Протягом усіх цих кроків не забувайте бути добрими до себе.

Закохатись у дисципліну – зрештою, непросте завдання. Однак, якщо тільки ви продовжуватимете досягати своїх цілей і рухатись за планом попри все, то побачите: з дисципліною в друзях ви зможете прийняти будь-які зміни і взяти на себе відповідальність за власне життя.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі