Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як військовому лише з бойовим досвідом знайти цивільну роботу: прості поради

Опубліковано

За даними дослідження Veterun Hub, 85% роботодавців говорили, що готові наймати ветеранів. Бойовий досвід має доволі сильний вплив на людину, тому після повернення до цивільного життя у військових може виникати запитання: “Чим я можу займатися далі?”

 Veteran Hub розповідає, як військовим із бойовим досвідом знайти цивільну роботу.

Візьміть паузу для адаптації

До повернення в цивільне життя потрібно знову звикнути та адаптуватися. До того ж за цей час можна обдумати, які у вас є сильні навички, де ви хотіли б працювати, які знання та вміння зі служби можете застосовувати в роботі.

У жодному разі не потрібно відкидати свій військовий досвід, адже він є дуже цінним у різних життєвих ситуаціях. І це не обов’язково повинні бути саме професійні навички. Комунікація з людьми та залагоджування конфліктів, наприклад, також часто потрібні в професійному житті.

Що спільного?

Якщо ви вже знаєте, ким хотіли б бути в цивільному житті, спробуйте знайти спільні риси між цією роботою та вашим військовим досвідом. Проаналізуйте свої обов’язки на службі, запишіть їх у список.

Це ваші навички, які можна розділити на професійні та “м’які”. Тепер візьміть аркуш і розділіть записані навички на два стовпчики. В одному будуть ваші практичні вміння, а в іншому – навички, які потрібні на ринку праці.

Переглядайте вакансії

Коли відчуваєте, що готові до пошуку роботи, розпочинайте перегляд вакансій. Спочатку можна переглядати ті пропозиції, де не вимагають значного досвіду.

Читайте відгуки про переваги та недоліки професії, які є перспективи розвитку. Переглядаючи вакансії, можна також зрозуміти, чого очікують роботодавці від кандидатів і що ви можете їм запропонувати.

Читайте також: США виділяють $1,5 млрд на відновлення енергетики України

Як військовому лише з бойовим досвідом знайти цивільну роботу: прості поради

Складіть план

Обдумайте також, ким ви хотіли б бути за п’ять років. Якщо запитання складне для початку, можна звернутися до кар’єрних консультантів.

Виконання глобальної справи можна полегшити, склавши короткостроковий план на місяць і довгостроковий – на рік. Що ви можете зробити за місяць? Створити резюме, відправляти 20 відгуків на день, проходити співбесіду щотижня тощо.

На рік такий план скласти важче, тому можна скористатися технікою SMART. Цілі повинні бути:

  • specific – конкретні
  • measurable – вимірювані
  • assignable – виконувані
  • realistic – реалістичні
  • time-related – визначені в часі

Виписуючи цілі, враховуйте специфіку спеціальності, яка вам цікава, досвід і можливості для розвитку.

Проходьте співбесіди

Проходження співбесід є корисним для того, щоб визначити рівень своєї енергії для комунікації та нових контактів. Спілкування може бути в будь-якій зручній формі: месенджери, відеодзвінки, живі зустрічі, відвідування заходів.

Проте якщо ви відчуваєте, що вам складно комунікувати, не змушуйте себе. Щоби продовжувати пошуки, можна просто відгукуватися на вакансії онлайн. Пам’ятайте про перший пункт – не поспішайте та дайте собі час.

Зверніться до кар’єрних консультантів

У соціальних мережах чи окремих організаціях можна знайти кар’єрних консультантів, які допоможуть розібратися у своєму кар’єрному шляху. Наразі можна знайти організації, які надають таку допомогу для ветеранів безкоштовно.

З якими запитами працюють кар’єрні консультанти:

  • може розповісти про ринок праці у сфері, яка тебе цікавить
  • спільно з вами може скласти резюме і мотиваційний лист
  • допомагає підготуватися до співбесіди
  • допомагає скласти кар’єрний план

Кар’єрний консультант – це людина, яка допоможе пройти шлях, але не зробить все за вас, тому від особистих зусиль і розуміння також багато залежить.

Нагадаємо, підприємці отримають від держави мікрогрантів на понад 1 мільярд.

Суспільство

Які безкоштовні заходи можна відвідати у Києві до Дня Конституції

Опубліковано

До Дня Конституції України в Києві відбудуться п’ять безоплатних тематичних екскурсій, а також одна екскурсійна прогулянка Святошинським районом.

Про це повідомляють на Офіційному порталі Києва. 

Маршрути розробили відповідно до умов воєнного стану, тому в разі оголошення повітряної тривоги всі учасники екскурсії зможуть пройти в укриття, що розташовані неподалік.

Екскурсія “Святошинське намисто” 

Під час прогулянки можна дізнатися про те, як створювали та розбудовували Святошинський район — від невеликого курортно-дачного передмістя Києва до густонаселеного житлового масиву. Також учасники зможуть дізнатися про видатних особистостей, які тут жили.

Екскурсія “Тисячолітній шлях Конституції” 

Кияни та гості столиці матимуть змогу почути про перші закони давньоруської держави, Війська Запорозького та УНР, а також довідатися, як приймався Основний Закон незалежної України.

Читайте також: «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на «Смарт Простір»

Екскурсія “Київ: нескорені та незалежні” 

Учасники довідаються про боротьбу за незалежність України та відвідають місця, які зберігають пам’ять про Героїв та Героїнь війн, революцій, визначних діячів і діячок громадсько-культурного руху, талановитих вчених і митців.

Екскурсія “Конституція — від створення до сьогодення”

Під час прогулянки можна буде ознайомитися з Основним Законом України від часів його першої розробки на початку XVIII століття й до моменту ухвалення Конституції незалежної України в 1996 році.

Реєстрація на екскурсії — обов’язкова, кількість місць обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації повідомленням на електронну пошту та телефонним дзвінком.

Нагадаємо, оновили мапу вулиць України, які планують перейменувати.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

Як учні відбудованого ліцею залучають мільйони грантами (ВІДЕО)

Опубліковано

Директорка Анисівського ліцею на Чернігівщині після деокупації хотіла самотужки відновлювати заклад, але її любов до роботи та дітей надихнула батьків, волонтерів і благодійників! Спільними зусиллями вони не лише відновили ліцей, але й зробили його освітнім хабом з кінопоказами в укритті. Історію про спільні зусилля заради відновлення й талановиту молодь, яка наповнює бюджет деокупованої громади, дивіться в новому відео ШоТам!

Наталія Ігнатенко сама вчилась, а потім 36 років вчителювала в Анисівському ліцеї. Та 24 лютого 2022 року вперше не вийшла на роботу. Бо росіяни були під селом та частково окупували Іванівську громаду.

“Російські війська знаходилися у сусідньому селі Лукашівка. Це найближче від нас село, воно знаходиться за 4 км від нас”, – ділиться директорка.

Читайте також: 10 фактів про старослов’янське свято Купала: захищаємось від русалок та плетемо вінки

Тоді через Анисів пролягала “дорога життя” з Чернігова. Це був єдиний шлях виїзду з оточеного на той момент з міста.

“Дорога життя” утворилася тоді, коли вже був неможливий переїзд через автомобільний міст. І тому люди, які виходили, виходили через пішохідний міст, через луг і йшли до нас у село”, – згадує директорка ліцею.

Росіяни знали про евакуаційний шлях, тому щільно бомбардували Анисів. Підвал ліцею слугував тоді єдиним сховищем для місцевих. Росіяни обстрілювали і територію навколо ліцею.

“Від ударної хвилі була пошкоджена опалювальна система і вікна на другому поверсі”, – каже директорка.

Наталія взялася за відновлення закладу одразу після звільнення Чернігівщини. У перервах жінка разом із колегами ремонтували понівечену покрівлю. Але пошкодження потребували дороговартісних матеріалів. Саме тоді директорка почала шукати благодійників.

На допомогу прийшли іноземні колеги доньки Наталії з німецької компанії. Завдяки цьому замінили вікна та всі пошкоджені комунікації. Підтримка додала мотивації: батьки та викладачі навели лад в укритті. Таку ініціативу помітили благодійники з фонду SAVE і також не залишилися осторонь. Фонд зробив капітальний ремонт укриття: тепер там є вся техніка, кінозал, проходить арттерапія.

Оновлений простір надихає Наталію та її учнів писати гранти й шукати інвесторів для громади.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує збудувати електростанції потужністю в 250 МВт.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Міноборони розповіли, як працюватиме онлайн-рекрутинг в ЗСУ

Опубліковано

Керівник IT-департаменту Міністерства оборони Олег Берестовий пояснив, як працюватиме система онлайн-рекрутингу до Сил оборони, в інтерв’ю DOU. Система, названа «Доброволець», вже використовується рекрутинговими центрами і планується для інтеграції в систему «Резерв+».

Про це він повідомив в інтерв’ю DOU.

Основна мета цієї системи — автоматизувати повний цикл рекрутингу, включаючи подачу резюме, відстеження статусу заявок і розуміння статистики. Це вимагає розробки відповідної системи, створення нормативно-правової бази та тісної співпраці з Генеральним штабом для забезпечення ефективної роботи.

Читати також: Грошова допомога українцям в 10800 грн: хто та як може оформити

У першій версії системи кандидати зможуть подати резюме і отримати відповідь з запрошенням на дзвінок або до рекрутингового центру. Застосунок також показуватиме статус заявки, чи пройшла людина далі і які наступні кроки потрібно здійснити.

Нагадаємо, що в Україні запускають програму навчання жінок-водіїв для вантажівок.

Фото: АрміяInform.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство5 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: