Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
51059165 380743425817160 302339502632861696 n 51059165 380743425817160 302339502632861696 n

Економіка

У Вінниці подружжя заснувало крокодилячу ферму

Опубліковано

На фермі у Вінниці вирощують крокодилів. Тут живе кілька видів рептилій, декотрі з яких сягають 4 м у довжину. Про це повідомляє “Сегодня”.

Вирощують навіть з яєць

Власники ферми розводити крокодилів почали близько десяти років тому — їх купували у циркачів, любителів екзотичних тварин і в приватних зоопарках. Зараз утримуть до трьох десятків рептилій. Вирощують їх навіть з яєць. Світлана та Дмитро Бичковські своїх вихованців називають ніжно, хоча ті є одними з найнебезпечніших хижаків на планеті.

“Це гребний крокодил Юля, далі у нас Аріша”, – показала своїх вихованців власниця ферми. Крім них, в ролі домашніх улюбленців прижилися Маша, Гена і Кирило.

Читайте також: На Рівненщині ІТ-фірма вирощує равликів на експорт

Годують улюбленців виключно свіжими і добірними кормами. Це риба та м’ясо, приміром, бичаче серце.

“Крокодилам потрібна, по-перше, підвищена температура, по-друге, велика водойма, в якій відбувається безпосередньо процес спарювання. Крокодили розмножуються шляхом відкладання яєць, тобто наша самочка знесла яйця, ми заклали їх в інкубатор”, — розповіла власниця крокодилової ферми Світлана Бичковська.

Читайте також: Колишній журналіст став рибоводом і зайнявся виробництвом чорної ікри

Як пояснив Дмитро Бичковський, розводити крокодилів – справа всього його життя. Ці хижаки для нього як діти, а тому, подорожуючи світом, він ніколи навіть не думав покуштувати їх м’яса, хоча воно – звичайне блюдо для жителів півдня США.

Будинок малятка для зубастиків

Поруч з крокодилами живуть черепахи і змії. За словами власника ферми, кайманові черепахи, які є на фермі, вважаються одними з найнебезпечних, бо вільно можуть перекусити фалангу пальця людини.

Чоловік зізнається — розведення крокодилів це справа усього його життя. На фермі не продають тварин на м’ясо.

“У нас ферма не для цього. У нас ферма для розширення видів, для збереження всіх видів. Ось ми хочемо їх всіх обігріти. У нас — як маленький інтернат або будинок, будинок малятка для таких зубастиків”, — запевнив він.

Читайте також: В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Світлана та Дмитро не продають навіть новонароджених крокодилів, оскільки хочуть зберегти вимираючі види, а тому на початку літа біля Одеси вони планують відкрити великий заповідник для своїх рептилій.

Цікаве про крокодилів

Крокодили — хижі екзотичні рептилії. Спочатку середовищем їхнього життя була суша. Потім вони поступово перейшли до напівводного життя.

У щелепах крокодилів від 64 до 70 зубів. Їх точна кількість залежить від виду. Але і ці зуби не призначені для пережовування їжі. Вони допомагають зхоплювати і роздирати жертву. Змінюються зуби до ста разів за життя. Тому пащу крокодила можна зачиняють, перемотавши її скотчем.

У крові крокодилів є речовина, природний антибіотик, який перешкоджає нагноєнню ран і запаленню шкірних покривів.

У середньому, крокодили живуть до 50 років. Але існують і довгожителі віком у 110 років. Шкіра живота крокодила вважається одним з найкращих і дорогих матеріалів для виготовлення галантерейних товарів.


Економіка

10% за товар: “Український кешбек” від держави може зʼявитися вже влітку

Опубліковано

Програма “Український Кешбек”, ініційована Президентом України, може розпочати свою роботу вже цього літа. Завдяки співпраці з партнерами, уряд та Офіс Президента активно працюють над реалізацією цього проєкту.

Про це повідомляє Forbes.

Про програму

Програма “українського кешбеку”, що передбачає повернення покупцеві частини коштів, сплачених за вироблені в Україні товари, ймовірно запрацює влітку. Вже понад місяць над ідеєю, озвученою президентом Володимиром Зеленським наприкінці лютого, працюють Офіс президента (ОП) та уряд. До програми залучений й український бізнес, як, наприклад Monobank.

Читати також: Українскький стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією

Рівень реалізації

За словами заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас остаточно ухвалити програму Кабмін може до кінця березня. Перші особи держави обіцяють, що державний кешбек запрацює цього року. 

Як це буде працювати

“Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку”, – пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Нагадаємо, що в Києві пройде виставка мистецьких робіт автора барельєфів у метро.

Фото: Зроблено в Україні

Читати далі

Економіка

Україна може отримати вдвічі більше боєприпасів з «чеської ініціативи»

Опубліковано

У Чехії заявили, що можуть знайти та надати Україні 1,5 мільйона боєприпасів. Це майже вдвічі більше, ніж країна обіцяла раніше.

Про це сказав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в інтерв’ю Bloomberg.

Він повідомив, що Чехія може надати значно більше, ніж спочатку анонсували. Міністр зазначив, що кількість снарядів може досягти 1,5 мільйона.

Читайте також: На Київщині та Харківщині продовжують відновлювати зруйновану інфраструктуру

За його словами, чеська ініціатива, яка передбачала закупівлю близько 800 тисяч снарядів для України, вже приносить плоди, навіть перед тим, як постачання розпочнуться, що станеться за кілька тижнів.

“Це вже допомагає Україні вести бій краще, оскільки вони знають, що буде мати запаси свіжих боєприпасів, що змінило їхнє ставлення до використання поточних запасів”, – сказав Ліпавський.

Нагадаємо, документальний оскароносний фільм 20 днів у Маріуполі встановив рекорд з переглядів на українських стримінгових платформах у перший вікенд.

Фото: X / Jan Lipavský

Читати далі

Економіка

Уряд пояснив, як виробникам невійськових дронів отримати грант

Опубліковано

Кабінет міністрів України схвалив особливі умови для отримання грантів виробниками невійськових дронів або їх частини.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Куди ці кошти можна використовувати?

Грантові кошти можна буде спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску – придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Читати також: Vidnova Fellowship Ukraine: стипендія для активістів, що повернулися додому з-за кордону

Яка умова отримання?

Отримувач, залежно від суми гранту, повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць). Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку високотехнологічних виробництв і Уряд максимально налаштований допомагати таким підприємствам.

Нагадаємо, що МВФ схвалив транш фінансової підтримки обсягом 880 млн доларів для України.

Фото: Vodafone

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: