Суспільство
Як уникнути теплового удару та що робити, якщо він стався: рекомендації МОЗ
Через високу температуру повітря підвищується ризик отримати тепловий удар. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) надає рекомендації щодо того, як розпізнати тепловий удар та що робити, якщо він все ж таки стався.
Про це повідомляє МінРеінтеграції.
Ознаки теплового удару
Найпоширеніші ознаки теплового удару включають:
- Сплутаність свідомості;
- Дезорієнтація;
- Сильний головний біль;
- Прискорене серцебиття;
- Підвищення температури тіла.
Як уникнути теплового удару
Щоб уникнути теплового удару, дотримуйтесь таких рекомендацій:
- Уникайте прямих сонячних променів у найспекотніші години (з 10:00 до 16:00): Проводьте час у тіні або приміщенні та уникайте фізичних навантажень у цей період.
- Охолоджуйте приміщення: Відчиняйте на ніч вікна для провітрювання, а вдень зачиняйте їх. Використовуйте світловідбивну плівку на вікнах.
- Частіше приймайте прохолодний душ.
- Пийте воду або інші напої без цукру та кофеїну: Робіть це навіть якщо не відчуваєте спраги. Уникайте вживання алкоголю.
- Одягайте світлі просторі речі з натуральних тканин.
- Не залишайте в зачинених автомобілях дітей і домашніх тварин: Навіть з кондиціонерами, це може бути небезпечно. Якщо побачите малу дитину в автомобілі саму, негайно викликайте поліцію та швидку допомогу.
Читати також: Як зарядити ноутбук від повербанка: методи, які допоможуть бути на зв’язку при відключеннях
Що робити, якщо тепловий удар таки стався
Якщо тепловий удар все ж таки стався, дотримуйтесь наступних порад:
- Перейдіть або перенесіть постраждалого у прохолодне місце.
- Нормалізуйте температуру тіла постраждалого: Обгортайте його прохолодними вологими рушниками та льодяними пакетами.
- Давайте пити воду: Робіть це невеликими порціями.
- Стежте за станом постраждалого: Контролюйте його дихання, пульс і свідомість до прибуття бригади швидкої медичної допомоги.
Нагадаємо, що Київська багатоповерхівка з 2016 року економить завдяки сонячним панелям: як облаштувати свій будинок у 2024.
Фото: Freepik.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі