Звяжіться з нами

Технології

Як українці будують smart-оазиси на сонячних панелях в Арабських Еміратах

17.06.2019

Smart Oasis – інноваційний колодязь, що конденсує воду з повітря для виснажених від спраги відвідувачів дубайського інноваційного парку та освіжає їх з допомогою технології холодного туману.

Це – перший крок до будівництва заводу з видобутку води просто з повітря.І це – винахід, який, за словами його винахідника Олексія Приходька, може вирішити проблему дефіциту питної води: не тільки для жителів Дубаї, а у перспективі для цілого світу.

Конструкцію з живими рослинами, яка автономно видобуває воду і розливає у склянки всім охочим, встановили у зоні відпочинку Al Mamzar Smart Park – першому у світі розумному парку.

“Ідеї інноваційного методу видобутку води тут дуже затребувані – наша з’явилася у 2016 році на виставці води у Дубаї”, – розповідає Олексій Приходько.

Читайте також: “Скоро збудуємо цілий завод”: як український винахід напуває дубайців водою з повітря

Потужності сонячних панелей вистачає, щоб генерувати не менше 20 літрів на добу.

Влітку обсяг води може сягати до 70 л на добу, а взимку падає до 17-18 літрів на добу. У прикрашеній живими рослинами рамі встановлені ультразвукові розпилювачі, які розбивають потік води на дрібнодисперсні краплі і за допомогою вентиляторів видувають назовні – потрібно лише натиснути кнопку.

А якщо встановити додаткові сонячні панелі або підключити конструкцію до розетки, Smart Oasis здатна добувати 200 л води на добу.

“Хочемо, щоб при тих же витратах наша конструкція виробляла в 10 разів більше води. Для цього ми йдемо паралельно за двома напрямками: участь в грантах і акселераторах та продаж спрощених конструкції вартістю близько 15 тисяч доларів”, – ділиться Олексій.

Технології

Ще два військові аеродроми отримають сучасну систему світлосигнального обладнання

Ще два військові аеродроми облаштують сучасною системою світлосигнального обладнання “Фотон”. Новинку суто українського виробництва вже успішно використовують авіатори з Хмельниччини, Харківщини, Черкащини та Волині. Ще два аеродроми – у найближчих планах, повідомляє Армія Inform.

Чим особливе обладнання? 

Унікальність багатоелементної системи «Фотон» у тому, що вона є значно ефективнішою, надійнішою та енергоекономнішою за радянські та російські аналоги, які використовувались до 2014-го року. 

Приємно вражає і цінова політика. До прикладу, швейцарська корпорація подібне обладнання оцінює в десятки разів дорожче.

За стандартами НАТО

Фахівці відзначають, що новинка відповідає стандартам НАТО. Це підтверджують і закордонні колеги під час спільних міжнародних навчань. До того ж – це поки що єдина у світі система світлосигнального обладнання, що повністю виготовлена із світодіодних ламп.

Читайте також: Українські збройні сили отримали світлосигнальне обладнання вітчизняного виробництва

“На сучасному етапі технічного розвитку світлосигнальних систем «Фотон» – найперспективніший варіант”, – коментує провідний спеціаліст командування Повітряних Сил Збройних Сил України Володимир Манаєнков.

Навіщо це потрібно?

Система дозволяє льотчику візуально бачити летовище на відстані понад сорок кілометрів. Водночас комплекс є ще й досить мобільним. 

“Особливо приємно, що це – українське обладнання і ми ні від кого не залежимо, адже всі необхідні запчастини є на місці”, – додає Володимир Манаєнков.

До того ж обладнання має гарантію 5 років, або 5 тисяч годин. До речі, на аеродромі на Хмельниччині обладнання справно працює, практично без вимкнення, вже більше трьох років.

Читати далі

Технології

В Україні можуть з’явитися сервісні центри Tesla

Ілон Маск анонсував відкриття нових сервісів та зарядок Tesla по Східній Європі найближчим часом, передає AIN.

Так, сьогодні, 19 липня Tesla відкрила свій перший сервісний центр у столиці Польщі – Варшаві.

Скільки Tesla в Україні?

За даними реєстру МВС, в Україні зареєстровано понад 800 електрокарів Tesla. Лідирує за популярністю седан Model S – таких машин оформили понад 500.

Тепер українські власники Tesla, куплених в Європі, можуть зручніше користуватися гарантійним і пост-гарантійним обслуговуванням.

Читайте також: Мінінфраструктури ініціює будівництво заводу Tesla в Україні

За словами співзасновника Tesla Club Ukraine і сервісу Go To-U Назара Шимоне-Давида, новий запуск значно допоможе автовласникам:

“Відкриття чекали давно і це дуже позитивна новина. Тепер офіційний сервіс у два рази ближче – їхати можна в Варшаву, а не до Берліна. Послуги надають ті ж самі”, – розповів він.

Україні потрібні сервісні центри

Він додав, якби не розвиток інфраструктури “від центру”, то сервіс варто було б спочатку відкрити в Україні. Бо в нас більше Tesla-користувачів, ніж у Польщі.

“Зате тепер можна з упевненістю сказати – наступний сервіс буде в Україні”, – додав Шимоне-Давид.

Нагадаємо, нещодавно Ілон Маск анонсував появу зарядних станцій Tesla в Україні.

Читати далі

Технології

Підприємство “Антонов” відновлює літаки для кубинської авіакомпанії

Держпідприємство “Антонов” розпочало працювати над відновленням та подальшим забезпеченням безперебійної експлуатації літаків АН-158 кубинської авіакомпанії “Cubana de Aviacion”. Перші два літаки планується відновити вже в першому кварталі 2020 року, повідомляє пресслужба підприємства.

“ДП “Антонов” розпочало роботу по відновленню та подальшому забезпеченню безперебійної експлуатації за схемою «full fleet support» (повна підтримка) шести регіональних реактивних пасажирських літаків кубинської авіакомпанії «Cubana de Aviacion»”, – йдеться у повідомленні.

Виходячи з умов договору з лізинговою компанією SOUTH AMERICAN AIRCRAFT LEASING S.A. (SAAL), Панама, на першому етапі фахівці підприємства вже проводять оцінку технічного стану всіх літаків Ан-158 кубинського експлуатанта. Після завершення цих робіт розпочнеться другий етап по відновленню льотної придатності всіх шести літаків. Базуючись на отриманих результатах, буде сформовано “технічну аптечку” – склад запасних частин, за допомогою якого буде здійснюватись подальша регулярна та безперебійна експлуатація цих машин. 

Зазначимо, що поставки літаків Ан-158 на Кубу почалися в квітні 2013 року. Шоста машина була передана замовнику в 2015 році. Термін гарантійних зобов’язань ДП «АНТОНОВ» закінчився в 2017 році. Відтепер партнери поєднують зусилля, забезпечуючи новий етап експлуатації літаків Ан-158.

Читати далі

Технології

Українець першим у світі вигадав унікальну технологію 3D-друку керамікою

Володимир Усов із Одеси заснував стартап, який уперше в світі зробив можливим створення предметів з кераміки і супутніх матеріалів за комп’ютерними моделями. Про це йдеться у матеріалі UA|TV.

Як можна використовувати такий спосіб 3D-друку?

За словами винахідника, сфер застосування у цій технології – безліч:

“Перше – це дизайн і мистецтво. Ми можемо друкувати об’єкти й арт-об’єкти унікальної форми, які в традиційній керамічній технології виконати неможливо, – зазначив він. – Також це промисловість, зокрема аерокосмічна, де необхідно застосувати запчастини складних форм і в невеликій кількості й досить швидко. А третій з основних напрямів – медицина й охорона здоров’я”, – розповідає Володимир.

Над розробкою працювали 2 роки

Розробити першу стабільну ефективну технологію 3D-друку керамічних виробів вдалося за два роки. Якщо 3D-друк із пластику вже широко використовується, то альтернативний метод адитивного виробництва з порошком на основі гіпсу не набув такої популярності. Його розробники й узяли за основу та спробували застосувати до кераміки.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

Роман Васьковський – один із розробників – розповів, за яким принцип відбувається процес:

“Подається спеціальна речовина під назвою біндер, яке проходить по магістралі й потрапляє в друкувальну голівку, – розповів фахівець. – Далі йде рідина, яка взаємодіє з нашим порошком, відбувається склеювання. Друкується виріб на порошку, після чого наноситься наступний шар. Після друку ми чекаємо приблизно 30 хвилин. Потім вилучаємо виріб, чистимо трішки. Тоді обпалюємо за температури 1200°C, де він стає твердим, набуваючи своєї безпосередньої форми. На фінальному етапі – глазур і чергове обпалювання, і тільки тоді ми відправляємо готовий виріб клієнту”.

Надруковані імпланти рятують після найважчих випадків переломів

Також технологія дозволяє створити імплант унікальної форми з органічної кісткової тканини, який замінить пошкоджені ділянки при переломах, котрі не зростаються.

“У теорії це дозволить домогтися стовідсоткової приживлюваності, а завдяки пористій структурі крізь роздруковану на 3D-принтері деталь зможуть прорости судини”, – пояснив Володимир Усов.

Читайте також: Українські винахідники створюють найточніший 3D-сканер для ювелірів

Статус: проходять стадію сертифікації

Сьогодні український стартап володіє шістьма патентами на всі елементи технології, починаючи від будови адитивного агрегату й закінчуючи складом порошкових сумішей.

Зараз технологія ще проходить стадію сертифікації, тож якщо все буде успішно, незабаром почнуться клінічні випробування.

Читати далі

Технології

Український стартап “розумних” жалюзі відкриває фабрику зелених технологій

Український SolarGaps оголосив про відкриття власної фабрики, на якій будуть виробляти флагманський продукт стартапу – “розумні” жалюзі, а також кастомні сонячні панелі для інших зелених технологій. Про це інформує AIN.

Читайте також: Український стартап отримав рекордний грант у мільйон євро

Потужність виробництва сягатиме 15 МВт на рік, повідомляють в SolarGaps. При цьому фабрика позиціонує себе як «зелена» – з нульовими викидами СО2.

Розташування фабрики

Фабрика розташується в селі Романків. На даний момент на ній вже зайняті 20 співробітників, але в найближчому майбутньому їх число планують збільшити до 100 – SolarGaps вже відкрив нові вакансії.

Суму інвестицій у фабрику не розкривають

У стартапі не розкривають точну суму інвестицій у фабрику, проте повідомили, що це значна частина від залучених коштів.

Як відомо, раніше SolarGaps привернув $ 700 000 приватних інвестицій, а також отримав грант на 1 млн євро від Horizon 2020.

Чому з`явилася необхідність у відкритті фабрики?

Як пояснив СЕО компанії Євген Ерік, фабрика потрібна, щоб виконати всі вже наявні замовлення SolarGaps з подальшим потенціалом до зростання.

“Зараз у нас близько ста замовлень, але потенційно попит на продукт у світі значно вище: він може досягати тисяч систем в місяць. Зараз ми розширюємо мережу дистрибуції і запускаємо рекламні та PR-кампанії, в результаті яких очікуємо масштабування до замовлень такого порядку”, – пояснив він.

Перша в Україні зелена фабрика з нульовим викидом шкідливих речовин

За словами СЕО SolarGaps Євген Еріка, це – перша в Україні «зелена фабрика» з нульовим викидом шкідливих речовин.

Вона буде обладнана сонячними панелями на даху і вітряними млинами для генерації та накопичення енергії, щоб покрити потреб виробництва. Зокрема, сонячні панелі на даху будуть генерувати близько 50 кіловат на годину.

Виробництво для інших компаній

На фабриці планують виготовляти не тільки жалюзі SolarGaps, але також комплектувальні для інших продуктів в сфері альтернативної енергетики. Серед перших замовників – виробник інверторів AFORE.

Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Для цього на базі фабрики планують створити тестову площадку, яка буде відкрита для всіх інноваторів в області відновлюваної енергетики. Тут можна буде протестувати свої винаходи і домовитися про партнерство.

“На майданчику ми пропонуємо молодим інноваційним компаніям тестувати їх винаходи на нашому обладнанні. Це вітряки, турбіни, похідні сонячних елементів і т.д. Плануються пілотні проєкти зі збереження згенерованої в процесі експериментів енергії, що в результаті, можливо, буде приводити до розробки нових спільних проектів і обміну досвідом. Крім того, надаючи майданчик для інших інноваційних зелених технологій, ми плануємо розширювати виробництво”, – пояснив Ерік.

Читати далі

Технології

Приватні підприємства експортуватимуть зброю українського виробництва

На засіданні Кабінету Міністрів України надали дозвіл на експорт власної продукції військового призначення кільком приватним підприємствам. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

Зокрема право реалізовувати свою продукцію на зовнішніх ринках до 2024 року отримали «Інтерпроінвест», «Укрспецтехніка» та «Укрспецсістемс».

ТОВ «Інтерпроінвест» – розробник 5,45/7,62-мм штурмової гвинтівки (автомату) «Малюк», що є глибокою модернізацією автомату Калашникова за схемою булпап.

Прийнятий на озброєння Збройних Сил України у 2017 році, як спеціальний автомат «Вулкан».

На початку модернізація відбувалась за рахунок переробки автоматів Калашникова калібрами 5,45/7,62-мм під версію булпап, згодом виробник вийшов на виробництво з нуля.

ПАТ «Холдингова компанія «Укрспецтехніка» на сьогодні є одним з лідерів вітчизняної радіолокаційної індустрії.

Серед продукції компанії РЛС «Малахіт», комплекс розвідки та РЕБ «Джеб», радари міліметрового діапазону «Лис-2М», «Борсук», «Борсук-А», комплекс подавлення сигналів GPS та ГЛОНАСС «Анклав», контрбатарейна РЛС «Бісквіт-КБ».

ТОВ «Укрспецсістемс» займається розробкою та виробництвом БпЛА, коптерів, гіростабілізованих платформ, наземних станцій керування, серед її продукції БпЛА PD-1, який поставляється Збройним Силам України.

Читати далі
Суспільство4 години тому

Хто прикрасив витвором мистецтва головну станцію Київського метрополітену?

Суспільство5 години тому

Любителів гастротурів запрошують на ягідний фестиваль Житомирщини

Економіка6 години тому

Купуй українське: як фермерка робить вітчизняний часник great again

Суспільство7 години тому

Вулицю Кіото планують реконструювати до 2021 року

Суспільство8 години тому

Німецький хірург приїздить в Україну та безкоштовно оперує діточок

Суспільство9 години тому

Волонтери на Рівненщині взялися власноруч зводити точну копію історичного човна

NewСхід10 години тому

“Вік щастя”: вона закінчила виш у 57 років та відкрила навчальний заклад для дорослих

Суспільство11 години тому

Бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу екскурсовода в Луцькому музеї

NewСхід12 години тому

Родина переселенців відкрила грибну ферму в Бахмуті

Економіка13 години тому

Як на Прикарпатті ветеран АТО побудував успішний бізнес на страусах

Суспільство14 години тому

“Один сталевий монстр з’їв кілька алмазних стрічок”. Ветеран АТО робить надміцні ножі

Суспільство1 день тому

Історія успіху сільського лікаря: як привабити пацієнтів з міста і почати заробляти

Технології1 день тому

Ще два військові аеродроми отримають сучасну систему світлосигнального обладнання

NewСхід1 день тому

Переселенець створив студію дизайну і бореться з євроремонтами

NewСхід1 день тому

Як шахтар з Донеччини став одним із найвідоміших муралістів країни

Економіка1 день тому

Чому “Кеди мистецтвознавця” донеччанина – найкращий паб України

Економіка1 день тому

Мільйон під ногами: як селянин на Хмельниччині заробляє на лікарських рослинах

Економіка1 день тому

Колишній АТОвець розводить мурах на продаж: хто їх купує і за скільки

Суспільство1 день тому

ТОП-10 позитивних новин тижня

Суспільство2 дні тому

Чому ви багато втратите, якщо не відвідаєте Стрий

Суспільство2 дні тому

Як американець щодня рятує київську Борщагівку від сміття

Суспільство2 дні тому

Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Технології2 дні тому

В Україні можуть з’явитися сервісні центри Tesla

Технології2 дні тому

Підприємство “Антонов” відновлює літаки для кубинської авіакомпанії

NewСхід2 дні тому

У Краматорську реконструюють важливі соціальні об’єкти

Суспільство2 дні тому

В аеропорту Одеси завершилося будівництво нової злітної смуги

Суспільство2 дні тому

У поїзді “Чотири столиці” побільшає вагонів

Суспільство2 дні тому

Кліп на пісню української співачки номінували на міжнародну кінопремію

NewСхід2 дні тому

На Донеччині ремонтують міжнародну трасу

Суспільство2 дні тому

Укрзалізниця запускає VIP-вагон з душем і телевізором в кожному купе

Суспільство2 дні тому

Навколо світу за 280 днів: українець вперше здійснив навколосвітню подорож без авіаперельотів

Економіка2 дні тому

На розвиток Дніпропетровщини виділили понад 100 млн грн

Технології2 дні тому

Українець першим у світі вигадав унікальну технологію 3D-друку керамікою

Суспільство2 дні тому

У Києві фарбують червоний корпус університету імені Шевченка

Економіка2 дні тому

У “Борисполі” зведуть новий вантажний термінал

NewСхід2 дні тому

Приїжджають навіть з Туреччини: фермер з Донеччини продає вовну і баранів по всій країні

NewСхід2 дні тому

Маріуполь отримає 17 нових автобусів уже у вересні

Технології2 дні тому

Український стартап “розумних” жалюзі відкриває фабрику зелених технологій

Суспільство2 дні тому

Українці стали більше подорожувати за кордон

Технології2 дні тому

Приватні підприємства експортуватимуть зброю українського виробництва

Технології2 дні тому

У Дніпрі на буях встановлюють світлооптичні пристрої на сонячних пенелях

Суспільство2 дні тому

На Одещині вирощують органічні квадратні кавуни

Суспільство2 дні тому

Джаред Лето співав на Пішохідному мосту в Києві (відео)

Суспільство3 дні тому

У Києві запустили пілотний проєкт із сортування сміття

Суспільство3 дні тому

З’явились нові подробиці про капсульний готель в аеропорту Бориспіль. ФОТО

Технології3 дні тому

Дрони замість саперів. Команда Minect.ai придумала, як знешкодити мінні поля без жертв

Суспільство3 дні тому

В українські виші надійшло понад мільйон заяв: найпопулярніші факультети

Суспільство3 дні тому

В Україні запустили е-Пенсію: як цим користуватися

Суспільство3 дні тому

Держкіно показало трейлер фільму “Заборонений” про Василя Стуса (відео)

Технології3 дні тому

У Telegram з’явився канал для безкоштовного обміну паперовими книгами

Суспільство3 дні тому

У Харкові вийшли на маршрути нові тролейбуси “Богдан”

NewСхід3 дні тому

Підприємець організовує на Донеччині сплави на байдарках

Суспільство3 дні тому

На Полтавщині може з’явитися туристичний маршрут для поціновувачів кінематографу

NewСхід3 дні тому

Червоний Хрест привіз до ОРДЛО чергову партію гуманітарки

Суспільство3 дні тому

Біля Ocean Plaza відбувається масова евакуація автомобілів

Суспільство3 дні тому

У Вінниці відновлюють муніципальний 25-метровий басейн і спортивні зали

Суспільство3 дні тому

Вліпи за себе. Як українську молодь закликають прийти на вибори

Суспільство3 дні тому

Малі села Херсонщини почали сортувати сміття

Суспільство3 дні тому

В Одесі капітально відремонтують провулок у центрі

Технології3 дні тому

Випробування авіаційного ракетного озброєння відбулися на Волині

Технології3 дні тому

Український стартап “вічної канцелярії” Nuka отримав престижну дизайнерську премію

Суспільство3 дні тому

Канадський режисер хоче зняти у Дніпрі фільм

Технології3 дні тому

Костел Святого Миколая у Києві отримав нове підсвічування, що керується з мобілки

Суспільство3 дні тому

Уряд виділив 19,6 млн грн на зйомки фільму “Шевченко: Перший самурай”

Економіка3 дні тому

ProZorro запускає перший державний онлайн-магазин

NewСхід3 дні тому

У Маріуполі придбали соціальний автомобіль для дітей з інвалідністю

Суспільство3 дні тому

Для українських школярів запускають проєкт зі створення шкільних медіа

Суспільство3 дні тому

Стіни для графіті і скейти: У Харкові відкрили перший урбан-парк. ФОТО

Суспільство3 дні тому

Український футболіст хоче відкрити у Лондоні академію імені Лобановського

Суспільство3 дні тому

МОЗ закупить понад два мільйони вакцин проти кору

Суспільство4 години тому

Хто прикрасив витвором мистецтва головну станцію Київського метрополітену?

Суспільство5 години тому

Любителів гастротурів запрошують на ягідний фестиваль Житомирщини

Економіка6 години тому

Купуй українське: як фермерка робить вітчизняний часник great again

Суспільство8 години тому

Німецький хірург приїздить в Україну та безкоштовно оперує діточок

Суспільство9 години тому

Волонтери на Рівненщині взялися власноруч зводити точну копію історичного човна

NewСхід10 години тому

“Вік щастя”: вона закінчила виш у 57 років та відкрила навчальний заклад для дорослих

NewСхід12 години тому

Родина переселенців відкрила грибну ферму в Бахмуті

Економіка13 години тому

Як на Прикарпатті ветеран АТО побудував успішний бізнес на страусах

Суспільство1 день тому

Історія успіху сільського лікаря: як привабити пацієнтів з міста і почати заробляти

NewСхід1 день тому

Переселенець створив студію дизайну і бореться з євроремонтами

NewСхід1 день тому

Як шахтар з Донеччини став одним із найвідоміших муралістів країни

Економіка1 день тому

Чому “Кеди мистецтвознавця” донеччанина – найкращий паб України

Економіка1 день тому

Мільйон під ногами: як селянин на Хмельниччині заробляє на лікарських рослинах

Економіка1 день тому

Колишній АТОвець розводить мурах на продаж: хто їх купує і за скільки

Суспільство2 дні тому

Чому ви багато втратите, якщо не відвідаєте Стрий

Суспільство2 дні тому

Як американець щодня рятує київську Борщагівку від сміття

269 e1562924327231
Суспільство1 тиждень тому

ТурботаHub: капелан створив центр адаптації для ветеранів АТО

272 e1562929401762
Економіка1 тиждень тому

Каберне Совіньйон за 90 грн та 15 000 літрів вина на рік: історія закарпатської винарні Nota Bene

273 e1562930054299
NewСхід1 тиждень тому

Як вибити молотком зі шкіряної сумки візерунок та 3500 грн на додаток

271 e1562925580499
Суспільство1 тиждень тому

Разом попри все: як дівчина рятує життя своєму чоловіку-ветерану АТО

262 e1562837389481
Суспільство1 тиждень тому

Син українського героя став чемпіоном світу з футболу

268 e1562923802732
NewСхід1 тиждень тому

На Донеччині створюють екосувеніри, які з’єднують Україну

260 e1562836166523
Суспільство1 тиждень тому

Власний Гранд Каньйон і не тільки: Кривий Ріг запрошує туристів на екстремальні екскурсії

249 1 e1562576298400
Суспільство1 тиждень тому

Житловий квартал патріотів під Києвом, де Україна змінюється на краще

264 e1562841867942
NewСхід1 тиждень тому

На Донбасі підприємець добуває паливо з гуми, полімерів та ПЕТ-пляшок

265 e1562850548401
Без рубрики1 тиждень тому

Чому морська академія в Херсоні унікальна: відео

266 e1562919265702
NewСхід1 тиждень тому

Вихователька зі Сватового робить Залізну людину… з торта

267 e1562923379141
Економіка1 тиждень тому

Покинула все, щоб варити сир: як полтавка сама зробила успішний бізнес

263 e1562667925542
Суспільство1 тиждень тому

Ніяких чортів: чому варто відвідати Чортків

261 e1562598048969
Економіка1 тиждень тому

Харківським склом прикрашають готелі в Омані і Дубаї

257 1
Суспільство1 тиждень тому

Українка у США організувала курс англійської мови для рідної школи в Сумах

256 e1562576402298
Суспільство2 тижні тому

“Сніг на голову”: кафе у Харкові, де люди з інвалідністю готують кулінарні шедеври

255 e1562577248765
Технології2 тижні тому

17-річна українка здійснила унікальний прорив у медицині

259
Суспільство2 тижні тому

Як українські “п’яні” стакани підкорили світ

246 1 e1562576424137
Економіка2 тижні тому

Динозаври у стилі стимпанк: український майстер виробляє скульптури з металобрухту та продає їх за $2000

cropped 246
Суспільство2 тижні тому

Як священник-староста відновив життя у глибинці на Дніпропетровщині

247
Технології2 тижні тому

Українці створили футболки для протирання окулярів

253 1
Суспільство2 тижні тому

Картингова лихоманка на Чернігівщині: у містечку Остер збираються будувати картодром міжнародного рівня

248
Суспільство2 тижні тому

Опера під відкритим небом: як український райцентр заманив купу туристів

239
Суспільство2 тижні тому

Не равликами єдиними: ТОП-5 екзотичних українських ферм

251
Суспільство2 тижні тому

Майже Венеція: у Вінниці туристів катають на екзотичній гондолі

258
Економіка2 тижні тому

Як заробити 35 000 доларів на гектарі черешні

254
Суспільство2 тижні тому

Бандерівська кав’ярня: як працює прикарпатський центр реабілітації бійців

252
NewСхід2 тижні тому

Переселенка заснувала на Донеччині естетичний центр і допомагає онкохворим

243
NewСхід2 тижні тому

Переселенець шиє білизну на експорт до Франції

242
Економіка2 тижні тому

Як побудувати бізнес на салатній зелені з нуля

241
Економіка2 тижні тому

Підприємець у Харкові робить гамаки за 10 тисяч гривень

240
NewСхід2 тижні тому

Ляльки майстрині з Донбасу підкорюють ринки Європи і США

230
NewСхід3 тижні тому

Пряжа Barwa: як бізнес-леді з Маріуполя заснувала власне виробництво

235
Економіка3 тижні тому

Ульотні “льотні” комбінезони українського виробництва, які скуповують Америка та Європа

233
NewСхід3 тижні тому

На Донеччині колишній викладач відкрив унікальний столярний дім

238
Економіка3 тижні тому

Гра престолів та коти: українка робить “залізні трони” для домашніх улюбленців

cropped 231
Суспільство3 тижні тому

Мандруй: сім неймовірних озер України, які варто відвідати

232
NewСхід3 тижні тому

Сувеніри з гільз та патронів: незвичайні витвори від військовослужбовиці добровольчого батальйону

234
Економіка3 тижні тому

Закарпатська грибна юшка смакує за кордоном: підприємниця зробила бізнес на сушених грибах

224
NewСхід3 тижні тому

Підприємниця з Донеччини навчає діточок програмуванню та китайської мови

cropped 225
Суспільство3 тижні тому

Український полковник консультував творців культового серіалу “Чорнобиль”

215
Економіка3 тижні тому

Бізнес на равликах: на Закарпатті заробляють десятки тисяч доларів на незвичайній фермі

cropped 237
Економіка3 тижні тому

Училище на Вінниччині виготовляє найдорожчий сир в Україні

226
NewСхід3 тижні тому

Масаж як бізнес: скільки заробляє переселенка з Луганська

228
NewСхід3 тижні тому

Лікар у Попасній провів під обстрілами 380 операцій

236
Суспільство3 тижні тому

ТОП-5 виробників українського морозива

223
NewСхід3 тижні тому

Підприємець на Донбасі вчить, як заробляти сотні доларів на взутті

222
Економіка3 тижні тому

У Харкові подружжя виготовляє популярні за кордоном алкогольні цукерки

220
Економіка3 тижні тому

Колишній тракторист на Луганщині заробляє на сирі до 35 000 грн

217
Економіка3 тижні тому

Українець заснував бізнес на картинах з моху

cropped 216
Суспільство3 тижні тому

Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні

cropped 219
Суспільство4 тижні тому

Кинула виклик учневі: як запальна директорка запропонувала вихованцю парі на схуднення

212
NewСхід4 тижні тому

Переселенець зробив успішний бізнес на прибиранні

218
Суспільство4 тижні тому

Дівчата можуть усе: як візажистка зі Львівщини стала далекобійницею

Тренди