Суспільство
Як Українська Волонтерська Служба розвиває культуру взаємодопомоги (ВІДЕО)
Українська Волонтерська Служба – це голос українського волонтерства. До спільноти приєдналося вже понад 100 000 волонтерів, аби розвивати культуру волонтерства та взаємодопомоги в Україні.
«Навіть до 24 лютого ми завжди працювали десь на межі можливого. Десь трошки навіть понад межу можливого. Але те, що відбувалося після 24 лютого – побило всі рекорди», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
Українська Волонтерська Служба була створена у 2017 році. Організація заснована командою небайдужих людей з Одеси.
З 24 лютого команда зосередила свою роботу на кількох напрямках. Це консультування людей та поширення якісної інформації.
«Ми працюємо над тим, аби розповідати про те, як волонтерити ефективно, етично і гідно. Ми дуже добре знаємо чому не треба робити вдома турнікети, бронежилети та всі інші речі, які люди побігли робити. І ми спільно з великими фондами випускаємо освітні матеріали», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
«Пошук зниклих, допомога з евакуацією, гуманітарна допомога, ліки, допомога дітям – по всіх цих напрямках ми маємо експертизу у тому, як отримати допомогу, і ми допомагаємо людям знайти потрібні організації, контакти, виходи, щоби таку підтримку для себе отримати», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
А також – адресна допомога населенню та прифронтовим містам.
«Наша команда зібрала вже понад 1 000 000 гривень на адресну допомогу населенню. І неймовірним є саме те, що у цій допомозі українці допомагають українцям. Наші волонтери купують продукти, пакують випічку, купляють ліки і розвозять їх адресно додому людям, які не можуть самі вийти кудись, аби отримати допомогу», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
«Один з випадків, яким ми дуже пишаємося – це коли нам вдалося доставити ліки в щойно звільнене село на Херсонщині. Ми тримали зв’язок з лікарем, який 2 тижні не виходив на зв’язок, не мав змоги подзвонити. І він набрав та сказав: «Слухайте, Збройні Сили щойно звільнити наше село, але вони кажуть, що десь 2 дні і, можливо, доведеться, на жаль, відступати». І буквально за ці 2 дні нам вдалося завезти ліки в село, передати їх лікарю, щоб він мав змогу допомогти місцевим з дуже базовими медичними потребами», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
З початку вторгнення команда УВС збільшилася у кілька разів.
«З 24 лютого понад 100 000 волонтерів долучилися до Української Волонтерської Служби. Сказали, що вони хочуть волонтерити, хочуть допомагати. І зараз ці люди працюють по всій Україні: в Конотопі, в Острозі, в Жмеринці, в Новій Каховці, у Львові, в Тернополі, в купі великих та малих міст, допомагаючи у десятках дуже різних, але дуже важливих сфер», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
Проте мета Анни – 1 000 000 волонтерів. Адже волонтерити може кожен!
«У волонтерстві кожен із нас може знайти свій напрямок, свою сферу, своїх людей, разом з якими ми можемо дійсно наближати перемогу України. Тому не бійтеся, не опускайте рук, не зневіряйтеся, вірте в ЗСУ та вірте у волонтерство. Тому що тільки разом, спільними зусиллями ми можемо перемогти росію і наблизити нашу перемогу», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
Дивіться відео: Дружина військового під обстрілами їхала до коханого, щоб зробити йому сюрприз
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі