Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як український косплей підкорює Європу та США: історія агенства Fenindom

Опубліковано

Як перетворити незвичайне хобі на успішний бізнес? Марія Карпенко більше 10 років тому захопилась косплеєм, 4 роки тому створила агенство Fenindom і сьогодні співрацює з такими брендами, як Playstation і Red Bull. 

Ми поговорили з Марією про бізнес, упереджене ставлення до косплею та плани на майбутнє.

Марія Карпенко

Управляє агентством Fenindom Cosplay Agency спільно з чоловіком.

Творчий магістр юриспруденції

У креативних людей, особливо з нестандартними захопленнями, часто є проблема з прийняттям себе і з комунікаціями. У 2007 році я шукала якесь ком’юніті, де могла б відчувати себе комфортно. І знайшла людей, які займалися косплеєм, приєдналася до них. Ми робили костюми, готували постановки, проводили зйомки. Це було мистецтво, хобі, спосіб самовираження.

Є такий стереотип, що косплей — це субкультура. Але це не так, це набагато ближче до театру, модельного бізнесу, фотографії, просто косплей поєднує в собі все воєдино.

У 2015 я випустилася з університету магістром з економічного права. Тоді ситуація в країні була важкою, середня зарплата юриста-початківця була близько 3000 гривень. Я перебувала в підвішеному стані. Тому я відкрила магазин на Etsy і виставила костюми на продаж. Здавалося, що період коли я могла займатися косплеєм закінчився, тому що я серйозна людина і будь-які креативні захоплення не заохочувалися в пристойних компаніях.

Передбачала, що продам костюми і забуду про це. І я дійсно їх продала, але потім мені почали писати люди і питати, чи можу я пошити ще.

Як з’явився Fenindom

Я прийшла до друзів, які займалися пошиттям костюмів і виготовленням реквізиту, і розповіла, що люди готові платити гроші за нашу роботу. Друзі сказали: “Так, давай працювати”. Так все зародилося.

У перший час я була менеджером і пов’язувала замовників з виробниками. Спочатку ми були просто студією дизайну, яка робила костюми на замовлення для американського ринку. Поступово почали розширювати послуги і зараз ми працюємо в трьох напрямках: дизайн і виробництво костюмів, організація заходів і реклама.

Ми створюємо індивідуальні, сценічні костюми, для рекламних зйомок. Організовуємо тематичні шоу, вечірки і корпоративи. Що стосується реклами, то створюємо фото- і відеоконтент.

Все це виросло завдяки моєму захопленню косплеєм. Це дало мені необхідні навички і контакти художників. Тепер люди знають, що якщо їм потрібно щось креативне, вони завжди можуть звернутися до мене і моя команда це створить.

Як працює команда

В нашій команді працюють від 6 до 10 осіб, залежно від сезону. Під кожну категорію у нас є окремі люди, які координують свої напрямки. На проєктну роботу можемо підключати цілу команду, але на постійній основі ми їх не тримаємо. Співпрацюємо з молодими художниками.

Найбільший відділ — це продакшн. Там шиють костюм, виготовляють крафтові деталі, реквізити, перуки. Завдання продакшну — зробити довговічний костюм, який можна використовувати багато разів і який буде повторювати референс один в один. 

Виробництво знаходиться в Києві, виготовляємо костюми самі, це найзручніший варіант контролю якості. В нас на костюми стоїть черга на 2-3 місяці. Тканини купуємо в основному в Україні. Загалом ми створили понад 300 костюмів за час існування агентства.

Коли замовляють костюми, які схожі на образ якогось героя, тоді за це береться стиліст. Він підбирає деталі, ми збираємо з них костюм. 

Другий варіант — це якщо замовникові потрібно повторити костюм один в один, як у персонажа. Ціна на такі стартує від 1500 доларів.

Читайте також: Грай в ігри та вчи історію: як працює видавництво WoodCat

Великий бізнес та косплей

Ми співпрацювали з такими брендами, як AIR, Moyo, Playstation, Red Bull, Lords Mobile. У великого бізнесу немає негативного ставлення до того, які витоки у креативного агентства. Головне, щоб воно справлялося зі своїми завданнями. Вони можуть дозволити собі експерименти, і від цього відштовхуються, коли працюють з креативними рішеннями і брендами.

Замовників на дизайн костюмів більше з-за кордону. Це рекламні агентства і компанії, які постійно співпрацюють з косплеєрами. У нас просто більш привабливий цінник, в порівнянні з американськими або європейськими компаніями.

У косплеї для рекламодавця може бути маса варіантів співпраці. Точно так же, як співпрацюють з блогерами, так само можуть співпрацювати і з косплеєрами. Це такі ж художники, як і будь-які інші.

Звідки з’явилися стереотипи та упереджене ставлення

Це все почалося з 2000 років, ще тоді регулярно запрошували косплеєрів і ролевиков на телепередачі. Продюсер хотів отримати гарну картинку, побачити косплеєрів в образі, тому що це дуже яскраво і привертає увагу. Всі ці величезні крила, конструкторські рішення, воно дійсно викликає “вау-ефект”. Але при цьому вони не сильно дбали про те, який образ вони створюють в очах глядача. Не морочилися щодо того, як це подати так, що людина просто показує вигаданий образ. Тому вони сприймалися, як фріки.

Зараз це змінюється, у всьому світі це окрема категорія контент-кріейторів. В Україні є такі заходи, як Comic Con, де сприймають косплеєрів як творців інтертейменту (розваг, — прим. авт.) на майданчику. Це сприймається як маскарад, позитивно, з інтересом, як щось цілком нормальне. І це змінює образ косплеєрів в позитивну сторону.

Я думаю те, що ми робимо — це важливо. Головне — розуміти, як ці захоплення монетизувати, тому що саме з цього моменту і починається великий розвиток будь-якої ніші, як якоїсь великої сфери.

Непопулярний косплей

В Україні бракує тематичних заходів, тому що інвестори бояться заходити на цей ринок. Хоча існують успішні приклади, типу Comic Con. І якби якась компанія прийшла до інвесторів з готовим бізнес-планом, то вони могли б отримати гроші. Але в нашій сфері багато хто боїться широкої аудиторії і намагаються орієнтуватися на вузьке коло.

З виставками та ж біда. У Німеччині, наприклад, проводиться близько 50-ти тематичних виставок на рік, де є якась робота, пов’язана з рекламою і нашими напрямками. В Україні буде добре, якщо 10 виставок набереться.

Повинен з’явитися косплеєр, який зможе вийти на широку аудиторію і стати відомим, щоб називаючи його ім’я багато сказали: “А, так, я знаю цю людину”. Тоді це повністю увійде в ужиток, в цьому можна буде заробляти і мати великі гроші.

“Привіт, я Маша, давайте працювати!”

У планах зарекомендувати себе, як креативне агентство, яке може працювати з нестандартними рішеннями в області поп-культури, файн-арту і розвиватися в цьому напрямку. В першу чергу зарекомендувати себе на ринках Європи і США. Хочемо зайнятися організацією тематичних корпоративів, і просунутися на ринку реклами в Європі і США. Наша перевага в тому, що українські послуги дешевше.

Косплеєр — це не фрік. Це художник, з яким можна кооперуватися і співпрацювати, у якого є нестандартні рішення.

Психологічно важко вийти і сказати “Привіт, я Маша і займаюся косплеєм. Заплатіть за наші послуги”. Тим більше важко, тому що це певний стереотип. Але я можу запропонувати проєкт, зробити його яскравим і бути корисною. Тому давайте працювати.

Читайте також: Десять правил успіху для малого бізнесу. Поради від експерта зі світовим ім’ям

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі