Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 0614 e1559736158633 img 0614 e1559736158633

Суспільство

Як це бути першим хостелом, де сортують сміття? Розповідають DREAM Hostel

Опубліковано

Про роздільний збір сміття у київському хостелі DREAM Hostels замислились, коли закордонний мешканець хостела сховав купу пластикових пляшок собі під ліжко. Чоловік настільки звик сортувати сміття у себе вдома, що не знав, куди їх подіти тут.

Із думками, як би це зробити ефективніше, мережа хостелів звернулась за допомогою до екологічного проекту “Україна без сміття”.

Читайте також: Жителі одного з районів Києва запровадили сортування сміття у своєму дворі

Як організувати роздільний збір сміття у вашому офісі, компанії (чи навіть домівці), скільки це коштуватиме і чи варто  встановлювати одразу 8 контейнерів для різних видів відходів? Про те, навіщо бізнесу сортувати, “ШоТам?” розповіларозповіла Альона Лапенко, PR-менеджерка найбільшої (і української) мережі хостелів в Європі.

Київський хостел DREAM Hostels, у якому вирішили сортувати сміття

Сміття під ліжком

Мережа DREAM Hostels складається з 10 доступних за ціною міні-готелів. У європейських хостелах – братиславському, празькому та варшавському – впроваджений роздільний збір відходів.У одному празькому стоїть 8 баків для різних видів сміття на вулиці – не рахуючи зон для сортування у приміщенні.

Читайте також: У Києві встановили 2,5 тисяч контейнерів для роздільного збору сміття

Було таке: мешканець-іноземець складав пластикові пляшки під ліжко. У якийсь момент прибиральниці навіть вигрібали їх звідти, – розповідає з посмішкою Альона Лапенко.

Виявилось, у Києві він не знав, куди ті пляшки викинути – або в звичайний бак, або віднести на станцію сортування.

Альна Лапенко біля рецепції Dream Hostels. На задньому фоні – три картонні сміттєві баки для сортування

Саме на рецепції наразі знаходяться три картонні контейнери. Також є два на кухні – зменшили задля зручності гостей.

Патрісіо Оврар – аргентинець, і у київському хостелі DREAM Hostels нещодавно. Розповів “ШоТам?”, що у Аргентині сортуванням сміття займаються окремі служби.

Аргентинець Патрісіо вдома сміття сортує на два види. В київському хостелі підлаштувався під місцеві правила роздільного збору сміття

“Вдома аргентинці скидають в окремий пакет органіку, а в інший – усі останні види відходів. Але тут сміття сортую за місцевими правилами”, – розповідає Патрісіо.

До сортування прийшли через slow travel

Одна з головних причин сортування сміття† в українській мережі DREAM Hostel  – це так звана філософія slow travel. Повільні мандрівки вчать туриста спокійно насолоджуватись містом – як і його місцеві жителі. Головна мета у такій подорожі – частково стати “своїм” у місті, відпочити у спокійному темпі і завести нових друзів. Частиною цієї філософії є екологічність як спосіб життя.

Читайте також: У Києві працює 139 контейнерів для небезпечних відходів: оновлена мапа

DREAM Hostels – стріляні горобці щодо сортування сміття, адже робили це в європейських хостелах з початку їх існування. У Києві ж вирішили обрати більш “лайтову” версію сортування: адже у багатьох гостей відсутнє розуміння, як правильно розподіляти відходи.

Насправді позицій для сортування більше, ніж папір, скло та пластик. Але позаяк культура сортування у столиці не надто розвинена, привчати до роздільного збору сміття відвідувачів хостелу вирішили поступово

Саме тому у хостелі, що на Андріївському узвозі, усього три контейнери:

  • для пластику: пластикові пляшки, поліетиленові пакети, упаковка Tetra Pak (тара повинна бути попередньо вимитою);
  • для паперу: друковані видання, паперові упаковки тощо.
  • для скла і металу: скляна і металева тара (алюмінієві, металеві банки та скляні пляшки). Умова та ж, що і до пластику – чиста тара.

“Екологічність також підтримуємо тим, що використовуємо багаторазову тару для миючих засобів, туалетний папір, який швидко розчиняється, екологічну побутову хімію”, – каже Альона Лапенко.

Коучі з “України без сміття” допомагали впроваджувати просвітницьку роботу серед гостей хостелу і персоналу. Також проводять тренінги раз на півроку.   

Але санкцій для гостей, які ігнорують нові правила, не передбачено – для них виділений “загальний” бак для сміття.

Столиця не пристосована до сортування відходів

У Києві майже немає служб, які погодяться доставити ваше сміття до сміттєсортувальної станції. Із цим зіштовхнулась команда хостелу, коли виявилось, що відсортованого сміття зібралось уже багацько, а забрати його нікому.  

Читайте також: Замість гаражів і сміття у Києві з’явився новий сквер з міні-бібліотекою

У якийсь момент обдзвону працівники уже самі перепитували мене: “А, ви з DREAM Hostels? Нам уже наші колеги про вас розповідали. Ні, ми не займаємось вивезенням сміття”. І ще одна проблема – часто люди викидають стороннє сміття в баки, не звертаючи уваги, для якого виду відходів вони призначені”, – розповідає Альона.

Виявляється, у Києві практично немає підприємств, які займаються транспортуванням уже відсортованих відходів. У хостелі насилу знайшли одну фірму, із якою тепер співпрацюють.

Після дзвінків до десятка підприємств виявилось, що у Києві єдина фірма займається вивезенням вторсировини на точки прийому і задоволення це не з дешевих.

“Одне вивезення сміття вам коштуватиме 650 гривень. Якщо завеликий обсяг – будуть просити більше. Але цікаво, що працівники “Центру управління відходами” за потреби на своїй станції досортовують сміття за видами пластику”.

Мешканцям Києва, які займаються роздільним збором відходів у себе вдома, Альона радить об’єднуватись у групи, аби зробити більш доступною цю нешедеву послугу вивезення вторсировини.  

Нащо бізнесу сортування?

Офіси ще намагаються сортувати, а ось готельні бізнеси цим ніколи не займалися. Частково тому “Україні без сміття” стало цікаво попрацювати з відносно новою для них сферою – адже потрібно проникнути не тільки у квартири людей, а й у бізнеси теж.

Читайте також: На Прикарпатті прибрали від сміття маршрут до каскаду водоспадів

“Туризм – також джерело великих забруднень і продукує дуже багато відходів. Раді ініціативи DREAM Hostels, адже важливо налагодити сортування і переробку відходів не тільки вдома, але у всіх місцях, де люди продукують сміття”, – розповіла засновниця проекту “Україна без сміття” Євгенія Аратовська.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі