

Суспільство
Як триває будівництво Шулявського шляхопроводу і коли відкриють рух (ФОТО)
У Києві триває будівництво Шулявського шляхопроводу. Вже у грудні планують відкрити рух автотранспорту новим мостом, повідомляє пресслужба КМДА.
Як зазначається, нині там тривають підготовчі роботи до встановлення конструкції мосту на тимчасові опори. Підрядники запевняють, що на початку листопада конструкція вже буде встановлена. А в кінці грудня планують відкрити рух автотранспорту новим мостом.
Зібрали три прогони
За словами підрядників, уже на початку листопада, вся конструкція мосту буде змонтована на тимчасових опорах.

“На сьогодні зібрали три прогони з металоконструкцій. Два з них вже встановлені на тимчасові опори там, де і будуть стояти. Третій прогін – над проспектом Перемоги – ми плануємо встановити на тимчасові опори 11-13 жовтня, тобто в наступні вихідні”, – зазначив головний інженер компанії «Північно-Український будівельний альянс» Віталій Чеберяк.
Він додав, що на час монтажу третього прогону рух транспорту проспектом Перемоги перекриватимуть.
“Такого ще не було”
Паралельно тривають роботи з облаштування підпірної стіни з боку заводу «Більшовик». Її довжина – близько 90 метрів, висота – майже 8 метрів. Наразі на об’єкті працює 45 фахівців.

Для ефективності і темпів роботи на будівництво мосту до Києва з Нідерландів прибув «мегадомкрат». Багатофункціональні модульні платформи, що рухаються в заданих напрямках і підіймають вантажі до двох тисяч тонн на висоту 20 метрів. Також на шляхопроводі, вперше в Україні, працюватиме гігантський монтажний кран.

Щодо термінів виконання робіт зі зведення шляхопроводу, голова ради директорів компанії «Укрбуд» Юрій Пелих зазначив, що будівництво подібного мосту за такий нетривалий час відбувається в Україні вперше.
«Швидше, ніж Шулявський, мости в Україні ще не будувалися. І нові технології, що ми тут використовуємо, у нашій країні ще жодного разу не застосовувалися», – підкреслив Юрій Пелих.

Суспільство

Активісти на Тернопільщині провели толоку і розчистили оборонний рів Залозецького замку, пише Суспільне.Тернопіль.
Зазначається, що на захід відгукнулося три десяти активістів.

До акції долучились працівники селищної ради, підприємці, місцеві жителі, волонтери Благодійного фонду “Пам’ять і любов”, працівники Залозецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Повідомляється, що толока довела на практиці згуртованість і силу співпраці органів місцевого самоврядування, волонтерів, підприємців, жителів селища навколо спільної мети. За один день плідної праці люди значно покращили вигляд пам’ятки Залозецького краю, яка в майбутньому стане туристичною перлиною.

Залозецький замок – фортифікаційна споруда, зведена у 1516 році Мартином Кам’янецьким. Розташований понад річкою Серет. У часи Першої світової війни Залізці неодноразово опинялись у зоні бойових дій. Частково збереглися північна частина, фрагменти західної стіни на висоту 1 ярусу та склепінчасті підвали.

Нагадаємо, в Україні запускають Національну Волонтерську Платформу.
Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував проєкт «Волонтер безоплатної правової допомоги».
Усі фото: suspilne.media.
Суспільство

На Закарпатті майстер В’ячеслав Портнов виготовляє реалістичні опудала тварин і птахів повністю із штучних матеріалів.
Про це написав екскурсовод Макс Адеменко у фейсбуці.
Основою служить манекен з пінополіуретану. Очі, ікла, зуби, язик – все штучне.

Робота над опудалом може тривати і декілька тижнів.

Відзачимо, що створення опудал із штучних матеріалів називається таксидермією.

Опудала виготовляють фахівці з музейної справи. Виготовлення таких опудал – кропітка робота, що вимагає знань з морфології, анатомії та поведінки тварин.

Основу опудала у дрібних і середньорозмірних тварин складає дротяний скелет. Для великих тварин виготовляють потужний каркас з дерева або металевих трубок.

Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Нагадаємо, харків’янин 22 роки створював макет храму із сірників.
Усі фото: facebook.com/maks.adamenko.7.
Суспільство

За 9 років кількість жінок в українському ІТ зросла в три рази, згідно з дослідженнями GlobalLogic.
Про це пише Іtc.ua.
Якщо на початку 2012 року в цій сфері жінок було близько 7%, то у 2021 — понад 22%. Кількість спеціалісток в ІТ-індустрії країни в середньому зростає на 15% щороку.
Спеціалістки в Україні обіймають 40% усіх нетехнічних позицій. Це маркетологині, менеджерки, дизайнерки, бізнес-аналітикині, технічні перекладачки.
Серед усіх тестувальників в Україні жінки становлять 33%, а серед розробників індустрії — 8%. Такий же відсоток розробниць у світі. 47% жінок в українському ІT співпрацюють із сервісними компаніями.
Читайте також: Стрибає з парашутом і кидає гранати: як дівчина зі Слов’янська стала десантницею (ВІДЕО)
Кількість технічних спеціалісток за 3 роки зросла на 12% і становить 45%, тобто майже половину всіх жінок індустрії. За цифрами GlobalLogic, понад 70% спеціалісток компанії займаються тестуванням та розробкою програмного забезпечення.
«Сфера IT, як у світі, так і в нашій країні, стає більш гендерно збалансованою. Це пов’язано як із зростанням індустрії в цілому, так і з активним розвитком політик різноманітності. І ми слідуємо глобальним тенденціям — у нашій компанії 22,7% жінок. 26% з них — розробниці, майже 42% займаються тестуванням, а близько 10% — менеджерки і топменеджерки», — прокоментувала Катерина Губарєва, молодша віцепрезидентка, керівниця People-напрямку, GlobalLogic.
Читайте також: Як зацікавити дівчат енергетикою: студенток запрошують на онлайн-хакатон
Кількість жінок у технічній сфері зростає завдяки впровадженню практик різноманітності. Компанії дедалі більше приділяють увагу питанням екологічного, соціального і корпоративного розвитку. Для дослідження GlobalLogic використовувала відкриті дані з таких джерел, як DOU, StackOverFlow, а також внутрішню статистику.
Нагадаємо, у Вінниці відкрили центр допомоги для постраждалих від домашнього насильства.
Головне фото: itc.ua.