Суспільство
Як село на Хмельниччині успішно розвиває зелений туризм
На Білогірщині, що в Хмельницькій області, вирішили розвивати зелений туризм. Першою локацією, куди намагатимуться привабити мандрівників, стане село Сивки.
Сивки привабливі пам’ятками, які, за бажання, можна перетворити на туристичні локації.
Казарми та колекції птахів
Тут гарна природа, краєвиди та гостинні люди, які мають бажання працювати в напрямку зеленого туризму. Неподалік села є камінь Геодезичної дуги Струве. Серед історичних цікавинок також є збережені казарми прикордонної застави. Адже до 1939 за селом була територія Польщі. Гарно продумавши туристичну стратегію, можна поєднувати і минуле, і сучасність.
Також у Сивках мешкає чоловік, який понад 60 років розводить голубів. У нього дивовижна колекція птахів. І відвідини цієї садиби також можна зробити туристичною “родзинкою” села.
Читайте також: Як крихітне село на Вінничині розвиває сільський туризм
Проєкт “Білогірщина туристачна”
ОТГ вже зв’язувалася з туристичними агенціями для напрацювання туристичного маршруту.
Ідея привабити до Сивок туристів втілюється в межах проєкту “Білогірщина туристична”. Ним також передбачено відновлення Аріанської вежі-каплиці, що на території Ямпільської ОТГ.
12-13 липня всіх охочих запрошують до Сивок на презентацію “Білогірщини туристичної”.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Садок відвідували 135 дітей з усієї громади
«Населення Гончарівського зменшилося. Та й, звичайно, поменшало дітей. Тоді заклад передали на баланс органів місцевої влади», — каже Катерина Солнцева.
У будівлю поцілили одразу дві ракети
«Одна ракета поцілила в ліве крило, а друга полетіла через дах і приземлилась у фундамент правого крила. Повилітали вікна, скло з дверей, порізало лінолеум на підлозі. Страшно уявити, що могло статися, якби в той час у садочку були люди».
Ходила по садочку й плакала
«У той день я подумала, що треба лише замінити вікна, двері, і можна приймати дітей. Але потім, як пішли дощі й уся вода почала стікати з другого поверху на перший і заливати все навкруги, я зрозуміла, що швидко ми в садок не повернемося, — може, не повернемося взагалі. Бо коштів у місцевої влади на відновлення такого садочка не було — де їх взяти? Ходила по садочку й плакала».
У сільраді шукали будь-якої можливості для відновлення
«Я бачу по селу, що дітки є. Мами цікавляться, коли відкриють садочок. Діти народжуються, життя триває. А працівники, які виїхали до інших країн, телефонують і питають: “Коли вже відкриється садочок?” — хочуть повернутися додому, на роботу, в рідні стіни».
Коментарі
Суспільство
У селищі Димер Вишгородського району на Київщині відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), де понад 19 тисяч мешканців громади зможуть отримувати адміністративні послуги в одному місці — без черг і зайвого бігання по кабінетах.
Як зазначив голова КОВА Руслан Кравченко, після звільнення Димерської громади, що пережила окупацію, всі послуги надавалися у Центрі, розміщеному в селищній раді.
Про ЦНАП
Новий ЦНАП пропонує майже 250 видів послуг: реєстрацію місця проживання, актів цивільного стану, реєстрацію нерухомості чи бізнесу. Згодом тут можна буде оформити паспорти, обміняти водійське посвідчення та зареєструвати транспорт.
Центр обладнаний для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Є можливість обслуговування осіб із порушенням слуху.
За словами Кравченка, на Київщині працює 69 ЦНАПів, 3 територіальні підрозділи та понад 160 віддалених робочих місць, що забезпечують мешканцям регіону широкий доступ до якісних адмінпослуг.
Нагадаємо, що Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень.
Фото: Руслан Кравченко.
Коментарі