Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як пристосуватись до кризи? Три стратегії від підприємців з Києва, Харкова та Одеси

Опубліковано

Наразі звідусіль від експертів лунають припущення, що квітнем карантин не обмежиться. Тому, замість стратегії вичікування бізнеси обирають пристосуватись до “нової реальності”. 

Ми розпитали трьох підприємців з абсолютно різних сфер, які нові рішення їм довелось впровадити, аби не скорочувати штат, не заморожувати діяльність і ще поборотись за існування на ринку. 

Власник ювелірного дому з Харкова продовжує випускати нові колекції, хоча продажі трохи впали.

Будівнику готелів майбутнього з Києва криза підкинула перспективну бізнес-ідею. 

Виробник елітних консервів з Одеси отримав ріст продажів, зберіг репутацію компанії, але отримав купу труднощів від партнерів.

Ювелірний дім “Орінго”. Запровадили безкоштовну кур’єрську доставку і продовжують презентувати новинки

 <strong>Антон Маслов</strong>, Харків

Антон Маслов, Харків

Співвласник ювелірного дому “Орінго”

Детальніше про прикраси “Орінго” читайте у статті Закарбувати враження від книги в сріблі: чому прикраси ювелірного дому “Орінго” популярні у всьому світі

Звісно, продажі прикрас у кризові моменти зменшуються, як і продажі будь-яких товарів чи послуг. Але до нас приходять не лише за ювелірними прикрасами як за товаром: наші клієнти звикли, що “Орінго” – це такий доброзичливий простір для спілкування, і тому багато хто щодня заходить на сайт і форум. 

Як і раніше, ми проводимо тематичні тижні, пишемо цікаві статті, у нас відбуваються конкурси на форумі та в соцмережах. Навіть якщо людина не може зараз собі дозволити купівлю прикраси, тут вона все одно відчуватиме приналежність до кола однодумців.

Віддалено працюють всі, крім ювелірів та адміністрації  

Через карантинні заходи ми залишили працювати вдома всіх, хто може працювати дистанційно. Ювеліри та адміністрація, а також відділ пакування та доставки дістаються до роботи особистим транспортом.

Якщо раніше менеджери та онлайн-консультанти працювали в офісі шість днів на тиждень, то зараз ми перейшли на п’ятиденку. Але при цьому ми на зв’язку майже 24/7, як і раніше: зазвичай вечорами (і аж за північ) у нас працюють консультанти, їхня робота під час карантину не змінилася, вона, навпаки, стала вкрай важливою.

Нам можуть написати і рано-вранці, і пізно вночі – ми читаємо всі повідомлення і коментарі, допомагаємо обрати прикраси, даємо поради щодо догляду за ними.

Багато клієнтів уже давно стали нашими хорошими друзями, вони пишуть нам про свої справи, питаються, як здоров’я членів команди.

Нещодавно навіть надіслали запас домашнього варення – тепер із задоволенням і вдячністю п’ємо з ним чай.

Продовжують презентувати новинки. Серед них – підвіс “Часник-чарівник”

Оскільки ми не лише продаємо готові прикраси, а й приймаємо замовлення на виготовлення, виробництво має роботу і виконує всі замовлення згідно з графіком.

Можливі затримки в поставках каміння, але поки наша літотека має достатній запас, щоб виготовити всі замовлені прикраси і прийняти нові замовлення.

Також ми продовжуємо презентувати новинки, як і було заплановано ще до карантину, і бачимо, що це якраз те, чого не вистачає сфері: багато хто зачаївся, перечікуючи цей складний період. 

Так співпало, що саме на час карантину випала презентація прикраси, анонсованої ще в грудні, до всіх цих прикрих подій – підвіс “Часник-чарівник” за мотивами творчості письменниці Дари Корній. Він припав до душі нашим шанувальникам, адже зараз його символіка набуває ще більш важливого значення.

Багато хто щиро впевнений, що такий оберіг надасть сил і наснаги перебути карантин, і ми з цим повністю згодні.

Запровадили безкоштовну кур’єрську доставку, аби не наражати покупців на небезпеку

Ми плануємо працювати доти, доки буде можливість відправляти прикраси поштою по всій Україні.

Ми запровадили безкоштовну доставку, в тому числі кур’єрську, щоб не змушувати клієнтів економити та через це виходити з дому, наражаючись на небезпеку. Гадаємо, це хороший спосіб порадувати себе і близьких в умовах карантину – замовити чудову прикрасу з доставкою додому. При цьому ціни не піднімаємо, навпаки, робимо знижки на товари.

Як і раніше, будемо проводити власні проекти – “Екслібрис” та “Срібну Мрію”, продовжуємо готувати нові прикраси та колекції. У непрості часи саме споглядання краси може стати неабиякою мотивацією та розрадою.

“Екопод”. Проекти по глемпінг-готелям заморожені, але пандемія наштовхнула на перспективну ідею

 <strong>Олег Саків</strong>, Київ

Олег Саків

Нещодавно перевіз компанію ecoPodTM з Івано-Франківська до Києва

Детальніше про готелі майбутнього читайте у нашій статті Замість п’ятизіркових готелів. Як у Франківську будують готельні номери майбутнього

Геодезичний купол абоecoPod – це поєднання номера класу “люкс” та домівки на природі. Він складається з каркасу з оцинкованої сталі та ПВХ-мембрани. Така сфера має ідеальну аеродинамічну форму і є надзвичайно стійкою до вітрів, буревіїв і снігопадів. Підходить для будь-якого клімату.

Проекти глемпінг-готелів або заморожені, або перенесені

Впровадження карантину позначилось не на проекті “Екопод”, а на наших замовниках. Вони або заморозили, або суттєво перенесли терміни виконання проектів. 

Проект готелю з геодезичних сфер ecoSpace, до якого повинні були приступили на початку весни, зсунувся в реалізації і, можливо, в форматі. Зараз ми маємо на складі більше 15 екоподів різного формату, але їх монтаж і, відповідно, оплата затримується на невизначений термін. Вже це безпосередньо створює дуже великий тиск на компанію.

Люди відмовляються ходити на роботу через страх

Поки що єдиний вихід для нас – це призупинення виробництва, адже люди самі відмовились ходити на роботу через страх. Хоча ми готові були працювати без зупинки. Стратегія є, наша ціль –  продовжувати розвивати дану проривну технологію і виходити на міжнародні ринки. Хоча запитів в Україні достатньо. Ми переходимо на будівництво великих куполів, які допоможуть бізнесу впоратись з проблемою оренди складських приміщень і навіть офісних. 

Форс-мажор тепер – виправдання для будь-яких ситуацій

У цій ситуації ми – виробники, і змушені йти партнерам назустріч. Всі договори недотримані, форс-мажор тепер є виправданням для будь-яких проблем. Ми шукаємо компроміси, але ризики всі на нас. Я ще сподіваюсь на підтримку держави –  нам не треба поблажок, лиш дешеві кредити.

З глемпінг-готелю до мобільного шпиталю

Зараз ми розроблюємо ідею мобільних шпиталів на 30 місць для важких хворих в ізоляції. Такі шпиталі будуть рішенням для швидкого приросту ліжкомісць при епідемії. 

Для важких в ізоляції. Такий можна побудувати за 3 тижні. Поки розробляємо кошторис. 

“Ми зуміли впоратись з власною жадібністю”. Елітні консерви Tushe про те, що продажі підросли, а ціни – ні

 <strong>Кирило Соколовський</strong>, Одеса

Кирило Соколовський, Одеса

власник торгової марки Tushe, керівник онлайн-напрямку “Одесспродкомплекс” 

Ми в ШоТам писали про стартап Кирила, який дозволив його бізнесу обійти черги на пошті у статті про TTN Portal

Ні, вагонами тушонку не відправляємо

Продажі, звичайно, трохи підросли, адже консерви виявилися ходовим товаром в карантин. Але не так, як глузують з мене друзі, кидаючи різні меми про людей, що сидять на купах доларів. Ні, вагонами ми її не відправляємо =)

Труднощі: м’ясники почали притримувати худобу, замовити етикетку – тепер нелегке завдання

Однак, свої труднощі все ж з’явилися. У відділі інтернет-магазину у нас досить небагато персоналу, та й Tushe, в принципі, не величезний конгломерат. Однак на нас, як грім серед ясного неба, обрушилася купа випробувань, крім самого ажіотажу.

  • Замовити етикетку стало нелегким завданням. Друкарні завалені роботою, так як замовлення від інших виробників посипалися на них, як з рогу достатку. Вони перестали справлятися і піддалися спокусі підвищувати ціни.
  • На хвилі паніки та тимчасового стрибка долара м’ясники почали притримувати худобу, а деякі ферми взагалі почали намагатися закривати на карантин. Слава Богу, ця ідея не прижилася
  • Також довелося вирішувати проблеми з транспортуванням робочих, бо рух громадського транспорту призупинився.
  • На хвилі попиту нам стали підвищувати ціни на м’ясо та крупи.
  • Як вишенька на торті: зросли ціни на кришку для консерви з “ключем”, бо вона імпортна.

Великі магазини підняли ціни вдвічі, ми “зуміли впоратися з власною жадібністю”

Всі ці труднощі лягли на наші плечі у вигляді накладних витрат і змусили Tushe піднімати ціни. Однак ми реорганізувалися і змогли мінімізувати збитки. В середньому, ціни у нас зросли всього на 3-4 грн на баночці.

Деякі клієнти, звичайно, сильно на нас розлютилися за це. Посипалися звинувачення в «наживі на людському горі». Багатьом вийшло пояснити ситуацію, але одна дівчина навіть обізвала нас “засранцями”.

Було трохи прикро, тому що інші виробники підняли ціну, м’яко кажучи, нескромно.

До речі, пояснити ситуацію дуже допомогло порівняння з ними.

Наприклад великі інтернет-магазини не соромляться встановлювати ціни в розмірі 120-140!! грн за баночку у 340 грамів яловичини. У той час, як у нас вона коштує 70 грн. На секундочку – це вдвічі більше!

Ми зуміли впоратися з власною жадібністю=) Всіляко намагаємося зберегти обличчя в цій ситуації і заздалегідь просимо вибачення за можливе підняття цін в майбутньому на кілька гривень.

Але завищувати вдвічі не будемо, якщо, звичайно, не буде сильних потрясінь у вигляді обвалу гривні або різкого зростання вартості вхідної сировини.

Не подумайте, що прикидаюсь матір’ю Терезою, просто одна з моїх улюблених американських приказок “Чесним бути вигідно”.

Упевнений, вся ця ситуація пройде і в довгостроковій перспективі переможцем вийде той, хто в ній зараз не втратить обличчя і репутацію. Тут уже кожен діє, виходячи зі своєї життєвої філософії.

Як вийшло мінімізувати збитки?

Тут дуже допоміг наш другий проект TTN Portal (сервіс, що спрощує підприємцям відправку замовлень через пошту – авт.).

Якби не він, нам довелося б наймати додатковий персонал, а так в короткі терміни ми змогли швидко налагодити імпорт замовлень з нашого сайту в цю систему. Ми і так планували це зробити, але ви ж знаєте, поки грім не вдарить, мужик не перехреститься.

Тимчасово довелося припинити відправки Укрпоштою. Я не хочу нікого образити, але поки відправка посилок цією службою трохи проблематична.

Знайшли для деяких робітників, які їздять до нас здалеку, житло недалеко від виробництва.

Тимчасово зняли з продажу більшу частину асортименту, адже нині людям не до гурманства. Це дозволило зменшити кількість продукції, для якої замовляємо етикетки, і все-таки потрапити до суперчерги в типографії.

Однак деяку продукцію все ж довелося продавати без картонних вкладень на кришці. Вони, звичайно, ні на що крім естетики не впливають, але нам все одно не хотілося цього робити. Проте все це дозволило не наймати додатковий персонал і впоратися існуючими силами.

08.04.2020

Економіка

На сміттєзвалищі під Харковом будують сортувальну лінію

Опубліковано

На Дергачівському полігоні твердих побутових відходів будують лінію, на якій сортуватиметься сміття, зібране в місті Харкові. Про це повідомили у міській раді.

Зараз на будівлі зводиться дах, потім будуть добудовані стіни і змонтоване сито, а взимку встановлять електрообладнання і, власне, саму сортувальну лінію.

«Ми вже більше чотирьох місяців приймаємо сміття на новий полігон, де за допомогою компактора і бульдозерів добре його трамбуємо. А коли почнеться сортування відходів, то сюди потраплятиме ще менше сміття. Це значно збільшить термін служби полігона. В цьому і полягає сенс роботи сміттєпереробного комплексу, до того ж ми будемо отримувати цінну вторсировину, яка піде на повторну переробку», – зазначив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко.

Читайте також: На тернопільському сміттєзвалищі добуватимуть «зелену» електроенергію

Що планується?

Наразі також проводиться рекультивація старого полігону. Після підготовчих робіт його вкриють геомембраною для запобігання потрапляння полігонного газу в атмосферу, зверху укладуть фільтраційний шар, насиплять ґрунт, після чого там будуть висаджені дві тисячі дерев і дві тисячі кущів, засіяна трава. У тілі старого полігону вже пробурили 35 свердловин для видобутку біогазу, який перероблятиметься в електроенергію. Її використовуватимуть для електропостачання промислового майданчика комплексу, а надлишки будуть відправлятися на Дергачівську підстанцію.

Повністю готовий сміттєпереробний комплекс планується відкрити до Дня міста Харкова в 2021 році.

Фото: city.kharkov.ua

Читати далі

Економіка

У Запоріжжі на місці зруйнованого стадіону будуватимуть спортивний льодовий комплекс (ВІДЕО)

Опубліковано

У Запоріжжі в листопаді стартують роботи з будівництва спортивного льодового комплексу. Про це повідомив міський голова Володимир Буряк.

Інвестор почне зводити льодову арену на місці зруйнованого стадіону «Будівельник».

Зазначається, що перша черга включатиме в себе будівництво льодової арени з трибуною для глядачів, адже хокейної інфраструктури в місті недостатньо, хоча бажаючих займатися цим спортом вдосталь.

Читайте також: Під Полтавою збудують сучасну “Льодову арену” з універсальним полем

У подальшому це буде сучасний шестиповерховий спортивний комплекс із залами для тренувань, спортивно-оздоровчим центром, хостелом для спортсменів, футбольним полем.

Новий спортивний льодовий комплекс у Запоріжжі

Вже з листопада інвестор почне зводити на місці зруйнованого стадіону «Будівельник» новий спортивний льодовий комплекс. Перша черга включатиме в себе будівництво льодової арени з трибуною для глядачів, адже хокейної інфраструктури в місті недостатньо, хоча бажаючих займатися цим спортом вдосталь.У подальшому це буде сучасний шестиповерховий спортивний комплекс із залами для тренувань, спортивно-оздоровчим центром, хостелом для спортсменів, футбольним полем тощо. Як він виглядатиме, дивіться на відео.

Geplaatst door Владимир Буряк. Официальная страница городского головы Запорожья op Woensdag 21 oktober 2020

Фото, відео: сторінка Володимира Буряка у фейсбуці

Читати далі

Економіка

На Полтавщині через Дніпро будуватимуть новий вантовий міст: візуалізація

Опубліковано

Служба автомобільних доріг у Полтавській області оголосила у системі Prozorro тендер на будівництво вантового мосту у місті Кременчук. 

Початок будівельних робіт запланований на весну 2021 року, повідомляють в Укравтодорі.

Чому це важливо?

Вже понад 30 років новий міст тільки обіцяють будувати. Єдиний діючий перехід у Кременчуці, Крюківський міст, наразі перебуває в аварійному стані. Через нього проходять дві важливі для регіону державні дороги: Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя та М-22 Полтава — Олександрія.

Промислова агломерація Кременчука налічує близько півмільйона осіб — і саме від якості внутрішнього транспортного сполучення залежить інтенсивність розвитку регіону.

Тому закінчити будівництво нового мосту планують якомога швидше — термін реалізації проєкту 3 роки. 

Найближчі до міста Кременчука автодорожні мости, які відповідають умовам сучасного руху, розташовані у радіусі 500 км.

Читайте також: В дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООНї

Технічні особливості проєкту

Новий міст у Кременчуці буде вантовим мостом за схемою 180+360+180. Запланована протяжність (разом з підходами) — 1,7 км.

Проєктом передбачається локалізація виробництва — 95 % усім матеріалів будуть вітчизняного виробництва.

Також для розвантаження міста від транзитного транспорту, Укравтодор розглядає можливість будівництва у найближчі роки обходу Кременчука з мостовим переходом через річку Дніпро.

Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua

Читати далі

Економіка

Нафтогаз запустив СЕС на Житомирщині

Опубліковано

Група Нафтогаз отримала «зелений» тариф та ліцензію на продаж електроенергії для новозбудованої електростанції у м. Чуднів Житомирської області.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Станція збудована у вересні 2020 року із застосуванням найсучасніших технологічних рішень і високоефективного обладнання від провідних світових виробників.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Пікова потужність фотоелектричних модулів складає 33,313 МВт. Потужність в точці приєднання — 25 МВт.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Плановий обсяг корисного відпуску (продажу) електроенергії за перший рік роботи сонячної станції становитиме не менше 36,5 тис. МВт∙год з очікуваним доходом понад 153 млн грн.

Плани Групи у сфері відновлювальної енергетики передбачають подальше нарощування потужностей сонячної електрогенерації впродовж наступного року. Також Нафтогаз оцінює перспективи реалізації проектів видобутку та транспортування водню.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Нагадаємо, Нафтогаз пробурив 6-кілометрову свердловину на Полтавщині.

Як ми повідомляли раніше, «Нафтогаз» побудує сонячні станції для шкіл, дитсадків та лікарень на 100 млн грн.

Усі фото: naftogaz.com.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.