Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як пристосуватись до кризи? Три стратегії від підприємців з Києва, Харкова та Одеси

Опубліковано

Наразі звідусіль від експертів лунають припущення, що квітнем карантин не обмежиться. Тому, замість стратегії вичікування бізнеси обирають пристосуватись до “нової реальності”. 

Ми розпитали трьох підприємців з абсолютно різних сфер, які нові рішення їм довелось впровадити, аби не скорочувати штат, не заморожувати діяльність і ще поборотись за існування на ринку. 

Власник ювелірного дому з Харкова продовжує випускати нові колекції, хоча продажі трохи впали.

Будівнику готелів майбутнього з Києва криза підкинула перспективну бізнес-ідею. 

 

Виробник елітних консервів з Одеси отримав ріст продажів, зберіг репутацію компанії, але отримав купу труднощів від партнерів.

Ювелірний дім “Орінго”. Запровадили безкоштовну кур’єрську доставку і продовжують презентувати новинки

Антон Маслов, Харків

Співвласник ювелірного дому “Орінго”

Детальніше про прикраси “Орінго” читайте у статті Закарбувати враження від книги в сріблі: чому прикраси ювелірного дому “Орінго” популярні у всьому світі

Звісно, продажі прикрас у кризові моменти зменшуються, як і продажі будь-яких товарів чи послуг. Але до нас приходять не лише за ювелірними прикрасами як за товаром: наші клієнти звикли, що “Орінго” – це такий доброзичливий простір для спілкування, і тому багато хто щодня заходить на сайт і форум. 

Як і раніше, ми проводимо тематичні тижні, пишемо цікаві статті, у нас відбуваються конкурси на форумі та в соцмережах. Навіть якщо людина не може зараз собі дозволити купівлю прикраси, тут вона все одно відчуватиме приналежність до кола однодумців.

Віддалено працюють всі, крім ювелірів та адміністрації  

Через карантинні заходи ми залишили працювати вдома всіх, хто може працювати дистанційно. Ювеліри та адміністрація, а також відділ пакування та доставки дістаються до роботи особистим транспортом.

Якщо раніше менеджери та онлайн-консультанти працювали в офісі шість днів на тиждень, то зараз ми перейшли на п’ятиденку. Але при цьому ми на зв’язку майже 24/7, як і раніше: зазвичай вечорами (і аж за північ) у нас працюють консультанти, їхня робота під час карантину не змінилася, вона, навпаки, стала вкрай важливою.

Нам можуть написати і рано-вранці, і пізно вночі – ми читаємо всі повідомлення і коментарі, допомагаємо обрати прикраси, даємо поради щодо догляду за ними.

Багато клієнтів уже давно стали нашими хорошими друзями, вони пишуть нам про свої справи, питаються, як здоров’я членів команди.

Нещодавно навіть надіслали запас домашнього варення – тепер із задоволенням і вдячністю п’ємо з ним чай.

Продовжують презентувати новинки. Серед них – підвіс “Часник-чарівник”

Оскільки ми не лише продаємо готові прикраси, а й приймаємо замовлення на виготовлення, виробництво має роботу і виконує всі замовлення згідно з графіком.

Можливі затримки в поставках каміння, але поки наша літотека має достатній запас, щоб виготовити всі замовлені прикраси і прийняти нові замовлення.

Також ми продовжуємо презентувати новинки, як і було заплановано ще до карантину, і бачимо, що це якраз те, чого не вистачає сфері: багато хто зачаївся, перечікуючи цей складний період. 

Так співпало, що саме на час карантину випала презентація прикраси, анонсованої ще в грудні, до всіх цих прикрих подій – підвіс “Часник-чарівник” за мотивами творчості письменниці Дари Корній. Він припав до душі нашим шанувальникам, адже зараз його символіка набуває ще більш важливого значення.

Багато хто щиро впевнений, що такий оберіг надасть сил і наснаги перебути карантин, і ми з цим повністю згодні.

Запровадили безкоштовну кур’єрську доставку, аби не наражати покупців на небезпеку

Ми плануємо працювати доти, доки буде можливість відправляти прикраси поштою по всій Україні.

Ми запровадили безкоштовну доставку, в тому числі кур’єрську, щоб не змушувати клієнтів економити та через це виходити з дому, наражаючись на небезпеку. Гадаємо, це хороший спосіб порадувати себе і близьких в умовах карантину – замовити чудову прикрасу з доставкою додому. При цьому ціни не піднімаємо, навпаки, робимо знижки на товари.

Як і раніше, будемо проводити власні проекти – “Екслібрис” та “Срібну Мрію”, продовжуємо готувати нові прикраси та колекції. У непрості часи саме споглядання краси може стати неабиякою мотивацією та розрадою.

“Екопод”. Проекти по глемпінг-готелям заморожені, але пандемія наштовхнула на перспективну ідею

 <strong>Олег Саків</strong>, Київ”/></div><div class=

Олег Саків

Нещодавно перевіз компанію ecoPodTM з Івано-Франківська до Києва

Детальніше про готелі майбутнього читайте у нашій статті Замість п’ятизіркових готелів. Як у Франківську будують готельні номери майбутнього

Геодезичний купол абоecoPod – це поєднання номера класу “люкс” та домівки на природі. Він складається з каркасу з оцинкованої сталі та ПВХ-мембрани. Така сфера має ідеальну аеродинамічну форму і є надзвичайно стійкою до вітрів, буревіїв і снігопадів. Підходить для будь-якого клімату.

Проекти глемпінг-готелів або заморожені, або перенесені

Впровадження карантину позначилось не на проекті “Екопод”, а на наших замовниках. Вони або заморозили, або суттєво перенесли терміни виконання проектів. 

Проект готелю з геодезичних сфер ecoSpace, до якого повинні були приступили на початку весни, зсунувся в реалізації і, можливо, в форматі. Зараз ми маємо на складі більше 15 екоподів різного формату, але їх монтаж і, відповідно, оплата затримується на невизначений термін. Вже це безпосередньо створює дуже великий тиск на компанію.

Люди відмовляються ходити на роботу через страх

Поки що єдиний вихід для нас – це призупинення виробництва, адже люди самі відмовились ходити на роботу через страх. Хоча ми готові були працювати без зупинки. Стратегія є, наша ціль –  продовжувати розвивати дану проривну технологію і виходити на міжнародні ринки. Хоча запитів в Україні достатньо. Ми переходимо на будівництво великих куполів, які допоможуть бізнесу впоратись з проблемою оренди складських приміщень і навіть офісних. 

Форс-мажор тепер – виправдання для будь-яких ситуацій

У цій ситуації ми – виробники, і змушені йти партнерам назустріч. Всі договори недотримані, форс-мажор тепер є виправданням для будь-яких проблем. Ми шукаємо компроміси, але ризики всі на нас. Я ще сподіваюсь на підтримку держави –  нам не треба поблажок, лиш дешеві кредити.

З глемпінг-готелю до мобільного шпиталю

Зараз ми розроблюємо ідею мобільних шпиталів на 30 місць для важких хворих в ізоляції. Такі шпиталі будуть рішенням для швидкого приросту ліжкомісць при епідемії. 

Для важких в ізоляції. Такий можна побудувати за 3 тижні. Поки розробляємо кошторис. 

“Ми зуміли впоратись з власною жадібністю”. Елітні консерви Tushe про те, що продажі підросли, а ціни – ні

 <strong>Кирило Соколовський</strong>, Одеса”/></div><div class=

Кирило Соколовський, Одеса

власник торгової марки Tushe, керівник онлайн-напрямку “Одесспродкомплекс” 

Ми в ШоТам писали про стартап Кирила, який дозволив його бізнесу обійти черги на пошті у статті про TTN Portal

Ні, вагонами тушонку не відправляємо

Продажі, звичайно, трохи підросли, адже консерви виявилися ходовим товаром в карантин. Але не так, як глузують з мене друзі, кидаючи різні меми про людей, що сидять на купах доларів. Ні, вагонами ми її не відправляємо =)

Труднощі: м’ясники почали притримувати худобу, замовити етикетку – тепер нелегке завдання

Однак, свої труднощі все ж з’явилися. У відділі інтернет-магазину у нас досить небагато персоналу, та й Tushe, в принципі, не величезний конгломерат. Однак на нас, як грім серед ясного неба, обрушилася купа випробувань, крім самого ажіотажу.

  • Замовити етикетку стало нелегким завданням. Друкарні завалені роботою, так як замовлення від інших виробників посипалися на них, як з рогу достатку. Вони перестали справлятися і піддалися спокусі підвищувати ціни.
  • На хвилі паніки та тимчасового стрибка долара м’ясники почали притримувати худобу, а деякі ферми взагалі почали намагатися закривати на карантин. Слава Богу, ця ідея не прижилася
  • Також довелося вирішувати проблеми з транспортуванням робочих, бо рух громадського транспорту призупинився.
  • На хвилі попиту нам стали підвищувати ціни на м’ясо та крупи.
  • Як вишенька на торті: зросли ціни на кришку для консерви з “ключем”, бо вона імпортна.

Великі магазини підняли ціни вдвічі, ми “зуміли впоратися з власною жадібністю”

Всі ці труднощі лягли на наші плечі у вигляді накладних витрат і змусили Tushe піднімати ціни. Однак ми реорганізувалися і змогли мінімізувати збитки. В середньому, ціни у нас зросли всього на 3-4 грн на баночці.

Деякі клієнти, звичайно, сильно на нас розлютилися за це. Посипалися звинувачення в «наживі на людському горі». Багатьом вийшло пояснити ситуацію, але одна дівчина навіть обізвала нас “засранцями”.

Було трохи прикро, тому що інші виробники підняли ціну, м’яко кажучи, нескромно.

До речі, пояснити ситуацію дуже допомогло порівняння з ними.

Наприклад великі інтернет-магазини не соромляться встановлювати ціни в розмірі 120-140!! грн за баночку у 340 грамів яловичини. У той час, як у нас вона коштує 70 грн. На секундочку – це вдвічі більше!

Ми зуміли впоратися з власною жадібністю=) Всіляко намагаємося зберегти обличчя в цій ситуації і заздалегідь просимо вибачення за можливе підняття цін в майбутньому на кілька гривень.

Але завищувати вдвічі не будемо, якщо, звичайно, не буде сильних потрясінь у вигляді обвалу гривні або різкого зростання вартості вхідної сировини.

Не подумайте, що прикидаюсь матір’ю Терезою, просто одна з моїх улюблених американських приказок “Чесним бути вигідно”.

Упевнений, вся ця ситуація пройде і в довгостроковій перспективі переможцем вийде той, хто в ній зараз не втратить обличчя і репутацію. Тут уже кожен діє, виходячи зі своєї життєвої філософії.

Як вийшло мінімізувати збитки?

Тут дуже допоміг наш другий проект TTN Portal (сервіс, що спрощує підприємцям відправку замовлень через пошту – авт.).

Якби не він, нам довелося б наймати додатковий персонал, а так в короткі терміни ми змогли швидко налагодити імпорт замовлень з нашого сайту в цю систему. Ми і так планували це зробити, але ви ж знаєте, поки грім не вдарить, мужик не перехреститься.

Тимчасово довелося припинити відправки Укрпоштою. Я не хочу нікого образити, але поки відправка посилок цією службою трохи проблематична.

Знайшли для деяких робітників, які їздять до нас здалеку, житло недалеко від виробництва.

Тимчасово зняли з продажу більшу частину асортименту, адже нині людям не до гурманства. Це дозволило зменшити кількість продукції, для якої замовляємо етикетки, і все-таки потрапити до суперчерги в типографії.

Однак деяку продукцію все ж довелося продавати без картонних вкладень на кришці. Вони, звичайно, ні на що крім естетики не впливають, але нам все одно не хотілося цього робити. Проте все це дозволило не наймати додатковий персонал і впоратися існуючими силами.

08.04.2020
Реклама

Економіка

ООН запускає програму надання Україні допомоги у фінансуванні роботи з досягнення Цілей сталого розвитку

Опубліковано

Система розвитку ООН в Україні запустила ще одну флагманську ініціативу задля посилення архітектури фінансування Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Україні на національному і регіональному рівнях.

Про це повідомляється в прессрелізі організації.

Як зазначається, ініціатива допоможе Уряду покращити стратегічне планування і бюджетування на національному і місцевому рівні, знайти нові джерела фінансування і більш ефективно використовувати ресурс.

В рамках Спільної програми ООН з фінансування ЦСР в Україні будуть розроблені нові рішення з залучення державного і приватного фінансування, а також забезпечено більш ефективне використання наявних ресурсів відповідно до пріоритетів, визначених Урядом України. Спільна програма, в рамках якої буде надано фінансування в розмірі майже 1 млн дол. США, і яка триватиме до липня 2022 року, передбачає тісну співпрацю з Офісом Віце-прем’єр-міністра України, Секретаріатом Кабінету Міністрів і профільними міністерствами з метою оптимізації розподілу ресурсів і знайдення нових джерел фінансування.

 

Читайте також: ЄС та ПРООН надали дезінфікуюче обладнання для українських рятувальників

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева заявила, що ПРООН відіграватиме роль технічного керівника нової ініціативи, співпрацюючи з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Європейською економічною комісією ООН.

«Ця нова і цікава спільна програма використовує порівняльні переваги міжвідомчого підходу під загальним керівництвом Офісу Координаторки ООН в Україні.

Опубліковано 4 тижні тому 24.12.2020 Галина Мельник5ПоширеньПоширитиТвіттнутиПідтримати

ООН оголошує грант для підвищення потенціалу місцевих громадських організацій. Про це повідомляє портал Гурт.

“Програма ООН із відновлення та розбудови миру оголошує грантовий конкурс для посилення потенціалу місцевих громадських організацій та та здійснення моніторингу надання сервісів доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях”, – йдеться у повідомленні.

Дедлайн – 5 січня 2021 року.

Конкурс грантів оголошується для неурядових організацій, які здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей.

Читайте також: ЄС та ПРООН передали моторні човни для рятувальників Донеччини

Вона фінансується Спільним фондом ЦСР ООН, інноваційним інструментом, впровадженим Генеральним секретарем ООН цього року з метою сприяння прогресивним змінам у політиці, які супроводжуватимуться стратегічними інвестиціями, необхідними для прискорення поступу у досягненні ЦСР», – наголосила пані Ґерчева.

Основною метою спільної програми є покращення планування і архітектури фінансування ЦСР в Україні як на національному, так і на децентралізованому, регіональному рівні. В рамках програми основну увагу буде приділено розробці Оцінки фінансування розвитку з метою сприяння визначенню пріоритетів у фінансуванні, орієнтованих на досягнення ЦСР, на національному і регіональному рівні, покращенню стратегічного планування і бюджетування у сфері охорони здоров’я як на рівні усієї країни, так і в регіонах, а також впровадженню і ефективному використанню нових механізмів фінансування ЦСР.

Довідково

ПРООН є провідною агенцією у сфері розвитку в Україні, яка докладає спільних зусиль із іншими агенціями ООН з метою впровадження низки проєктів і програм, зокрема  Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Шляхом розбудови партнерства в Україні з центральними, регіональними і місцевими органами державного управління, громадянським суспільством і приватним сектором ПРООН прагне підтримати зусилля, яких країна докладає з метою подолання бідності, розвитку людського потенціалу, досягнення справедливих результатів, захисту довкілля і просування демократичного врядування.

Фото: TSN.ua

Читати далі

Економіка

У Рівному оголосили тендер на реконструкцію аеропорту: що планують зробити

Опубліковано

Міжнародний аеропорт рівного планують оновити. Про це повідомили в облдержадміністрації.

Зазначається, що ОДА оголосила тендери на виготовлення документації на три проєкти Міжнародного аеропорту «Рівне». Це – реконструкція світлосигнальної системи, капітальний ремонт огорожі та система посадки.

Читайте також: У Франківську відкрили публічну майстерню з обладнанням на 2 млн грн

Зазначається, що на ці роботи виділені кошти з обласного бюджету. “Втілення проєктів дозволить аеропорту стати учасником Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року. І отримати понад 75 млн грн від держави на свій розвиток», – про це повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

 

Читайте також: У Рівному морські авіатори отримали літак Ан-2

За державні кошти розпочнуться роботи з відновлення аеропорту. Це стане позитивним сигналом для авіакомпаній, які готові співпрацювати з регіоном.

Фото: rv.gov.ua

Читати далі

Економіка

Українські експортери риби заробили на 13% більше, ніж торік

Опубліковано

У 2020 році Україна експортувала риби та морепродуктів на $52,4 млн, що на 13,2% більше, ніж в 2019 році.

Про це пише Економічна правда з посиланням на асоціацію “Українських імпортерів риби та морепродуктів”.

Читайте також: Україна увійшла до десятки країн з найбільшим зростанням прибутку від e-сommerce

Найбільша кількість риби була експортована до Німеччини – 11 млн дол. На другому місці Данія – 6,5 млн дол. А на третьому – Японія, куди експорт риби з України склав 4,75 млн дол.

 
Фото: epravda.com.ua

Нагадаємо, Україна стала другим у світі експортером зерна.

Як ми повідомляли раніше, Україна потрапила до трійки лідерів з експорту курятини до Європи.

Головне фото: fishergo.com.ua.

Читати далі