Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
ювелірний дім “Орінго” ювелірний дім “Орінго”

Суспільство

Закарбувати враження від книги в сріблі: чому прикраси ювелірного дому “Орінго” популярні у всьому світі

Опубліковано

Багато людей не носять прикрас. Для них це просто поєднання дорогоцінного металу та каміння, що має кількасот копій і не примушує тьохнути у грудях, як зазвичай буває від чогось живого і справжнього.

Цікаво, чи змінили б вони свою думку, якби одягнули… “Подорож туди й назад” Толкіна? Або отой капелюх Екзюпері, що насправді – удав, який проковтнув слона? Або магічний квадрат з гравюри Дюрера?

Антон та Олена Маслови з ювелірного дому “Орінго” кажуть: їхні прикраси трапляються  майбутнім власникам у потрібному місці й у потрібний час.

Разом з Антоном Масловим ми у “ШоТам” розібрались, чому фірма Swarovski сама обрала український бренд своїми партнерами і чи має значення настрій, з яким ювелір береться за срібні вироби.

<strong data-src=

Антон Маслов

Співвласник ювелірного дому “Орінго” разом з матір’ю Оленою Масловою

Зазвичай Антон каже: в “Орінго” його мама відповідає за цукерки, а він – за красу фантиків. Місія ж – спільна: щоб “цукерки потрапили в руки до людей”.
Антон у “Орінго” працює над налагодженням партнерських зв’язків і щоб “орінгівці” – так називають своїх клієнтів у компанії – були задоволені.
Олена займається дизайном прикрас відтоді, як зрозуміла: продавати партії стандартизованих срібних каблучок та сережок – не те, чим хотіла б займатись все життя.
Тож у 2010 році Антон запропонував змінити напрям сімейного ювелірного виробництва і перейти з гуртових продажів на формат інтернет-магазину індивідуальних прикрас.
Сьогодні в їхньому ювелірному домі “Орінго” все влаштовано так: 20 майстрів-ювелірів виробляють срібні майже витвори мистецтва, які потім роз’їжджаються, без перебільшень, по всьому світу.

Чим “Орінго” особливі. Зовсім (не)маркетингові родзинки 

“Орінго” як бізнес навіть наводять як приклад університетські викладачі економіки: мовляв, успішна комунікація з покупцями, гарна система лояльності.

Я ж скажу – з цієї точки зору ми не найбільш вдалий приклад побудови маркетингової стратегії, бо у нас її просто немає. 

Візьмемо нашу довічну гарантію на прикраси – це не спосіб привернути увагу якомога більшої кількості покупців. Ми можемо дозволити собі гарантувати якість, бо впевнені у ній.

Це працює так: якщо з каблучки випав камінчик з нашої вини, ми прикріпимо його назад безкоштовно. І навіть заплатимо за доставлення. Якщо людина сама вдарила-впустила той перстень, полагодимо її коштом. Проте і в цьому випадку ціни будуть демократичні: ми не заробляємо на ремонтах, а робимо так, щоб наша прикраса знову почала радувати власника.

Підвіс “Чайна церемонія” з камінням Swarovski

Точно так само і з виготовленням прикрас на індивідуальне замовлення. Ми запровадили цю можливість як реакцію на запит одного з перших наших покупців, якому захотілось таку ж модель, але з незначними змінами. Ми знайшли спосіб, як це зробити. І до сьогодні в нас можна комбінувати різні деталі та покриття, обирати те каміння для оздоблення, яке вам до вподоби.

Форум орінгівців ми теж не створювали навмисно, просто був потрібен спосіб спілкування з нашими покупцями. Форум і донині живе своїм життям у режимі 24/7. За весь час його існування там набігло 400 тисяч повідомлень від 20 тисяч користувачів. Люди спілкуються, знайомляться, беруть участь у конкурсах, від кулінарних до творчих. Особливою темою на форумі є “А я сьогодні  в...”, яку ініціювали самі користувачі форуму. Там вони обговорюють, хто зараз в яких прикрасах від “Орінго”.

Справжня сила, думаю, у нашій відкритості. До “Орінго” можна прийти в гості, записатися на екскурсію, і ми покажемо вам, як усе працює. Але при цьому не робитимемо із цього шоу, відволікаючи від роботи наших майстрів.

Друга наша сильна сторона – впевненість. Наприкінці робочого дня у кожного з нас – майстра-ювеліра, пакувальника чи дизайнера – є впевненість, що його робота зроблена добре. Бо якщо ми почнемо халтурити, то самі перестанемо отримувати задоволення від процесу. І вся наша робота не матиме жодного сенсу.

Дивовижні історії та магія срібла

Не думайте, це не з розряду “зарядженої” на успіх води або якихось псевдомагічних дій. Це про те, що якщо річ зроблена з наміром порадувати людину, то порадує її у будь-якому випадку.

Тут я навіть не вірю, а знаю: магія в наших прикрасах усе-таки є. На кшталт тих чар, що є у тільки-но спеченому хлібі або намальованій картині.

Це історії, коли люди познайомилися, випадково зачепившись поглядами за наші прикраси в громадському транспорті. Або обговорювали щось на форумі, а потім перейшли в офлайн і почали дружити сім’ями. Є навіть випадки, коли люди вважають, що наші прикраси допомогли їм одужати, як би це не звучало.

Думаю, секрет добрих випадків навколо наших прикрас такий: усе випливає з наміру подарувати радість, підкріплюється якістю, а зверху ще додається дрібка турботи про людину. Природно, що вони стають частиною історії покупця.

Натхнення народжується по-різному

Моя мама – людина різностороння, її щиро захоплюють безліч речей: література, подорожі, архітектура, живопис. Враження і роздуми осмислюються, і з цих роздумів з’являються ескізи незвичних прикрас.

З любові до читання виріс проєкт “Екслібрис”, де мама разом з учасниками проекту створює ескізи. Він – про співтворчість та ювелірне самовираження. За час існування проєкту були створені прикраси-враження від книг на кшталт “Плаского світу” Пратчетта, “Кульбабового вина” Бредбері і “Маленького принца” Екзюпері.

Власне, ця колекція і почалась із каблучки “Это шляпа?”. Зовні це мінімалістична каблучка, але всередині є невеличкий секрет, відомий лише тим, хто зберіг в собі дитину. Постійне нагадування, що лише серце добре бачить.

Каблучка “Это шляпа” за мотивами творчості Екзюпері

Насправді, пояснити, як саме досвід, враження та творчий поклик призводять до появи потужних, магічних прикрас не може навіть моя мати. Щоб почати втілювати власні ескізи, довелося пройти довгий шлях. Спочатку розібратися в технологіях, тоді накопичити досвід. І зрештою прийти до того, що не творити – неможливо.

У нас можна придумати власну прикрасу 

Наш конкурс “Срібна мрія” – це унікальний проєкт, аналогів якому в світі немає. З 2013 року і донині абсолютно всі охочі малюють ескізи прикрас, додають їх на форум “Орінго” і розповідають про них цікаві історії.

Далі наша черга: з майстрами-ювелірами обираємо переможців та розробляємо прикраси за найоригінальнішими ескізами. Вони лишаються в нашому каталозі, щоб їх могли замовляти всі охочі, а переможці отримують свою прикрасу безкоштовно.

Каблучка “Пригода” за мотивами творчості Толкіна

У межах цього конкурсу ми не працюємо з професіоналами, тільки з аматорами. За сім сезонів конкурсу ми розглянули близько 1300 ескізів і зробили понад 200 прикрас. І кожен фіналіст отримав від нас власну мрію, втілену в сріблі.

Наші партнери Swarovski, почувши від мене історію “Срібної мрії”, захотіли долучитись до змагання аматорів. І у 2018 році  паралельно з основним конкурсом ми провели додатковий – Silver Dream: Swarovski Show. По суті – це та ж “Срібна мрія”, але виключно з камінням Swarovski. Можливо, якось повторимо цей досвід.

Ручна робота чи недбалість?

Я сам – не ювелір за професією, моя роль – нести людям те, що ми робимо. Направду не маю багато часу, аби займатися виготовленням прикрас. І це теж цікава частина історії, тому що аби виготовляти ювелірні прикраси якісно, ​​потрібен не рік, і не два.

У нас працюють майстри з досвідом від 10 років роботи. Тому скептично ставлюсь до “тренду”, коли ювеліри-початківці власну недбалість та недоліки виробу видають за “ручну роботу”.

Правда в тому, що якщо хочеш, щоб прикраса була якісною, цьому мистецтву потрібно присвячувати своє життя. 

Чому ми не працюємо із золотом

Коли компанія тільки починала набирати обертів, ми не працювали із золотом, тому що це було дорого.

Сьогодні наша політика – у доступності прикрас. В “Орінго” ви рідко знайдете щось дорожче за три тисячі гривень. А наш звичний ціновий діапазон коливається від 500 до 1000 гривень.

Але і це не основна причина, чому золото не сяє у наших вітринах. Справа у полярних відчуттях, які викликають ці два метали. Срібло – це м’якість, доброта. А золото – метал, навколо якого зазвичай вирують загарбницькі пристрасті.

Орінгівці часто називають наш ювелірний дім світом миру, краси і добра. Нам важко уявити цей світ краси і добра – але оздоблений золотом.

Зараз ми намагаємось “подружити” ці два метали, створюючи срібні прикраси із золотими елементами. Поки спостерігаємо, що вийде з цієї ідеї.

Swarovski запропонували співпрацю через спільність світоглядів

У 2017 році ми підписали офіційний контракт зі Swarovski Gemstones на використання напівкоштовних і синтетичних каменів.

Легендарна австрійська компанія запропонувала нам бути офіційними партнерами, відзначивши дизайн і якість прикрас, а ще – виходячи з спільних інтересів і близькості по духу. Їм подобається наш підхід. Відтоді прикраси “Орінго” супроводжуються офіційними бирками з QR-кодами, що підтверджують справжність каміння від Swarovski.

“Орінго” вже другий рік поспіль включають в світовий трендбук дизайнів Swarovski Gem Visions. У минулому році це була каблучка “Мелодія дощу”, в цьому – підвіс “Чайна церемонія”. 

Дукач “Яблуневе серце” з камінням Swarovski

Плани щодо виходу на світовий ринок

Сьогодні українські ювеліри ізольовані від решти світу – можливо, через мовний бар’єр, можливо, є інші причини. Але, хоч би там як, світова спільнота поки не сприймає наших ювелірів, не знає історії нашого мистецтва.

Прикраси від “Орінго”, невеличкого харківського ювелірного дому, дарують друзям і рідним по всьому світу, вони є на кожному континенті в більшості країн світу.

А ми плануємо для початку відкрити магазин в Європі, а потім поступово просуватись, не втрачаючи якості та поваги прихильників. Я прагну розвивати далі чесний сімейний бізнес і дивитися, що з цього вийде. Думаю, “Орінго” вдасться зробити свій внесок в історію українського і світового ювелірного мистецтва.

31.01.2020

Суспільство

Як на Черкащині батько змайстрував для сина мотоцикл із бензопили (ФОТО)

Опубліковано

У селі Литвинці Черкаської області Віталій Незамай власноруч сконструював дитячий мотоцикл для свого сина Славка.

Про це пише Про все.

Як прийшла ідея?

За словами Віталія, одного разу діти в мережі інтернет побачили схожий мотоцикл і почали просити купити його.

“Але для того, щоб придбати цей дитячий транспорт, мені б довелося продати свій автомобіль, оскільки ціна була захмарною. Тож, ми вирішили сконструювати його самостійно”, – розповідає чоловік.

В інтернеті інформації про побудову такого мотоцикла замало, проте це не стало на заваді у роботі Віталія.

Що використав?

Уже за півроку діти були у захваті від татового творіння. Чоловік розповідає:

 • для виготовлення рами він взяв профільну трубу,
 • мотор – від бензопили «Дружба 4»,
 • ще деякі запчастини від бензопили «Урал»,
 • передня вилка – це амортизатор від автомобіля «Ланос»,
 • руль – від велосипеда,
 • колеса – від звичайної тарантайки.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Підйомність мотоцикла – до 110 кілограмів і набирає швидкість до 50 км\год.

Не зважаючи на те, що 90% всіх запчастин він придбав на брухті, коштував такий мотоцикл чоловікові 3 500 гривень.

“Із нового ми докупили колеса, тормозні диски, ручки та дзеркала”, – додає Віталій.

Нині чоловік веде свій Ютуб-канал та мріє ще сконструювати міні-трактор.

Читайте також: Український пенсіонер самотужки змайстрував “Роллс-ройс” (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні розробляють бюджетний електромобіль: який він буде і скільки коштуватиме.

Також читайте, як українець зробив свій будинок енергоощадним.

Як ми повідомляли раніше, школяр із Дніпра винайшов пристрій, що заряджає телефон від ходьби.

Окрім того, українські волонтери створили пристрій для дистанційного керування гранатометами.

Читати далі

Суспільство

Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

Опубліковано

Через введення карантину наша планета почала легше дихати. Зупинились виробництва і транспортні сполучення, заводи не працюють, люди більше залишаються вдома. Карантин – саме час навчитись жити екологічно в побутовому плані. Тому радимо вам перебрати речі, почати сортувати домашні відходи, замінити засоби прибирання на більш екологічні або послухати корисні лекції про zero waste.

А ще ми підготували для вас варіанти екологічних альтернатив побутовим речам.

Зубна щітка та вушні палички

Звичайно, зубні щітки не є одноразові у використанні, а потребують заміни хоча б раз на кілька місяців. Аби зменшити кількість пластику, варто замінити звичайні щітки на натуральні. Наприклад, бамбукові зубні щітки, які можна спокійно викидати після використання, оскільки деревина швидко розкладається природнім шляхом і не шкодить довкіллю. Крім того, щітки мають і екологічне пакування, тому немає ніяких відходів.

Вушні палички є також необхідними у побутовому використанні. Але їх рідко здають на переробку, тому вони потрапляють на звалища та забруднюють водойми. Пластикові вушні палички можна замінити на бамбукові. Вони є на 100% біорозкладними, тому що виготовлені з бамбука та м’якої бавовни.

Де можна придбати екологічну зубну щітку і вушні палички? Український бренд Karman пропонує щітку за 175 гривень, а також тут можна придбати набори зі щітки, вушних паличок та губки з конжаку за 430 гривень. А ще загляніть в магазин OZERO, який продає товари в стилі “нуль відходів”.

Екологічний дезодорант

Ми вже не уявляємо свого життя без дезодорантів, але більшість навіть не задумується, що у їх складі є багато хімікатів, які зовсім не йдуть на користь нашому здоров’ю. А штучні ароматизатори лише маскують неприємний запах тіла на короткий проміжок часу. Важливо зрозуміти, що те, що ми наносимо на нашу шкіру настільки важливо як і те, що ми їмо.

Використовуйте органічний дезодорант, який уповільнює розмноження бактерій і запобігає утворенню неприємного запаху, дозволяючи шкірі дихати.

У магазині Zero Waste Store є в асортименті мінеральний дезодорант. Він повністю органічний і немає упакування. Коштує такий дезодорант-кристал всього 65 гривень. А у бренду Vins можна придбати натуральний бальзам-дезодорант у паперовому упакуванні.

Соломинки для смузі

Ми щодня п’ємо каву, соки чи смузі. І без соломинок просто не обійтись. Якщо просто відмовитись від одноразових пластикових соломинок для напоїв ми не можемо, то варто обрати екологічні варіанти. На щастя, сьогодні українські бренди вигадують різноманітні варіанти екологічних альтернатив. Наприклад, у Yes Straws виготовляють соломинки з очерету та жита. Вони на 100% складаються з натуральної сировини та розкладаються у природному середовищі. А коштують – 175 гривень. Бренд Green Elvis також виготовляє посуд з очерету. Тут є соломинки на 100% рослинного походження. 50 штук коштує 150 гривень.

У магазині Ozero є також чудовий аналог – металева трубочка за 50 гривень. А щоб легко її вимити після смачного напою, то у комплекті можна придбати спеціальний йоржик.

Після карантину, коли підете в улюблену кав’ярню, не забудьте сказати: “Мені без соломинки”. Так врятуєте чиєсь життя і зробите довкілля трохи чистішим.

Люфа для душу та губки для посуду

Ви колись задумувались над тим, чим миєте посуд та тіло? Більшість використовує поролонові мочалки, які є токсичними і не переробляються. На заміну мочалкам і губкам можна придбати люфу. Люфа – вид ліан. У якості губок використовують висушені плоди цієї рослини. Вирощування та утилізація люфи не наносить шкоди навколишньому середовищу, а час їх служби більший, ніж у звичайних губок.

Люфа – на 100% натуральна, ефективно видаляє ороговілі ділянки, підходить для чутливої шкіри. А ще вона посилює кровообіг і має легкий ефект пілінгу, зменшує пори та дає шкірі дихати.

У магазині Ozero можна придбати люфу за 75 гривень.

Замість пакетів – мішечки для продуктів

Найпершим кроком до правильного екологічного споживання є відмова від одноразових поліетиленових пакетів. Продукти можна носити і в екосумках. Деякі супермаркети навіть продають такі.

Чудовою альтернативою пакетам є авоська. Її виробляють зі стовідсоткової бавовни, вона багаторазова та легко переться. Коштує, в середньому, 400 гривень. Український бренд Raw Flaw виготовляє сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари. При виробництві використовують екологічний матеріал, який не містить тваринного походження і є безпечним для природи та людей. Такий матеріал ще називають vegan cloth. Коштують такі сумки 1800 гривень.

Якщо екоторби знайти легко, то з пакуванням окремих продуктів трохи складніше. Для овочів чи круп можна використовувати багаторазові мішечки з тканини. В українського бренду Goodies є бавовняні та сітчасті мішечки різних кольорів та розмірів. Набір з 6-ти торбинок коштує 285 гривень.

Гребінці для волосся

Пластикові гребінці для волосся також мають екологічні альтернативи. Наприклад, дерев’яні, які нічим не поступаються пластиковим, причому пахнуть свіжим деревом і дружні до навколишнього середовища.

У бренду “Dotyk” можна придбати такий. Майстер в Карпатах спеціально виготовляє гребінці з міцного дуба, відшліфовує зубці, щоб розчісування волосся було легким і приємним. А ще від таких гребінців менше електризується волосся.

Придбати такий можна на сторінці в Інстаграм за 65 гривень.

Металевий станок для гоління

Одноразові станки для гоління – це ще один пластиковий предмет особистої гігієни, який поповнює сміттєві баки і шкодить нашому довкіллю.

Чудовою альтернативою може стати металевий станок, який служитиме багато років, а змінні леза можна здати у пункт прийому вторинної сировини.

В інтернет-магазині “Dotyk” такий металевий станок коштує 140 гривень.

Чашки замість одноразових стаканчиків

У звичайний робочий день ми можемо випити дві-три порції кави. А потім у великих містах багато сміття саме через паперові одноразові стаканчики, які не підлягають переробці.

Тому, варто завести собі багаторазову чашку чи невеличкий термос. І не соромтесь просити у кав’ярнях каву у свою тару. У магазині Ozero можна придбати чашки з бамбукового волокна. На відміну від пластикових склянок, бамбукова чашка Ecoffee повністю натуральна, тобто не буде отруювати напій або псувати смак. А ще вона повністю розкладається. Коштує від 300 гривень.

А у крамниці екотоварів ЕСОСО можна придбати чашку для напоїв з собою, яка компактно складається і поміщається навіть у кишеню. Вартість: 370 гривень.

Читати далі

Суспільство

Як у Києві ремонтують сквер із 300-літнім дубом (ФОТО)

Опубліковано

У Києві завершується капітальний ремонт скверу на вулиці Авіаконструктора Антонова у Солом’янському районі.

Про це повідомили у пресслужбі Київзеленбуду.

За даними Київзеленбуду, сквер на вул. Авіаконструктора Антонова біля будинків № 2/32 у Солом’янському районі займає усього 0,5992 га.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Він розташований поміж величних дубів, серед яких пам’ятка природи 25-метровий Дуб Фролкіна віком понад 300 років.

Також тут росте 30-метрова тополя, висаджена понад 100 років тому.

За інформацією, капітальний ремонт скверу вже на фінальному етапі. Майже завершені роботи з укладання близько 1000 кв. м. доріжок із ФЕМ, будуть встановлені нові лави й урни.

На місці старого дитячого майданчика встановлюються сучасні ігрові конструкції. На дитячому майданчику малеча зможе гратися, як на окремих елементах: гойдалках, каруселі, у пісочницях, будиночку-альтанці, так і на ігровому комплексі.

Про дуб Фролкіна

Дубу понад 400 років, його обхват – 4,30 м, висота 25 м.

Належить до одного з двох уцілілих дубів священного язичницького Шулявського (Кадетського) гаю. Лікування дерева зробили на кошти киянина А.Н.Фролкіна, на честь якого і названий дуб.

Взято під охорону рішенням Київради від 23 грудня 2010 року

Читайте також: Як киянин перетворює деталі літаків на ексклюзивні меблі (ВІДЕО)

Нагадаємо, ремонтують сквер «Верстатобудівний» у Шевченківському районі Києва.

Також на Дніпропетровщині створять ще 15 сучасних зон відпочинку.

Окрім того, на місці звалища у Хмельницькому з’явиться новий парк.

Як ми повідомляли раніше, у Запорізькій області відкриють сквер із літаком АН-26.

Читати далі

Суспільство

В Ізмаїлі побудують найбільшу баржу в історії незалежної України

Опубліковано

Ізмаїльські підприємства “Дунайсудносервіс” і “Дунайсудоремонт” почали будівництво 128-метрової баржі, що має стати найбільшою баржою в історії компаній: її вантажопідйомність становитиме 6000 тонн, подібних барж в Україні раніше не будували.

Про це пише Центр Транспортних Стратегій.

Зазначається, що баржа проекту D-6000 належить до типу річка-море і призначена для перевезення зернових вантажів. Її оснастять люками і відповідними механізмами. Наявність двох трюмів сумарним об’ємом 8000 кубометрів дозволить за потреби перевозити одночасно дві різні партії вантажу.

Повідомляється, що замовлення виконують для Світловодського річкового терміналу.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Габарити баржі

Відомо, що максимальна довжина несамохідного судна типу “ріка-море” складе 127,6 м, ширина – 16,3 м, осадка – 3,8 м.

Надводний габарит порожнього судна – 6,7 м, водотоннажність в прісній воді 6000 т, в морській воді на осадку 3,8 м – 7418 т.

Зазначається, що до цього завод будував баржі меншою вантажопідйомності – місткістю 1000 тонн довжиною 73 м з осадкою 1,80 м. Нове і складніше замовлення стане для менеджменту та колективу важливим і якісним етапом розвитку підприємства.

Розробником проекту є українське проектне бюро, а на будівництво судна піде 1230 т сталі, виробленої в Україні.

Довідка

Світловодський річковий термінал почав створювати власний флот в 2018 році. За підсумками 2019 року зі терміналу в Світловодську було перевезено понад 115 тис. тонн вантажів до портів Херсона і Миколаєва.

Читайте також: Як киянин перетворює деталі літаків на ексклюзивні меблі (ВІДЕО)

Нагадаємо, Миколаївська компанія створила 20 успішних проєктів суден за рік.

Також читайте, як у Маріуполі ремонтують теплоход Alyosha Popovich.

Як ми повідомляли раніше, українські броньовані катери вперше відстрілялись некерованими ракетами.

Читати далі

Суспільство

На Вінниччині створили дверну рамку для автоматичної дезінфекції людей

Опубліковано

У Вінницькій області працівники Барського машинобудівного заводу виготовили та встановили в місцевій районній лікарні рамку для санітарної обробки людей, які заходять до приміщення.

Про це повідомляє Depo.Вінниця

Працівниками ПрАТ «Барського машинобудівного заводу» безкоштовно успішно встановлена дезінфікуюча рамка власного виробництва в Барській ЦРЛ.Рамка дезінфікуюча призначена для проведення дезінфекції людей антисептичним розчином.Принцип роботи приладу: коли людина наближається до рамки спрацьовує детектор руху і тим самим відкривається клапан подачі рідини, яка під тиском 3-4 атмосфери розприскується через 5 форсунок, розташованих на рамці. Тиск у системі створює компресор, який подає повітря у ємкість де знаходиться дезінфікуюча рідина.Склад приладу:1.Компресор2.Нержавіюча ємкість для розчину3.Металева прямокутна рамка4.Система автоматичного вмикання з регулюванням від 1 до 10 секунд.Приймаємо замовлення на виготовлення даного приладу. Термін виготовлення 5 днів. Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном +380674310116.

Geplaatst door ПрАТ "Барський машинобудівний завод" op Vrijdag 3 april 2020

Читайте такожМаска vs коронавірус. Чи потрібно носити і як обрати

Зазначається, що принцип роботи приладу такий:

 • коли людина наближається до рамки, спрацьовує детектор руху,
 • далі відкривається клапан подачі рідини, яка під тиском у 3-4 атмосфери протягом кількох секунд розприскується через 5 форсунок, розташованих на рамці.

Тиск у системі створює компресор, який подає повітря у резервуар зі знезаражувальною речовиною.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Нагадаємо, мобільні оператори забезпечать медиків безкоштовним зв’язом.

Також у Харкові айтішники на 3,3 млн грн купили медобладнання у лікарні.

Як ми повідомляли раніше, десантники легендарної 79-ої ОДШБр здали кров для онкохворих дітей.

Читати далі

Суспільство

Як тренуються Повітряні Сили в умовах карантину (ФОТО)

Опубліковано

У бригадах тактичної авіації Збройних сил України відбуваються інтенсивні тренувальні польоти.

Про це пише Український мілітарний портал.

Офіцер служби зв’язків із громадськістю Повітряного командування “Захід” капітан Олександра Качмар розповідає, що навіть в умовах карантину проводять по 2-4 льотні зміни на тиждень із дотриманням карантинних обмежень та рекомендацій МОЗ.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Зазначається, що бойова підготовка йде в інтенсивному режимі.

«Льотний склад проходить медичний огляд перед кожною льотною зміною, тому підготовка відбувається з дотриманням усіх рекомендацій щодо протидії коронавірусу», – каже генерал-майор Олексій Марченко.

Відомо також, що завдання екіпажі виконують як вдень, так і вночі, в простих і складних метеоумовах.

Читайте також: Українським військовим передали три модернізовані гелікоптери Мі-8 МТВ-1

Повідомляється, що цього разу акцент зроблено на:

 • відновленні втрачених навичок,
 • підготовці льотного складу на класність,
 • виконання щорічних перевірок з видів льотної підготовки.

Нагадаємо, український винищувач почав випробування з керованими ракетами.

Окрім того, Повітряним Силам передали модернізований винищувач.

Також відомо, що НАТО залучило українські літаки для боротьби з коронавірусом.

Як ми повідомляли раніше, літак Ан-225 “Мрія” розпочав випробування після модернізації.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.