Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
14 лютого 14 лютого

Суспільство

Як провести День закоханих? Топ місць для романтичної подорожі на вихідні

Опубліковано

Думаєте над тим, що подарувати на День закоханих своїй половинці? 14 лютого вже незабаром, тож слід поквапитись. Та замість банальних дрібничок, пропонуємо подарувати враження і провести разом романтичний вікенд. Куди можна вирушити у найближчі вихідні – читайте у нашому матеріалі. Ми спробували підібрати локації на будь-який, навіть найвибагливіший смак, тож ви точно знайдете тут місце, яке припаде до душі. 

Відпочинок для любителів історії

Поринути у середньовіччя у Кам’янець-Подільській фортеці 

Середньовічна атмосфера так і витає у цьому місті, у серці якого розкинулась особливо чарівна у зимову пору року Кам’янець-Подільська фортеця. 

У місті є чим зайнятись – чого тільки вартує прогулянка вуличками та стародавніми мостами, з яких відкривається краєвид на справжнісінький замок. А якщо ж ви завітаєте всередину, то тут можна замовити як традиційну екскурсію, так і відвідати замок вночі, влаштувати театралізований візит з перевдяганням у середньовічний одяг, або ж пройти квест та спробувати знайти скарби. У Кам’янець-Подільській фортеці навіть проводять церемонії одруження. Коштує таке задоволення близько 3 360 грн. Що може бути романтичніше? 

Кам’янець-Подільський замок занесений до списку пам‘ятників світової культурної спадщини ЮНЕСКО та є одним з семи чудес України. Фото: vnebo.ua

На території комплексу також є майстри, які займаються стародавніми ремеслами – гончарством, зброярством, різьбярством та випіканням хліба. Тут можна спробувати себе в цих заняттях та купити сувеніри, зроблені своїм руками. 

Відправитись на Львівщину до мощей Святого Валентина

А ви знали, що мощі того самого Святого Валентина зберігаються в Україні? Так, ми не помилились. У місті Самбір, в греко-католицькому храмі Різдва Пресвятої Богородиці дійсно є частина решток священика. Їх сюди привезли з Ватикану ще у 1769 році. І на День всіх закоханих 14 лютого у Самбірській церкві збирається чимало людей – сюди їдуть не тільки з України, а й з сусідніх Польщі, Білорусі та Словаччини. Віряни просять у святого благословення, щоб знайти своє кохання, одружитись чи народити дитину. Молодята приїжджають сюди напередодні весілля загадати бажання про щасливий шлюб. 

За однією з легенд, священик на ім’я Валентин жив у третьому сторіччі нашої ери. Коли у Римській Імперії заборонили солдатам одружуватись, він таємно проводив обряди всупереч закону. Фото: IGotoworld.com

Окрім відвідин церкви, у самому містечку можна провести чудові вихідні, адже тут є на що подивитись – міська ратуша з 40-метровою вежею, невеликі будиночки у європейському стилі та чимало інших цікавинок архітектури. 

Романтичний вікенд в одному з найстаріших замків 

І знову локація на Західній Україні. Олеський замок за 74 кілометри від міста Лева – це одна з найдавніших фортець, що збереглась на території України. 

Зараз тут експонують чимало різноманітних творів часів середньовіччя – скульптури, картини та ікони, адже споруда є філіалом Львівської галереї мистецтв. Всередині будівлі повністю зберігся інтер’єр 400-річної давнини, тож ви неодмінно поринете у цю атмосферу.  

Ренесансний палац був побудований правнуком Данила Галицького у ХІІІ сторіччі.  Фото: vnebo.ua

А ще це місце насичене романтикою та містицизмом. За однією з багатьох легенд замку, юнак на ім’я Адам закохався у дочку власника фортеці Марціану. Та її батько не хотів віддавати дівчину за хлопця. Адам покінчив життя самогубством, а його дух досі бродить у стінах Олеського замку. На території комплексу навіть є їхні бронзові статуї. Під час екскурсії околицями, можна почути ще чимало любовних історій, які оповили замок. А ще тут можна покататись на каретах або ж влаштувати стилізовану фотосесію, що дозволить запам’ятати ваше особливе 14 лютого.

Локації для тих, хто хоче втекти від міської метушні

Покататись на собачих упряжках на Чернігівщині

Якщо ви шукали затишний відпочинок без міської метушні, з дивовижними краєвидами та численною кількістю тварин, то вам в екокомплекс “Стара пристань”. Він розташований на мальовничих берегах річки Десна, у селі Кладьківка, Куликівського району на Чернігівщині. 

Власники комплексу професійно займаються розведенням собак породи хаскі, а також мають власну конюшню на території бази. Фото: Конюшня Стара Пристань

Фішка ферми – різноманітні активності з тваринами: кіньми та собаками породи хаскі. Від звичайних прогулянок на конях або у собачих упряжках, до скіджорингу та тюбігу з цими тваринами. Є також атмосфері пішохідні прогулянки з багаттям та пікніком. 

Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному

На території декілька стильних котеджів з панорамними вікнами та вишуканим інтер’єром, в яких можна зупинитись на ніч. 

Прокатитись на страусі під Києвом

Всього за пів години їзди від столиці, а саме у 25 кілометрах у бік Житомира, знаходиться найбільша в Україні страусина ферма. Це єдине місце, де проживають всі види цих тварин.

У комплексі можна не тільки замовити екскурсію на саму ферму, а й побачити лемурів, мавп і різноманітних птахів в контактному зоопарку, покататись верхи на чорному африканському страусі, продегустувати крафтове вино у винному погребі або ж відвідати ексклюзивних страв з м’яса страуса в місцевому ресторані. Тут також є стильні дерев’яні будиночки для комфортного розміщення гостей.  

На території комплексу можна зазирнути у крамничку, де продають сувеніри зі шкіри страуса – гаманці, сумки, шкіряне взуття та обкладинки на документи. Фото: Ясногородська страусина ферма

Тут навіть є ферма равликів, де можна самостійно зібрати певну кількість молюсків та  покуштувати їх у місцевому ресторані. 

Місця для справжніх романтиків 

Влаштувати фотосесію у тунелі кохання на Рівненщині

Мабуть, тунель кохання на Рівненщині – одна з найпопулярніших локацій серед закоханих. Знаходиться вона за 20 кілометрів від Рівного, неподалік смт Клевань. Це залізнична колія, що повністю заросла деревами та кущами, які і утворили над нею своєрідну живу арку. 

Природну цікавинку часто зачисляють до найдивовижніших залізниць планети. А ще місцеві кажуть, що той, хто попросить про кохання знаходячись у цьому місці, неодмінно його знайде. 

14 лютого
Навесні і влітку тунель потопає у зелені, але ж і взимку, запорошений снігом, він не менш красивий. Фото: afisha.it

З Рівного до Клевані можна дістатись або маршруткою, або автомобілем. Та попереджаємо, в околицях не так багато закладів, де можна погрітись. Тож одягайте пуховичок потепліше і запасіться термосом з гарячим чаєм.

Відвідати острів кохання в Житомирській області

Ще одна романтична місцина для чудових фото – так званий острів кохання на Житомирщині. Знаходиться він на ставку у селі Старий Солотвин, Бердичівського району. 

Хатинку збудували для рибалок, аби ті могли сховатись там від дощу. Зараз, на жаль, вона закинута – там ніхто не живе, а на дверях висить замок. Фото: В’ячеслав Міщенко

Це штучно насипаний острівець посеред озера, який створили у ХХ сторіччі. На ньому споруджено невеликий дерев’яний будиночок для рибака, а поряд лише кілька дерев і старенький місток, який і веде до локації. Словом, виглядає все так, ніби ви перенеслись у якусь стародавню казку. Тут в будь-яку погоду можна зробити безліч атмосферних знімків. 

Політати на повітряній кулі на ВДНГ у Києві

Ще один романтичний варіант вікенду – це політ на повітряній кулі. Відомий на всю Україну фестиваль у Кам’янці-Подільському ще не скоро, та 14 лютого це можна зробити у самісінькому Києві. Саме у День закоханих на ВДНГ пройде фестиваль “Монгольф’єрія”. Організатори обіцяють близько 20 повітряних куль, на яких кожен охочий зможе покататись. Польоти тривають 10 хвилин, а висота підйому як десятиповерхівка.

14 лютого
Тільки уявіть, скільки інстаграмних фото можна зробити на такій локації. Фото: balloonfest.com.ua

Та плануйте свій візит ретельно, адже у разі несприятливих погодних умов – вітер або сніг – подію буде перенесено на іншу дату. 

Як провести 14 лютого парі екстремалів?

Покататись на сноуборді або лижах

Зима ще в самому розпалі, тому на День закоханих можна встигнути увірватись у гірськолижний сезон. Та, якщо до Західної України далеченько, або ж Карпати вже набридли, в Україні ще чимало альтернативних трас. 

Окрім трас на території Карпатських гір в Україні є чимало заміських комплексів, де також можна покататись на лижах чи на сноуборді. Фото: vodyaniki.com
  • Водяники на Черкащині. Комплекс знаходиться у селі з такою ж назвою – Водяники. Тут облаштовано  чотири траси різного рівня складності, є лижна школа. На території також є готель, кілька ресторанів, баня та чани. 
  • Альпійська долина на Харківщині. Тут є дві траси протяжністю по 400 метрів, працюють два безопорні бугельні витяги. Знаходиться комплекс лише за 15 кілометрів від Харкова, у селі Борова. 
  • Протасів Яр у Києві. Комплекс розташований прямо на схилах столиці. Тут є три дорослі та одна дитяча траси. Приємний бонус – на вихідних є нічні катання, тож можна насолоджуватись катанням з видом на Київ аж до 4 ранку.  
  • Сорочин Яр на Полтавщині. Якщо від’їхати від Полтави на пару кілометрів у бік Диканьки, можна знайти цей гірськолижний комплекс. Лижних трас тут дві – довжиною 300 метрів кожна, є окрема навчальна траса, два бугельні витяги та дитячий підіймач.

Спробувати себе у сноукайтингу у Харкові

Сноукайтинг – відносно новий вид спорту для України. Він являє собою катання на лижах або сноуборді сніжною плоскою поверхнею з використання сили тяги повітряного змія – кайту. Простіше кажучи, за вітряної погоди кайт тягне за собою спортсмена на лижах чи борді. 

І така унікальна школа цього екстремального заняття є в Харкові. Навчання проводить засновник закладу та чемпіон Кубку Світу з цього виду спорту останніх двох років – Дмитро Яснолюбов. 

14 лютого
Кайтери запевняють, навчитись стояти на борді можна вже після першого двогодинного майстер-класу, а повноцінно кататись вийде за курс у 10 годин. Фото: Харківська школа кайтингу X-country

Погодьтесь, чудова нагода провести екстремальні вихідні 14 лютого у Харкові. Окрім цієї активності, можна також подивитись саме місто, прогулятись у парку Горького та покататись на колесі огляду, звідки відкривається краєвид на науковий центр країни. 

А що робити тим, хто взагалі не хоче виходити з дому?

Всі запропоновані локації просто неймовірні, скажете ви, але як щодо карантину й інших обставин, які не дозволяють мені зараз мандрувати? Та вихід є – відправляйтесь у подорож онлайн. Один з варіантів – сайт Discover ua. Користувач може віртуально відвідати Київську, Одеську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Черкаську та Вінницьку області.

Читайте також: Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Просто приготуйте романтичну вечерю, запаліть свічки, візьміть ноутбук і пориньте у пригоди. Ну, і неодмінно інтерактивні мандри надихнуть на не менш яскраву та цікаву подорож офлайн.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі