Refresh

This website shotam.info/yak-prodavaty-na-etsy-v-2023-10-diievykh-i-ne-duzhe-variantiv-dlia-ukrainskoho-biznesu/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Як продавати на Etsy в 2023? 10 дієвих (і не дуже) варіантів для українського бізнесу

Опубліковано

Якщо ви знаєте про маркетплейс Etsy, то, мабуть, чули, що з квітня 2021 року реєстрації з України на ньому заборонені. Це пов’язано з тим, що в нас, на жаль, не працює платіжна система Etsy Payments.

І хоча Мінцифри вже працює над вирішенням цього питання, за цей час ми можемо встигнути заробити по мільйону, чи не так? Окей, можливо, не встигнемо, але будемо над цим активно працювати. Тож сьогодні хочу розповісти про 10 популярних способів, які теоретично можуть допомогти українському бізнесу вийти на Etsy попри наявні обмеження.

Зауважу, що всі ці методи я знайшов у відкритому доступі, тож не схиляю вас до використання того чи іншого варіанту, а лише ділюся власними думками щодо ефективності таких пропозицій. Спойлер: спрацюють геть не всі варіанти.

1. Відкрити магазин на Etsy з системою Etsy Payments

Цей спосіб доступний лише для конкретного переліку країн. Та якщо ви зараз перебуваєте там, де працює Etsy Payments, то сміливо реєструйте магазин на себе. Це абсолютно легально, однак підійдуть лише документи, картки та рахунки країни, в якій доступна платіжна система платформи.

Що важливо? Вам не обов’язково мати громадянство цієї країни – відкрити магазин можна й за посвідкою на тимчасове проживання. Детальну інструкцію реєстрації на Etsy з системою Etsy Payments невдовзі опублікую в своїх соцмережах. Якщо ж ви перебуваєте в Україні – переходимо до наступних варіантів.

2. Відкрити магазин за допомогою друзів, знайомих чи родичів

Якщо ви маєте друзів або родичів в країні, де доступна система Etsy Payments, то можете домовитися з ними про відкриття магазину на їхні дані. Наголошую, що цей варіант суперечить політиці Etsy. Згідно правил маркетплейсу, лише ви можете володіти магазином і продавати в ньому. Але водночас цей варіант абсолютно робочий. 

Користуючись цим способом, необхідно вказати вашого партнера в країні, з якої будуть відправлятись товари. Наприклад, ви в Україні, а магазин зареєстрований на товариша з США. Отже, ви додаєте в магазин Product Partner з України – це й буде аргументом, чому ваші товари надсилаються з іншої країни.

Якщо ви схиляєтесь до цього варіанту, врахуйте такі нюанси: 

  • банківські дані та всі інші документи мають бути зареєстровані саме на ту людину, яка відкриває магазин. Тобто на товариша з США; 
  • якщо людина, на яку оформлений магазин, отримує соціальні виплати, вона невдовзі залишиться без них; 
  • податками та пересиланням коштів від продажів також займатиметься ваш «американський товариш», тож завчасно подумайте про фінансову винагороду для цієї людини.

Тож що ми маємо? Etsy такий вихід з ситуації не схвалює, та якщо ви самі не повідомите платформу та не посваритесь з «американським другом» – магазин функціонуватиме без проблем.

3. Відкрити магазин на Etsy з системою Etsy Payments, якщо попередні варіанти не підходять

Уявімо, ви перебуваєте в країні, де не працює система Etsy Payments, та не маєте документів і рахунків в країнах, яким «пощастило». Як діють деякі «експерти» та що потрібно для відкриття:

  • відкрити рахунок та банківську картку в країні, де доступний Etsy Payments (наприклад через TransferWise, Revolut чи Payoneer); 
  • визначити адресу та номер телефону, який ви зможете підтвердити через utility bill; 
  • мати закордонний паспорт. 

Та якщо ще в 2021 році цей варіант міг спрацювати, то сьогодні я вважаю його неактуальним. Навіть якщо вам вдасться на якийсь час зареєструвати магазин десь в Сінгапурі, він усе одно довго не проживе. А тому ви просто втратите час.

Додаткові ризики. На ринку багато компанії та людей, що пропонують відкрити магазин на ваш паспорт, на свого знайомого тощо. Такі історії траплялися і з нашими клієнтами, а тому запевняю – не ведіться на це! Якщо хтось обіцяє відкрити магазин на ваші українські документи, але при цьому у вас немає реквізитів у країні реєстрації та документів на тимчасове чи постійне проживання, варто одразу відмовитися. Такий магазин гарантуватиме вам лише втрату коштів та часу.

4. Відновити старий магазин на Etsy

Тут автори ідеї пропонують декілька варіантів:

  • згадати/відновити паролі та почати роботу у своєму забутому магазині. Але якщо це ваш варіант, то навіть не знаю що ви шукаєте в цій колонці – ідіть та продавайте;
  • відновити закритий магазин, тобто магазин, який ви закрили через розділ Close Shop. Варіант цікавий, оскільки при закритті маркетплейс зберігає за вами назву та дає можливість покупцям переглядати відгуки про магазин. Також Etsy заявляє, що ви можете будь-якої миті поновити роботу;
  • відновити магазин, який закрили за несплату боргів/комісій. Цілком робочий варіант – у наших клієнтів це працювало. 

Загалом ці варіанти цілком робочі, але точно не універсальні, адже підходять лише певній групі людей, які раніше вже мали магазин на Etsy. 

5. Купити магазин в Україні

Дисклеймер: Etsy попереджає, що цей варіант є незаконним. Але при цьому саме він лишається одним із найефективніших. 

На що потрібно звернути увагу? Насамперед – ціна. Вона має бути адекватною та ґрунтуватися на оцінці самого магазину. Якщо вартість вас влаштовує, раджу звернути увагу на наступні деталі:

  • чи блокувались раніше там лістинги;
  • чи порушував магазин авторське право;
  • чи додана платіжна карта в магазин (бажано, аби картка була додана ще з часів відкриття магазину, але не обов’язково, щоб вона була активною);
  • магазин продають разом із «рідною» електронною поштою. 

6. Прийняти в подарунок чужий магазин на Etsy

Я навіть не знаю, що сказати про цей варіант – побачив його в деяких «експертів» і вирішив поділитися Але якщо якимсь дивом ви отримали подібну пропозицію – не вагайтеся та приймайте подарунок, адже це краще за 14-й айфон. Поїхали далі.

7. Взяти чужий магазин в оренду

Вам також можуть порадити орендувати зареєстрований магазин у офіційного власника. І цей варіант також можна вважати робочим. Але є кілька питань: а яких умовах відбуватиметься «оренда», і де взагалі знайти таких «орендодавців»?

Читайте також: Чи є сенс хендмейдеру стартувати на Pinkoi, Bonanza чи Amazon Handmade?

Як на мене, це надто складно і не дуже надійно. Хіба що у вас є знайомі, які мають магазин і не хочуть його продавати, але готові здати в оренду. Не певний, чи спрацює, але можна спробувати. Головне – залишити в магазині всі дані першого власника, а себе можете вказати як частину команди.

8 та 9. Віддати товар під реалізацію в чужий магазин або в магазини компанії, яка займається продажами на Etsy

Я чув про такі варіанти, деякі наші конкуренти так працюють, або працювали раніше. А ще є продавці, які створюють свого роду супермаркети на Etsy, додаючи в магазин різноманітні товари від різних продавців. Зазвичай товар розміщується за % від продажів чи абонентську плату. Але особисто я не вважаю цей варіант практичним та безпечним. 

Якщо ви все ж зацікавилися цим способом, уточніть:

  • які ще товари продаються в магазині;
  • чи зможете ви виставляти бажані фото продукції;
  • як відбуватиметься комунікація з потенційними клієнтами.

Але повторюсь, якщо ви займатись своєю справою серйозно, – це не варіант. Ніхто не зацікавлений у продажі товару так сильно, як його виробник.

10. Відкриття магазину на Etsy з допомогою посередника

Мій відділ займається цим напрямом з 2019 року для власних потреб, а з 2021 – для зовнішніх клієнтів. Чи працює це? Безумовно. Але зважайте на умови, які диктуватиме посередник, та специфіку майбутнього магазину.

Моя особиста думка щодо найцікавіших із цих варіантів:

  • Варіант 1. Відкрити магазин на Etsy з системою Etsy Payments. Безпечно та законно, але ви з часом вам доведеться займатися податками, а це складніше ніж, наприклад, ФОП в Україні.
  • Варіант 5. Купити чужий магазин в Україні. Хороший, простий та дієвий варіант, але небезпечний. Вам можуть продати неякісний магазин за завищеною ціною. 
  • Варіант 10. Відкриття магазину на Etsy за допомогою посередника. Хороший варіант, але потрібно ретельно вивчати як особливості товару, що має там продаватися, так і умови роботи з посередником. 

Якщо маєте додаткові запитання – я радо відповім на них у своїх соцмережах. Щасти!

Колонки

Видавництво «Основи» перевидає фотокнигу про українські балкони (ФОТО)

Опубліковано

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.

Про це повідомляє видавництво.

Що нового у Balcony Chic

Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу

Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.

Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися

Балкон як дзеркало часу

Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.

Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.

Фото: видавництво «Основи».

Читати далі

Колонки

Стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на «Євробачення-2025»

Опубліковано

«Суспільне» назвало дев’ять фіналістів Національного відбору на «Євробачення-2025». Десятого учасника обиратимуть українці через голосування у застосунку «Дія».

Про це повідомляє «Суспільне».

Фіналісти, які вже змагатимуться за участь у «Євробаченні»:

  • Future Culture — Waste My Time;
  • Khayat — Honor;
  • Krylata — Stay true;
  • Molodi — My sea;
  • Ziferblat — Bird of pray;
  • Абіє — Дім;
  • ДК Енергетик — Сіль;
  • Маша Кондратенко — No time to cry;
  • Влад Шериф — Wind of change.

Читати також: Оголосили список учасників нацвідбору на «Євробачення-2025»

Музиканти, які потрапили до лонгліста, але не пройшли до фіналу після прослуховувань, змагатимуться за десяте місце через голосування в «Дії». Паралельно до 23 грудня триває голосування за членів журі фіналу.

Фінал відбору — 8 лютого.

Телевізійний концерт визначить, хто представить Україну на «Євробаченні-2025». Повний список фіналістів оголосять до 17 січня 2025 року.

Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм про досвід життя жінок у прифронтовій зоні.

Фото: «Суспільне».

Читати далі

Колонки

У межах проєкту єРобота українські підприємці отримали 10 мільярдів гривень

Опубліковано

За понад два роки дії програми 21 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу. За цей час держава інвестувала 10 мільярдів гривень, з яких понад 4 мільярди повернулися в бюджет.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

«Завдяки грантовій підтримці підприємці відкрили тисячі нових компаній, змогли збільшити виробництво, розширити асортимент продукції та послуг, освоїти нові напрямки діяльності та заявити про себе на нових ринках. А також створити близько 60 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Бізнес працює, розвивається, сплачує податки, зміцнює нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.

Вона повідомила, що понад чотири мільярди гривень повернулися в бюджет завдяки сплаченим податкам та зборам.

Статистика проєкту

Від запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
  • на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
  • ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Фото: телеграм-канал Мінекономіки

Читайте також: Творче об’єднання МУР оголосило про створення премії для викладачів: як взяти участь

Як отримати грант

Подати заявку на отримання гранту можуть як підприємці, що вже працюють, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

Заяви та бізнес-план можна подати через Дію. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць: від одного-двох при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами.

Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, що в Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі