Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

Опубліковано

Підприємці можуть безкоштовно підключитися до сервісу податкової та видавати чеки в електронному вигляді. Державні органи посилюють контроль за легальною роботою підприємств. Чи просто користуватися новим сервісом?

Використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) – обов’язкова вимога для певних видів бізнесу, таких як інтернет-магазини, кур’єрські служби, продавці складної побутової техніки, ювелірних виробів, закладів громадського харчування, туристичних агентств, готелів.

Бізнесменам не обов’язково купувати реєстратор, вартість якого складає в середньому від 6 тис. до 12 тис. грн., а достатньо зареєструватися в сервісі податкової адміністрації і видавати чеки в електронному, а не «паперовому» вигляді. Це хороша можливість заощадити на купівлі реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

При цьому, нововведення стосується не лише інтернет-магазинів, а й будь-яких суб’єктів, у тому числі ФОПів. Туристична компанія чи магазин взуття можуть відправляти покупцеві фіскальні чеки на електронну пошту чи у месенджер, наприклад Viber.

Як користуватися електронним РРО – пояснює Олександра Томашевська

Олександра Томашевська
Олександра Томашевська

Податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, власник компанії «Е.С.Консалтинг», автор численних статей з питань оподаткування. Більше 10 років проводить навчальні семінари і майстер-класи на податкову тематику для малого і середнього бізнесу, такі як «Податкове планування – білі схеми», «ЗЕД очима професіонала», «РРО та касові операції підприємств» та багато інших.

Кому потрібно встановлювати касові апарати?

Чеки покупцям мають надавати продавці продовольчих та непродовольчих груп товарів, а наступного року – усі ФОПи. Касовий апарат не буде потрібен лише тим суб’єктам, які працюють за контрактом та отримують кошти на безготівковий рахунок, наприклад, фрілансерам. Решта – при проведенні розрахункової операції мають видавати фіскальні чеки. За невиконання цього рішення передбачений штраф.

Читайте також: На Чернігівщині фермер вирощує картоплю для великих виробників чипсів

До кінця цього року при першому правопорушенні доведеться заплатити 10% від суми проданого товару, а при повторному – 50%. Тобто якщо покупець, наприклад, придбав матрац за 10 тис. грн., забрав товар та не отримав чек, то продавця можуть оштрафувати на 1 тис. грн (якщо магазин скоїв перше порушення) або 5 тис. грн (при повторному порушенні). Наступного року санкції будуть суворішими і складуть 10 тис. грн (100% вартості товару за перше правопорушення) або 15 тис. грн. (150%) відповідно.

З чого розпочати?

Якщо, наприклад, власник невеликого магазину хоче отримати програмний РРО, то спочатку йому потрібно подати заяву за формою 20-ОПП для реєстрації торгової точки за своєю адресою. На перший погляд, це форма, що не має суттєвого значення. Однак вона є одним з ключових елементів для того, щоб визначити, що підприємство реально працює за певною адресою. Завдяки цій формі до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність у суб’єкта приміщень, транспорту, земельних ділянок та вказується адреса, за якою знаходиться підприємець. Саме вона має бути прописаною у касовому чеку. Ця форма подається через кабінет платника податків шляхом підписання електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП) підприємця. Оформити підпис можна також онлайн, наприклад, у АЦСК КБ «Приватбанк». Приблизно за один-два дні надійде підтвердження, що податкові органи взяли торгову точку на облік. Після цього можна реєструвати РРО, програмний чи звичайний.

Як отримати ПРРО?

Для цього треба зайти на сайт податкової служби та завантажити програму, яка і є електронним РРО. Встановити її можна на будь-який пристрій. Це може бути смартфон, ноутбук або планшет, щоправда, тільки з Windows. Наразі постійно користуватися можна тільки одним пристроєм. Встановити програму, наприклад на телефон та комп’ютер одночасно та видавати електронні чеки – неможливо. Користуватися цією програмою можна безкоштовно, що і є однією із найпозитивніших змін для підприємців. Також можна розглянути платні сервіси від розробників «М.Е.Док», «Вчасно», «Checkbox» та інші.

Як ним користуватися?

Тут є важливий момент. Перед тим, як розпочати роботу, потрібно ввести в програму всю номенклатуру товарів. Якщо це, припустимо, звичайний кіоск, то внести інформацію потрібно буде про печиво, газовану, негазовану воду, соки, жувальні гумки та, навіть, каву та чай, що продаються на розлив. Цікаво, що програмний РРО дозволяє сканувати товари по штрих-коду, а також вводити номер товару. Після цього чек можна відправити покупцеві.

Читайте також: Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського

Контроль касової дисципліни, крім усього, допомагає контролювати власний бізнес. Дотепер невеликий магазин чеків покупцям міг не видавати, а всі покупки продавці нотувати у зошитах. І на цьому етапі могли виникати проблеми. Підприємець міг насправді не знати, чи правильно ведуть нотатки. Зараз ситуація змінюється, оскільки усі дані з продажів власник торгової точки може отримувати онлайн. В такій ситуації простіше контролювати залишки продукції та краще прогнозувати попит.

Які існують нюанси?

Ідея надати підприємцям безкоштовний доступ до програмного РРО – гарна. При реалізації будь-якої реформи на першому етапі  виникають труднощі. Наприклад, поки незрозуміло, як видавати чеки покупцям, які зробили покупки в інтернет-магазині у нічний час. Адже система поки не дозволяє формувати чеки автоматично, їх доводиться «вибивати» вручну.

Окрім того, невідомо як діяти, коли система «зависає» пізно ввечері, а «гаряча лінія» податкової вже не працює. Підприємці чекають на роз’яснення податкової, що робити в такій ситуації.

ПРРО найкраще підходить для малого бізнесу – невеличкої кав’ярні, салону краси чи магазину, де немає великої кількості клієнтів. Їм можна пояснити, що магазин підтримує екологічну політику та не хоче друкувати чеки на папері. Підприємцеві, у якого великий потік покупців, краще придбати стаціонарний РРО. 

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: