Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

Опубліковано

Підприємці можуть безкоштовно підключитися до сервісу податкової та видавати чеки в електронному вигляді. Державні органи посилюють контроль за легальною роботою підприємств. Чи просто користуватися новим сервісом?

Використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) – обов’язкова вимога для певних видів бізнесу, таких як інтернет-магазини, кур’єрські служби, продавці складної побутової техніки, ювелірних виробів, закладів громадського харчування, туристичних агентств, готелів.

Бізнесменам не обов’язково купувати реєстратор, вартість якого складає в середньому від 6 тис. до 12 тис. грн., а достатньо зареєструватися в сервісі податкової адміністрації і видавати чеки в електронному, а не «паперовому» вигляді. Це хороша можливість заощадити на купівлі реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

При цьому, нововведення стосується не лише інтернет-магазинів, а й будь-яких суб’єктів, у тому числі ФОПів. Туристична компанія чи магазин взуття можуть відправляти покупцеві фіскальні чеки на електронну пошту чи у месенджер, наприклад Viber.

Як користуватися електронним РРО – пояснює Олександра Томашевська

Олександра Томашевська
Олександра Томашевська

Податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, власник компанії «Е.С.Консалтинг», автор численних статей з питань оподаткування. Більше 10 років проводить навчальні семінари і майстер-класи на податкову тематику для малого і середнього бізнесу, такі як «Податкове планування – білі схеми», «ЗЕД очима професіонала», «РРО та касові операції підприємств» та багато інших.

Кому потрібно встановлювати касові апарати?

Чеки покупцям мають надавати продавці продовольчих та непродовольчих груп товарів, а наступного року – усі ФОПи. Касовий апарат не буде потрібен лише тим суб’єктам, які працюють за контрактом та отримують кошти на безготівковий рахунок, наприклад, фрілансерам. Решта – при проведенні розрахункової операції мають видавати фіскальні чеки. За невиконання цього рішення передбачений штраф.

Читайте також: На Чернігівщині фермер вирощує картоплю для великих виробників чипсів

До кінця цього року при першому правопорушенні доведеться заплатити 10% від суми проданого товару, а при повторному – 50%. Тобто якщо покупець, наприклад, придбав матрац за 10 тис. грн., забрав товар та не отримав чек, то продавця можуть оштрафувати на 1 тис. грн (якщо магазин скоїв перше порушення) або 5 тис. грн (при повторному порушенні). Наступного року санкції будуть суворішими і складуть 10 тис. грн (100% вартості товару за перше правопорушення) або 15 тис. грн. (150%) відповідно.

З чого розпочати?

Якщо, наприклад, власник невеликого магазину хоче отримати програмний РРО, то спочатку йому потрібно подати заяву за формою 20-ОПП для реєстрації торгової точки за своєю адресою. На перший погляд, це форма, що не має суттєвого значення. Однак вона є одним з ключових елементів для того, щоб визначити, що підприємство реально працює за певною адресою. Завдяки цій формі до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність у суб’єкта приміщень, транспорту, земельних ділянок та вказується адреса, за якою знаходиться підприємець. Саме вона має бути прописаною у касовому чеку. Ця форма подається через кабінет платника податків шляхом підписання електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП) підприємця. Оформити підпис можна також онлайн, наприклад, у АЦСК КБ «Приватбанк». Приблизно за один-два дні надійде підтвердження, що податкові органи взяли торгову точку на облік. Після цього можна реєструвати РРО, програмний чи звичайний.

Як отримати ПРРО?

Для цього треба зайти на сайт податкової служби та завантажити програму, яка і є електронним РРО. Встановити її можна на будь-який пристрій. Це може бути смартфон, ноутбук або планшет, щоправда, тільки з Windows. Наразі постійно користуватися можна тільки одним пристроєм. Встановити програму, наприклад на телефон та комп’ютер одночасно та видавати електронні чеки – неможливо. Користуватися цією програмою можна безкоштовно, що і є однією із найпозитивніших змін для підприємців. Також можна розглянути платні сервіси від розробників «М.Е.Док», «Вчасно», «Checkbox» та інші.

Як ним користуватися?

Тут є важливий момент. Перед тим, як розпочати роботу, потрібно ввести в програму всю номенклатуру товарів. Якщо це, припустимо, звичайний кіоск, то внести інформацію потрібно буде про печиво, газовану, негазовану воду, соки, жувальні гумки та, навіть, каву та чай, що продаються на розлив. Цікаво, що програмний РРО дозволяє сканувати товари по штрих-коду, а також вводити номер товару. Після цього чек можна відправити покупцеві.

Читайте також: Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського

Контроль касової дисципліни, крім усього, допомагає контролювати власний бізнес. Дотепер невеликий магазин чеків покупцям міг не видавати, а всі покупки продавці нотувати у зошитах. І на цьому етапі могли виникати проблеми. Підприємець міг насправді не знати, чи правильно ведуть нотатки. Зараз ситуація змінюється, оскільки усі дані з продажів власник торгової точки може отримувати онлайн. В такій ситуації простіше контролювати залишки продукції та краще прогнозувати попит.

Які існують нюанси?

Ідея надати підприємцям безкоштовний доступ до програмного РРО – гарна. При реалізації будь-якої реформи на першому етапі  виникають труднощі. Наприклад, поки незрозуміло, як видавати чеки покупцям, які зробили покупки в інтернет-магазині у нічний час. Адже система поки не дозволяє формувати чеки автоматично, їх доводиться «вибивати» вручну.

Окрім того, невідомо як діяти, коли система «зависає» пізно ввечері, а «гаряча лінія» податкової вже не працює. Підприємці чекають на роз’яснення податкової, що робити в такій ситуації.

ПРРО найкраще підходить для малого бізнесу – невеличкої кав’ярні, салону краси чи магазину, де немає великої кількості клієнтів. Їм можна пояснити, що магазин підтримує екологічну політику та не хоче друкувати чеки на папері. Підприємцеві, у якого великий потік покупців, краще придбати стаціонарний РРО. 

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі

Шопочитати

Суспільство9 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології4 дні тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології6 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо6 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...