Економіка і бізнес
Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
Підприємці можуть безкоштовно підключитися до сервісу податкової та видавати чеки в електронному вигляді. Державні органи посилюють контроль за легальною роботою підприємств. Чи просто користуватися новим сервісом?
Використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) – обов’язкова вимога для певних видів бізнесу, таких як інтернет-магазини, кур’єрські служби, продавці складної побутової техніки, ювелірних виробів, закладів громадського харчування, туристичних агентств, готелів.
Бізнесменам не обов’язково купувати реєстратор, вартість якого складає в середньому від 6 тис. до 12 тис. грн., а достатньо зареєструватися в сервісі податкової адміністрації і видавати чеки в електронному, а не «паперовому» вигляді. Це хороша можливість заощадити на купівлі реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
При цьому, нововведення стосується не лише інтернет-магазинів, а й будь-яких суб’єктів, у тому числі ФОПів. Туристична компанія чи магазин взуття можуть відправляти покупцеві фіскальні чеки на електронну пошту чи у месенджер, наприклад Viber.
Як користуватися електронним РРО – пояснює Олександра Томашевська
Олександра Томашевська
Податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, власник компанії «Е.С.Консалтинг», автор численних статей з питань оподаткування. Більше 10 років проводить навчальні семінари і майстер-класи на податкову тематику для малого і середнього бізнесу, такі як «Податкове планування – білі схеми», «ЗЕД очима професіонала», «РРО та касові операції підприємств» та багато інших.
Кому потрібно встановлювати касові апарати?
Чеки покупцям мають надавати продавці продовольчих та непродовольчих груп товарів, а наступного року – усі ФОПи. Касовий апарат не буде потрібен лише тим суб’єктам, які працюють за контрактом та отримують кошти на безготівковий рахунок, наприклад, фрілансерам. Решта – при проведенні розрахункової операції мають видавати фіскальні чеки. За невиконання цього рішення передбачений штраф.
Читайте також: На Чернігівщині фермер вирощує картоплю для великих виробників чипсів
До кінця цього року при першому правопорушенні доведеться заплатити 10% від суми проданого товару, а при повторному – 50%. Тобто якщо покупець, наприклад, придбав матрац за 10 тис. грн., забрав товар та не отримав чек, то продавця можуть оштрафувати на 1 тис. грн (якщо магазин скоїв перше порушення) або 5 тис. грн (при повторному порушенні). Наступного року санкції будуть суворішими і складуть 10 тис. грн (100% вартості товару за перше правопорушення) або 15 тис. грн. (150%) відповідно.
З чого розпочати?
Якщо, наприклад, власник невеликого магазину хоче отримати програмний РРО, то спочатку йому потрібно подати заяву за формою 20-ОПП для реєстрації торгової точки за своєю адресою. На перший погляд, це форма, що не має суттєвого значення. Однак вона є одним з ключових елементів для того, щоб визначити, що підприємство реально працює за певною адресою. Завдяки цій формі до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність у суб’єкта приміщень, транспорту, земельних ділянок та вказується адреса, за якою знаходиться підприємець. Саме вона має бути прописаною у касовому чеку. Ця форма подається через кабінет платника податків шляхом підписання електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП) підприємця. Оформити підпис можна також онлайн, наприклад, у АЦСК КБ «Приватбанк». Приблизно за один-два дні надійде підтвердження, що податкові органи взяли торгову точку на облік. Після цього можна реєструвати РРО, програмний чи звичайний.
Як отримати ПРРО?
Для цього треба зайти на сайт податкової служби та завантажити програму, яка і є електронним РРО. Встановити її можна на будь-який пристрій. Це може бути смартфон, ноутбук або планшет, щоправда, тільки з Windows. Наразі постійно користуватися можна тільки одним пристроєм. Встановити програму, наприклад на телефон та комп’ютер одночасно та видавати електронні чеки – неможливо. Користуватися цією програмою можна безкоштовно, що і є однією із найпозитивніших змін для підприємців. Також можна розглянути платні сервіси від розробників «М.Е.Док», «Вчасно», «Checkbox» та інші.
Як ним користуватися?
Тут є важливий момент. Перед тим, як розпочати роботу, потрібно ввести в програму всю номенклатуру товарів. Якщо це, припустимо, звичайний кіоск, то внести інформацію потрібно буде про печиво, газовану, негазовану воду, соки, жувальні гумки та, навіть, каву та чай, що продаються на розлив. Цікаво, що програмний РРО дозволяє сканувати товари по штрих-коду, а також вводити номер товару. Після цього чек можна відправити покупцеві.
Читайте також: Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського
Контроль касової дисципліни, крім усього, допомагає контролювати власний бізнес. Дотепер невеликий магазин чеків покупцям міг не видавати, а всі покупки продавці нотувати у зошитах. І на цьому етапі могли виникати проблеми. Підприємець міг насправді не знати, чи правильно ведуть нотатки. Зараз ситуація змінюється, оскільки усі дані з продажів власник торгової точки може отримувати онлайн. В такій ситуації простіше контролювати залишки продукції та краще прогнозувати попит.
Які існують нюанси?
Ідея надати підприємцям безкоштовний доступ до програмного РРО – гарна. При реалізації будь-якої реформи на першому етапі виникають труднощі. Наприклад, поки незрозуміло, як видавати чеки покупцям, які зробили покупки в інтернет-магазині у нічний час. Адже система поки не дозволяє формувати чеки автоматично, їх доводиться «вибивати» вручну.
Окрім того, невідомо як діяти, коли система «зависає» пізно ввечері, а «гаряча лінія» податкової вже не працює. Підприємці чекають на роз’яснення податкової, що робити в такій ситуації.
ПРРО найкраще підходить для малого бізнесу – невеличкої кав’ярні, салону краси чи магазину, де немає великої кількості клієнтів. Їм можна пояснити, що магазин підтримує екологічну політику та не хоче друкувати чеки на папері. Підприємцеві, у якого великий потік покупців, краще придбати стаціонарний РРО.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі