Суспільство
Як ОТГ на Полтавщині економить на опаленні до 4 млн грн на рік
Впроваджувати енергоощадні заходи, які дозволять суттєво зекономити кошти, близько 3-4 млн грн на рік, та направити їх на розвиток громади, взялися в Лохвицькій об’єднаній територіальній громаді. Про це повідомляє kolo.news.
Котел без диму і попелу
Зараз тут працює індивідуальна котельня на пелетах, яка опалює міську раду, та будують ще одну котельню на альтернативному паливі, яка обігріватиме школу.
Індивідуальна котельня на альтернативному паливі працює в Лохвицькій міській раді з минулого року.
“Це була пробна котельня для міської ради. Раніше у приміщенні було дуже холодно. Ми обігрівалися від центральної котельні, але до нас тепло не доходило, – розповідає Віктор Радько, Лохвицький міський голова. – Котельня, яку збудували минулого року, працює без присутності людини. Вартість будівництва з обладнанням – близько 400 тисяч гривень”.
Котел працює практично як газовий – немає диму та майже відсутній попіл.
“Приблизно 120 кілограмів якісних пелетів потрібно на добу, вартість кілограма складає 3 грн. Економія на місяць, порівняно з газом, приблизно 30 тисяч гривень, – говорить Віктор Іванович. – Середня температура взимку була в міській раді 22 градуси”.
Котельні для всієї ОТГ
Вдалий досвід спонукав до будівництва таких же котелень ще на 5 різних об’єктах – у двох садках та трьох школах. Серед них – ЗОШ №2, де зараз роблять капітальний ремонт шкільної котельні, вартість якого разом з переведенням на альтернативне опалення, 1 млн 200 тис грн. – це кошти міського бюджету.
Ця котельня, за словами Олесі Солохіної, директорки Лохвицької загальноосвітньої школи №2, не працювала шість років. Раніше тут були газові неекономні котли, які вичерпали свій ресурс.
“Тут буде створена пелетна котельня, до початку навчального року плануємо завершити ремонт. Очікуємо економію на опаленні близько 300-400 тис грн на рік”, – сказав Віктор Радько.
Читайте також: Біокотельня на Дніпропетровщині опалює 18 окремих будівель
Парадоксально, але до цього часу, починаючи з 2013 року, міський навчальний заклад опалювався приватною фірмою, яка постійно підіймала вартість своїх послуг. Тепер від послуг приватної структури відмовляться.
“Раніше в школі було газове опалення, потім порахували, що це дуже дорого, й 6-7 років тому почали опалювати дровами, і в школі стало тепліше. Але перед новим роком, фірма завжди підвищувала вартість опалення. Тому, коли в міській раді запрацювала котельня на пелетах, ми вирішили спробувати цей варіант і в себе, адже в приміщенні тепло +22 взимку було”, – розповіла Олеся Солохіна.
Найближчим часом пелети виготовлятимуть у Лохвиці, тож питання транспортних затрат на їхнє перевезення стане не актуальним, а отже, опалення вдасться ще здешевити.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі