Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як одна сім’я на Луганщині рятує донбаські ліси (ВІДЕО)

Опубліковано

Екоактивісти Сєвєродонецька воюють за місцевий ліс.

Нині тут ростуть дерева, але у планах – масштабне будівництво.

“Спочатку це була саме реакція на те, що після минулорічних пожеж, коли згоріло стільки лісу скрізь – 80% лісу згоріло біля Сєвєродонецька – і щось рубати живе? Мене це не просто здивувало. Це обурює”, – розповідає активістка ініціативної групи “ЕКО Сєвєродонецьк” Оксана Чіпіжна.

Активісти проти вирубування

Люди вийшли на мітинг, щоб не дати звести замість лісу обласну лікарню.

“Заявлених мітингів було два. Обидва вони влаштовувалися перед громадськими слуханнями, під час яких ВЦА хотіла внести зміни до Генплану міста Сєвєродонецька. Обидва ці громадські слухання не були проведені. І невідомо, коли будуть проведені. Вони їх відміняли, але ми виходили на мітинг”, – додає активістка.

Читайте такожВ Україні запустили мапу екологічних проблем Донбасу

За її словами, раніше ніколи активісти не висловлювали думку, що вони проти обласної лікарні.

“Ні, ніколи такого не було. Ми завжди казали, що ми за будівництво обласної лікарні, але знайдіть місце, де не треба буде рубати дерева, тим паче, таку кількість дерев рубати. Тому що ми всі потребуємо здорового життя в місті. А як воно може бути здоровим без зелених насаджень і без дерев? Що буде взагалі очищувати повітря? Дерева очищують повітря! В нашому хімічному регіоні це дуже важлива тема. Це наше здоров’я”, – впевнена Оксана Чіпіжна.

Порушення влади

Місцеві переконані, що влада порушила закон.

“У нас місцева влада, це тимчасовий орган, який ми не вибирали. І є закон, який передбачає, що на той час, в листопаді, вони мали можливість надати тільки на один рік в оренду, більше ніяк вони землю не могли дати, а вони надали у постійне користування. І от вже 9 червня вони надали ще дві ділянки з цією ж метою – для облаштування обласної лікарні. Але це теж порушення закону – тепер за законом вони мають на 5 років можливість здати в оренду. Але вони не мають права надавати її в постійне користування”, – розповіла екоактивістка.

Ініціативна група “ЕКО Сєвєродонецьк” повідомила про правопорушення правоохоронців та всі державні органи.

Інстанцій було дуже багато. ВЦА (Військово-цивільна адміністрація) і область – це зрозуміло. До Верховної Ради, до Комітетів ВР, до Кабінету міністрів, до профільних міністерств. До Міндовкілля, до Міністерства розвитку громад.

“У мене три папки звернень. Десь є відповіді, десь відповіді формальні, що вони надали до ВЦА. Навіть було таке, що надають відповідь ще на Казакова – на мера, якого не існує два роки”, – стверджує Оксана Чіпіжна.

Сила згуртування

За її словами, поки не маємо суттєвих досягнень, крім того, єдине – на заяву про злочин (на одну із трьох) провадження внесене в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань).

Вона переконана, що місцеві мешканці мають бути згуртованішими та більш активними. Більше цікавитися цими темами.

Читайте такожВиходимо на протести та фільмуємо викиди. Як на Донбасі борються з проблемою забруднення повітря

“І мені б дуже хотілося, щоб усі ці “реформовані”державні установи не зволікали зі своїми обов’язками, робили це своєчасно, звертали на нас увагу”, – каже Оксана.

“Ми ж все одно не зупинимося, ми будемо відстоювати цей ліс і своє здоров’я, і своє повітря. Я хочу, щоб у цьому лісі гуляли мої онуки колись. Тут білочки бігають, їжачки. Це біорізноманіття. Куди їм подітися? Там згорів ліс, тут його зрубають: де вони будуть жити? Оцінки збитків, які нанесли пожежі, ще немає. Ми не знаємо, в якому стані взагалі регіон, як нам тут жити. Може, треба кожне дерево охороняти? Мораторій на вирубку лісів, мораторій взагалі на вирубку всіх зелених насаджень, поки не вивчать, скільки чого залишилося, не порахують. І потім вже приймати якісь рішення”, – додала активістка.

Ініціативна група “ЕКО Сєвєродонецьк” спільно з іншими еко-активістами працює над “Cхід Ekomap”.

Про проєкт 

Cxiд Ekomap – це інтерактивний атлас, присвячений актуальному стану навколишнього середовища Донецької та Луганської областей. 

Проєкт розроблений громадською організацією «Криголам» за підтримки посольства Чехії в рамках Transition Promotion Program.

Збройний конфлікт на сході країни заподіяв катастрофічної шкоди довкіллю, порушилась система моніторингу навколишнього середовища. На інтерактивній мапі зібрані екологічні проблеми регіону – затоплення шахт, сміттєві полігони, лісові пожежі, тліючі терикони, просідання грунтів та інші. 

Натиснувши на кожну проблему користувачі мають можливість ознайомитись з нею завдяки відеоролику, а також дізнатись про інструменти та методи, необхідні для її вирішення, які пропонують науковці. 

Перший крок до розв’язання проблеми – розуміння її масштабності. І головна мета Cxiд Ekomap – розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. 

Нагадаємо, українську школярку визнали геніальною за ідею врятувати Дніпро.

Як ми повідомляли раніше, ЮНІСЕФ оголошує онлайн хакатон на підтримку кліматичного активізму серед школярів.

Суспільство

Компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ

Опубліковано

У Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Деталі співпраці

Минулого місяця військова частина в Україні звернулася до компанії Evolve Dynamics з проханням внести зміни в технологію, щоб зробити її безпечнішою для операторів.

Читати також: Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Співробітники компанії придумали, як відокремити радіоблок безпілотника від його управління. Після надсилання інструкцій військова частина змогла успішно впровадити зміни протягом 24 годин після запиту.

Виконавчий директор Evolve Dynamics Майк Дьюхерст, який щомісяця відвідує Україну, вирішив підтримати модифікацію після того, як дізнався, що солдати планували оплатити її самостійно. Evolve Dynamics доставила до України 100 безпілотників Sky Mantis, що робить її одним з провідних британських постачальників безпілотних апаратів в Україну, повідомили в компанії.

Нагадаємо, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Evolve Dynamics

Читати далі

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство22 години тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: