Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Випередити конкурентів. Сім порад для підприємців від американського бізнесмена

Опубліковано

Як бізнесу втриматись у світі, де конкуренція постійно змушує претендувати тільки на перше місце? Це складно, хоч і не неможливо, пише у власній колонці Forbes бізнес-тренер Ларрі Майлер. 

Гігантам на кшталт Pepsi, KFC та Zara легко виділитись з-поміж інших брендів, каже він. Не в останню чергу, за рахунок частки ринку, яку вони займають. Але от що робити малим підприємствам, що змушені конкурувати з великими компаніями за впізнаваність?

Ларрі Майлер розповідає про сім способів виділитись з натовпу для вашого бізнесу. Ці поради, каже Ларрі, добре працювали на багатьох його клієнтів. Комусь вони можуть здатися банальними, але і досі працюють на 100%. Можливо, деякими з цих семи способів вже скористались і ви?

Зробіть обслуговування таким, аби будь-який клієнт відчув себе “віпом”

Існує міф, що обслуговування клієнтів має значення лише для сфери послуг. Це неправда: абсолютно усі клієнти сподіваються на якісне обслуговування і не будуть миритися з очікуванням у довгих чергах чи терпіти грубощі від вашого персоналу. За нашими дослідженнями, близько 75% клієнтів вважають обслуговування клієнтів справжнім тестом на компетентність компанії. Тож перша порада: ставтесь до своїх клієнтів як до осіб блакитної крові.

До відомих компаній, що мають чудове обслуговування клієнтів, належать Amazon та Hyundai. Для малого та середнього бізнесу ця порада працює навіть краще, адже сприяє лояльності, надзвичайній підтримці бренду клієнтами.

Визнавайте та розв’язуйте проблеми в обслуговуванні

Це доведеться робити, якщо прагнете побудувати міцніші стосунки з клієнтами. Майте на увазі, вони порівнюють досвід спілкування з вами з комунікацією з іншими брендами. Повірте: навіть одного невирішеного конфлікту може бути достатньо для того, щоб поставити хрест на вашому продукті. Негативний досвід поширюється зі швидкістю пожежі через соціальні медіа та плітки. 

Тому будьте завжди на вершині, поліпшуйте досвід співпраці з клієнтами, виходячи за межі правил бренду, якщо треба. 

Одним із правил є прийняття брендом власних помилок, винен він чи ні. Клієнти йдуть до бізнесів, які визнають свої помилки та вживають заходів для їх виправлення. Після правильно врегульованого конфлікту відносини з клієнтом можуть бути навіть міцнішими, ніж до виникнення проблеми.

Будьте чесні щодо своїх товарів та послуг

Чесність – це не просто найкраща політика. Це має бути ваша основна політика у комунікації з клієнтами. Не можете доставити товар у встановлені терміни? Обов’язково повідомте про це своїх покупців. 

Брехати клієнтам – це як стріляти собі в ногу. Якщо ваші клієнти зловлять вас на брехні, то втратять віру у вас. А далі – пам’ятайте про те, що погані новини поширюються зі швидкістю пожежі. 

Однією з поширених форм нечесності в бізнесі є спроби усіма правдами і неправдами приховати погані новини. Але насправді, чим швидше ви ними поділитеся і правильно все поясните, тим більше ваші клієнти поважатимуть вас. 

Придумайте щось нове

Будуйте свій бізнес, використовуючи нові технології та впроваджуючи нові процеси, продукти та рішення. Наприклад, активно спілкуйтесь у соцмережах з користувачами, створюйте для них мобільні додатки, оскільки все більша кількість покупців вважає за краще працювати з вами через свої гаджети. 

Усі ці способи привернення уваги допомагають бізнесу виділитися з натовпу. Однак інновації треба застосовувати, коли справи у вашій компанії йдуть хоча б добре.

Не забувайте про корпоративну соціальну відповідальність

Деякі можуть стверджувати, що головна відповідальність компанії – це піклуватися про клієнтів, працівників та власників. Але яка додаткова цінність вашої компанії для світу? Експерти вважають, що, окрім виконання очевидних функції, бізнес повинен піклуватись і про суспільство також. Подивіться на Microsoft. Там є чудові програми з корпоративної соціальної відповідальності, які не лише допомагають суспільству, але й сприяють тому, що корпорація з’являється в новинах. 

Так це і працює: програми, які демонструють важливу роль бізнесу у розвитку суспільства, допомагають підприємству залишатись у свідомості клієнтів, покращувати їх доброзичливість і часто навіть приносять більший дохід.

Створіть блог для вашого бренду

Більшість компаній, що думають наперед, знайомі з перевагами, які дає їм корпоративний блог. Якщо ви шукаєте спосіб ділитися ідеями та мрієте, аби ваш бренд отримав свій власний “голос”, беріть з них приклад і почніть активно вести сторінки в соцмережах та сайт. 

Ви можете наповнювати їх самостійно, залучати співробітників, або найняти комунікаційника. Тільки майте на увазі: відверто рекламний текст відверне читачів, а от приверне дружній ton of voice, проникливий, розважальний та навчальний контент.

Запропонуйте клієнтам гарантії

Ви можете гарантувати доставку наступного дня? Ви достатньо впевнені у своєму продукті чи послузі, щоб поручитись за нього на 100%? Якщо так, говоріть про це, гарантуйте це. 

Додайте ці гарантії на ваш сайт, і цим ви покажете, що по-справжньому дбаєте про власних клієнтів. 

Зробіть гарантії власною фішкою і дотримуйтесь цих обіцянок, що б не сталось. 

Виділитись серед натовпу інших бізнесів – непросте завдання, виконання якого постійно ускладнюється. Адже конкуренти теж не стоять на місці. Але одна або декілька з цих тактик гарантовано створять перевагу для вашого бренду. Не забувайте лиш дбати про системність їх виконання. 

Коментарі

Економіка і бізнес

На Київщині ветеран відкрив екологічну майстерню з унікальними деревʼяними іграшками

Опубліковано

На Київщині з’явився новий ветеранський бізнес — екологічна майстерня «Funny owls», заснована колишнім військовим Андрієм Смиком.

Про це повідомили в Ірпінській міськраді.

Про ветерана

Андрій — професійний снайпер, який із 2014 року брав участь у бойових діях, захищав Київщину, Харківщину та Донеччину. Через отримані поранення у 2023 році він повернувся до рідного Ірпеня й вирішив започаткувати власну справу.

Про майстерню

Майстерню «Funny owls» Андрій заснував улітку 2024 року. Разом із командою вони виготовляють екологічні товари: дитячі іграшки, кухонне приладдя, підставки під телефони, підсвічники, пазли та навіть речі на замовлення.

Читати також: Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

«Це не просто бізнес, а спосіб підтримати інших військових і показати, що життя після війни триває», — говорить Андрій.

Для військових і їхніх родин у майстерні діє знижка 30% на всі товари.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: «Funny owls».

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Кияни можуть перевірити витрати тепла свого будинку: як це зробити

Опубліковано

Онлайн-сервіс TEPLO.ORG.UA, створений Київтеплоенерго, допомагає жителям багатоповерхівок проаналізувати витрати енергії та споживання тепла у своєму будинку. Система охоплює дані про 9,4 тисячі будинків столиці.

Про це повідомляють на сайті сервісу.

Що показує сервіс?

Достатньо ввести адресу будинку, і ви побачите:

  • обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
  • структуру споживання;
  • встановлені прилади обліку;
  • опалювальні площі;
  • джерело, що постачає тепло до будинку.

Читати також: Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Що робити, якщо ваш будинок споживає забагато?

Сервіс дозволяє порівняти витрати тепла із аналогічними будинками. Якщо показники вищі за середні, мешканці можуть використати технічні рішення, сучасні технології або обладнання для зменшення витрат.

На сайті також доступна інформація про програми енергоефективності та умови участі у них.

Скористатися ним можна тут.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Олег Осадчий.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

Опубліковано

Киянка Антоніна Борисюк 15 років працювала другою режисеркою, але мріяла про власний бізнес. У 2021 році вона відкрила власну кіностудію, де вже зняли рекламу для Disney і фотографують для Київстару та Нової пошти. Історію Антоніни ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Шлях до успіху

Антоніна Борисюк з дитинства мріяла про режисуру — в школі організовувала свята й концерти. Потім вона навчалася кіномистецтва в університеті та загорілася підприємництвом. У 20 років відкрила маленький неприбутковий магазин, тому він швидко закрився. Згодом вона спробувала започаткувати онлайн-магазин одягу, але і цього разу не вийшло.

«Це був дуже дорогий урок, але саме він дав мені навичку прораховувати фінансові ризики та найгірші сценарії, а для ведення бізнесу це важливо», — ділиться Антоніна Борисюк.

На тлі спроб бізнесу кар’єра йшла вгору, і з помічниці режисера дівчина стала другою режисеркою. Працювала з режисерами з усіх куточків світу, але хотіла розвиватися в Україні.

Читайте також: Як Іванка Білоус врятувала реліквійні сорти квасолі та насіння під час війни (ВІДЕО)

Розвиток своєї справи в кіно та рекламі

«У моєму творчому доробку понад 700 рекламних роликів, 100 з яких було знято для міжнародного ринку, і 30 серіалів і три повнометражні фільми, серед яких один за участі Жана Рено. За час роботи в кіноіндустрії я отримала безцінний досвід і познайомилася з великою кількістю українських та іноземних фахівців кіноіндустрії», — сказала режисерка.

З досвідом Антоніна зрозуміла — в Україні майже нема інфраструктури кіно та реклами. Аби зняти рекламний ролик, більшість декорацій вона будувала з нуля. Так і народилася ідея поєднати кіно та бізнес і відкрити інтер’єрну кіностудію. Від задуму до реалізації минуло аж три роки: Тоня збирала кошти та відточувала концепцію. Дизайн робила разом із чоловіком. А в листопаді 2021 року дівчина відкрила першу залу кіностудії.

Серед клієнтів студії були такі компанії як Нова Пошта та McDonald’s, а також Міністерство оборони України.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як дівчина розвивала свій бізнес після 24 лютого 2022 року, і як подалася на проєкт для жінок «Відважна 2» та отримала 500 000 гривень, дивіться на ютуб-каналі ШоТам.

Нагадаємо, що підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі