Суспільство
Як на Житомирщині негазифікована громада налагодила безперебійне опалення (ВІДЕО)
Хорошівська громада, єдина негазифікована громада Житомирщини, майже на 100% готова до опалювального сезону.
Усі місцеві об`єкти критичної інфраструктури опалюють за допомогою стаціонарних та модульних котелень, які працюють на дровах.
Про громаду розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
У негазифікованій громаді знайшли спосіб безперебійно мати тепло та воду.
Хорошівська громада підготувалася до надзвичайних ситуацій у разі ворожого нападу. І комунальні заклади, й переселенці тут готові до суворої зими.
Майже всі заклади в громаді працюють на твердому паливі. Тож керівництво запаслося вугіллям і дровами.
«Ми закупили 420 тонн вугілля для наших об’єктів, 140 тонн ми закупили брикету і 3 500 складометрів дров», — розповідає голова Хорошівської громади Володимир Столярчук.
10 навчальних закладів мають електричне опалення. Через атаки ворога можливі перебої з електрикою. Тому в громаді подбали про електрогенератори.
Читайте також: Замість імпорту з Китаю – наш крафт. Як харківський бренд TARLINI home популяризує українських майстрів
«Ми стали переможцями в проєкті ГОВЕРЛА. І ми попросили 5 генераторів по 7 кВт. І також ми попросили два 55-кВтних електрогенератори. Один з яких ми думаємо поставити на водозабірні споруди», — Володимир Столярчук, голова Хорошівської громади.
Генератор на свердловині дасть змогу подавати воду в разі надзвичайної ситуації. Подбала громада й про переселенців. Допомагають тим, у кого немає можливості купити дрова.
«Когось забезпечуємо, просимо своїх старост, щоб вони робили підвіз дров. Багато людей повіддавали свої будинки разом із дровами», — Володимир Столярчук, голова Хорошівської громади.
А ще в громаді планують відкрити пункти обігріву для всіх охочих. Тож, незважаючи на війну, тепла вистачить на всіх.
«Виходимо з цієї ситуації: ніхто у нас не замерзне, нікого ми не залишаємо, ніхто не буде залишений», — Володимир Столярчук, голова Хорошівської громади.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, вуличні комітети облаштовують простір Миргородської громади на Полтавщині.
Також ШоТам розповідав, як Торчинська громада на Волині знайшла безкоштовні дрова для переселенців.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі