Суспільство
Як на Буковині гуляють відому на весь світ автентичну Маланку
Найвідоміша буковинська Маланка відбувається в селищі Красноїльськ, що на кордоні з Румунією. Кожного року 14 січня у Красноїльську видовищно. Цього дня маланкарі проходять головною вулицею з піснями та збираються на площі біля сільської ради.
Цілу ніч та сьогодні вдень у селищі Красноїльськ лунає музика та маланкарі ходять в кожну хату, аби привітати зі святами. Автентична Маланка у прикордонному селищі Красноїльськ відома чи на на цілий світ.
Читайте також: Село на Хмельниччині розмалювали унікальним розписом
Красноїльськ – це буковинське Ріо. Щороку у січні село перетворюється на центр карнавалу. Подивитися на Маланку з’їжджаються туристи з усієї Європи.
Танці, маскарадні костюми та батли між маланкарями. У кожної частини села – свої традиційні костюми. Після маланкування жителі зустрічаються у центрі села. Та міряються силою у жартівливих бійках. Проте інколи можна нежартівливо отримати батогом по спині.
До свята тут готуються увесь рік. Усі традиції зберігають з давніх давен. Майструють наряди та виготовляють унікальні маски з пап’є-маше.
Суспільство
На Південному вокзалі в Києві стартувала виставка «Зламай Тишу», присвячена темі гендерного насильства. Експозиція триватиме до 31 січня 2025 року.
Про це повідомили представники компанії «Укрзалізниця».
Що можна побачити на виставці
У холі біля колії №14 облаштовано вісім інсталяцій, які розповідають про різні форми гендерного насильства, його вплив на життя людей та актуальну статистику. Відвідувачі можуть дізнатися, як розпізнати насильство та як допомогти тим, хто постраждав.
Проєкт реалізували в межах всеукраїнської кампанії «Зламай Тишу» за ініціативи ГО «Дівчата». Виставку підтримали ООН Жінки в Україні та Жіночий фонд миру й гуманітарної допомоги ООН (WPHF).
Читати також: Українська ілюстраторка Ольга Протасова увійшла до журі ADC 104th Annual Awards
Що далі
Після завершення виставки на Південному вокзалі експозицію перенесуть до холу станції метро «Золоті ворота», де вона продовжить привертати увагу до теми гендерного насильства.
Нагадаємо, що кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися.
Фото: соціальні мережі «Укрзалізниці».
Суспільство
Українські ютубери знову отримуватимуть заслужені нагороди від YouTube. Це стало можливим завдяки зусиллям Мінцифри та Google.
Про це повідомляє Мінцифра.
Під час повномасштабної війни доставку YouTube-нагород в Україну було зупинено. Українські контент-мейкери, чиї канали досягли визначних показників, не могли отримати срібні, золоті чи діамантові кнопки. Після звернень спільноти Мінцифра ініціювала діалог із Google, і тепер проблему вирішено.
З січня 2025 року нагороди знову надходитимуть до України.
Читати також: 7 фільмів, які змінять ваше ставлення до класичного українського кіно
Хто отримує YouTube-кнопки
- Срібна — за 100 000 підписників;
- золота — за 1 000 000 підписників;
- діамантова — за 10 000 000 підписників.
Доставку нагород до росії, Білорусі, Ірану, КНДР та інших підсанкційних країн YouTube не здійснює.
Нагадаємо, що кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися.
Фото: Freepik.
Суспільство
З 10 лютого регіональний поїзд №865/866 Рава-Руська – Чернівці курсуватиме до Коломиї.
Про це повідомляє «Укрзалізниця».
Що зміниться для пасажирів
Потяг прибуватиме до Коломиї о 00:03, а відправлятиметься о 05:40. Новий маршрут забезпечить жителям і гостям Чернівців зручні пересадки в Коломиї на поїзди до Луцька, Рівного, Ковеля та популярних курортів Карпат: Яремчі, Ворохти, Татарова, Ясіні й Рахова.
Цей рейс узгоджено з міжнародним поїздом №766/765 Рава-Руська – Варшава, що стане приємною новиною для тих, хто планує подорожі до Польщі.
Читати також: «Укрзалізниця» запускає нові нічні потяги, які з’єднають Закарпаття, Прикарпаття, Львів і Київ
Зміни в маршруті Ужгород – Ковель
Ще одна важлива новина — поїзд №368/367 Ужгород – Ковель тепер курсуватиме через Дрогобич і Самбір. Новий розклад зробить пересадку у Львові зручнішою: пасажири з Ужгорода прибуватимуть о 06:10 замість 05:18.
Для подорожуючих із Відня та Братислави через Чоп також скоротиться час очікування на пересадку до Львова, Луцька та Рівного.
Фото: «Укрзалізниця».