Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Як маленькому бізнесу перемогти корпорації. Шість стратегій від Річарда Бренсона

Опубліковано

Здається, більшість маркетингових книг написані для того, аби вихваляти успіхи компаній-гігантів. Там описується багато правил для успіху маленького підприємства, але всі вони зводяться до поради сидіти тихенько й підбирати крихти за великим бізнесом.

Пишуть щось на кшталт такого: якщо ви лідер у певній сфері – вітаємо, вам лишається лиш обороняти свою умовну гору лідерства. Ви – маленький бізнес? Ваша сумна доля – встигнути забрати крихти у величних колег, вишукуючи нішу, яку гіганти ще не зайняли. 

“Хай йому грець, зробімо це!” – відповідає на таку маячню американський мільярдер і філантроп Річард Бренсон.

У цього ексцентричного мільярдера ми підгледіли шість маркетингових прийомчиків, які свого часу перетворили вісім його маленьких компаній на сьогоднішню імперію з мільярдами доларів чистого прибутку. 

 <strong>Річард Бренсон</strong>

Річард Бренсон

мільярдер-авантюрист і голова групи компаній Virgin

Розпочав свій бізнес із звукозаписувальної компанії Virgin Records у 1970 році, яка через 40 років розрослась у групу компаній з восьми великих компаній. Разом вони генерують Бренсону понад один мільярд доларів на рік. Згідно зі списком Forbes за 2009 рік, Річард – 261-а найбагатша людина у світі. Його статки становлять 3,9 мільярда доларів чистих активів.
Його Virgin – не одна компанія чи ідея, а глобальний бренд, який охоплює роздрібний продаж, музику, авіакомпанії, телекомунікації, засоби масової інформації, напої, енергетику – і навіть космічний туризм. Бренсон називає свої Virgin-компанії японським словом “кейрецу”. Це означає сімейство підприємств, які формують тісний союз, щоб працювати задля взаємного успіху. 

1. Не потрібно бути лідером у своїй сфері задля успішного бізнесу

“Коли я тільки починав, то дуже веселився, змагаючись з бізнесами самовдоволених товстосумів. Те, що зробили Virgin, схоже на історію з моською та слоном: наша невеличка моська своїм гавкотом відібрала у слонів дрібні відсотки їх ринку”.

Компанії Virgin стали великими, будучи маленькими. Жоден бізнес Virgin ніколи не був найбільшим у своєму секторі. Але у того, щоб бути маленькими, є свої переваги – так, лейбл Virgin Record зміг залучити “Ролінг Стоунз “, лиш тому, що зірки хотіли “не загубитися в довгому списку великих груп” у великих лейблів.

А далі все просто: дрібні відсотки мають властивість складатися у великі, каже Бренсон.

У вашого маленького бізнесу є гнучність у порівнянні з неповороткими гігантами у обраній сфері. Користуйтесь цим. 

2. Думайте, дихайте, дійте, як клієнт

Клієнти –  це ключова фігура у великій бізнес-формулі Бренсона. У 1984 році він вирішив створити авіакомпанію Virgin Atlantic, не маючи ніяких знань про бізнес авіакомпаній, окрім того, що отримував жахливі послуги у якості пасажира авіакомпанії.

Ми думали, що можемо зробити для авіаційного бізнесу те, що й для нашого звукозаписувальної студії. Але банки перекидали нас одне одному, як як гарячу картоплю зі словами, що наша авіакомпанія – останнє, що потрібно світові.

Мільярдер розповідає, що вони мали перевагу в тому, що зайшли у цей бізнес не з точки зору авіакомпанії, а з точки зору споживача. 

“Ми не знали, чого не знали. Але нам усім набридли авіакомпанії з грубим персоналом. Ми знали про проблему лише з точки зору клієнта. Тому вирішили створити унікальну пропозицію “ціна / якість” на основі чудового сервісу. Ми набрали персонал, який насправді хотів літати – жвавий та веселий”.

Авіакомпанія Virgin Atlantic започаткувала новий стандарт якості у трансатлантичній авіації низкою нових фішок: перших в історії громадянської авіації розваг на сидіннях, першого бортового бару та першого масажу на борту.

3. Безкоштовна реклама може стати найкращим рекламним інструментом компанії

Підхід Virgin до реклами полягав у тому, щоб побудувати відмінний бренд, який із задоволенням розмістять безкоштовно на звороті газети. 

Як йому це вдалося? Бренсон згадує, як одного разу він отримав телефонний дзвінок про те, що лондонське “Око”, 440-футове чортове колесо в самому центрі Лондона, запізнились підняти після реконструкції. Спонсорував роботи конкурент компанії Бренсона – British Airways.

Коли виявилось, що підняти вчасно колесо їм не вдасться, я замовив дирижабль з нашого найближчого ангара. За півгодини той вже кружляв над “Лондонським оком” з написом “компанії British Airways його не підняти.

Веселощі за рахунок конкурентів принесли компанії Бренсона мільйони доларів на безкоштовній рекламі: у перший же день його витівка потрапила на всі центральні телеканали та перші шпальти газет. 

4. Клієнти визначать основні риси вашого бренду самі. Як на це вплинути?

Клієнти визначають ваш бренд за допомогою своїх розмов. 

“Сьогодні важче тримати верх над цими розмовами. Розмови про наш бренд відбуваються скрізь, а з Інтернетом  – як із великим посилювачем звуку. Не має значення, наскільки багато прихильників у бренду, якщо у когось з них був лише єдиний поганий досвід, про нього почують всі”.

Чудове обслуговування клієнтів завжди визначають реакцією бренду, коли справи йдуть не за планом. 

Якось пасажир Virgin America, використовуючи бортовий Wi-Fi, написав в соцмережах, що засмутився, коли йому не доставили замовлену страву. Тоді наземна команда піднялася на літак, зв’язалася з керівництвом і знайшла його загублений обід.

5. Гарні продажі може принести всього лиш грамотне ведення соцмереж

 “Ми підходимо до соціальних медіа із здоровим почуттям задоволення”, – каже Бренсон про політику Virgin в соцмережах. 

Він наводить приклад рекламної акції у Твіттері Virgin America:

“Ми оголосили, що за кожен рейс, заброньований сьогодні, кожні 5 доларів підуть як пожертви для шкіл KIPP (неприбуткова державна мережа шкіл, що навчають учнів з раннього дитинства до старших класів – авт.)”. Ця акція забезпечила авіакомпанії четвертий найвищий день продажів в її історії.

6. Будьте безстрашні при залученні клієнтів

Філософія Бренсона щодо ведення власного бізнесу орієнтована на клієнтів: “Отримайте правильний товар, додайте до нього чудовий бренд, і тоді матимете великий успіх”.

Йому, наприклад, завжди подобалося дзвонити випадким пасажирам Virgin в одному з лімузинів компанії, щоб сказати:

“Привіт, це Річард Бренсон, я хотів подякувати за те, що летіли з нами. А ще з’ясувати, чи вам сподобався рейс “.

Неодноразово його зустрічали насмішливими коментарями на кшталт “Ага, навіть так? Справжньому Річарду Бренсону зараз нічого робити? Хто, хай йому грець, ти такий?” – люди точно не очікували, що сам власник групи компаній цікавитиметься їх комфртом під час рядової поїздки. 

І наостанок трохи принципів з життєвої філософії ексцентричного мільярдера. Життя надто коротке, каже Бренсон, зробіть його хоча би веселим. 

Працюйте і відпочивайте на повну, любіть людей і, доки у вас є час, змініть світ на краще!

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі