Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як лікарю чи лікарці знайти роботу під час війни?

Опубліковано

Ситуація з зайнятістю медиків в Україні зараз вкрай контрастна. У медзакладах на окупованих територіях та в гарячих точках не вистачає професійних рук. У інших регіонах навпаки є великі скупчення тимчасово переселених лікарів і лікарок, які бажають бути корисними та продовжувати свою практику. 

Проєкт «Твій сімейний лікар» підготовив поради для лікарів і лікаркок як первинної, так і вторинної ланки для швидшого пошуку роботи.

Збережіть ці поради та поділіться з колегами, яким вони можуть стати в пригоді. 

  1. Якщо ви вимушено переміщена особа, радимо звернутись до центру переселенців у районі, до якого прямуєте чи де вже тимчасово проживаєте. Журналісти УП підготували великий список контактів по всій Україні. 
    Зв’язавшись із відповідним центром, ви можете не лише отримати інформацію щодо житла та гуманітарної допомоги на новому місці, а й запропонувати себе як спеціаліста чи спеціалістку. Запитайте у волонтерів і волонтерок, чи потрібні в цьому населеному пункті медики, або ж попросіть контакти відповідальних осіб.
  2. Окремі ОДА створили гарячі телефонні лінії або гугл-форми на офіційних сайтах, через які різні спеціалісти й спеціалістки можуть дізнатись про можливості працевлаштування.

За даними керівників Рівненської, Волинської та Чернівецької ОДА, в цих областях вже влаштовані на роботу десятки лікарів і лікарок. Список офіційних телеграм-каналів усіх голів ОДА можна подивитись на Урядовому порталі.

Механіка пошуку може бути такою:

  • Заходите на канал ОДА тієї області, яка вас цікавить.
  • Вводите в пошук «лікар», «працевлаштування», «переселенці» або інші релевантні слова.
  • Шукаєте серед запропонованих повідомлень оголошення про працевлаштування у цьому регіоні.
  1. Для працевлаштування за кордоном варто відстежувати оголошення на сайті jooble. Пропозиції й запити оновлюються тут у реальному часі.
  1. Вакансії у київському Охматдиті можна подивитись на сайті Work.ua.
  1. Платформа Likari.net запрошує кваліфікованих медичних фахівців і фахівчинь на роботу — надавати онлайн-консультації. Деталі можна дізнатись тут.
  1. Допомогти із працевлаштуванням можуть колеги у лікарських спільнотах у соцмережах. Напишіть свій запит у відповідних групах, вказавши у повідомленні місто чи селище перебування та вашу спеціалізацію.\

    Радимо приєднатись передусім до цих Facebook-спільнот: 

Крім того, спробуйте ввести в пошук на Facebook назву потрібного населеного пункту — можливо, ви знайдете місцеві спільноти, де також можна розмістити оголошення.

Не зайвою буде й публікація у ваших персональних соцмережах із закликом поширити її. Взаємопідтримка серед українців і українок зараз особливо сильна, і ваш пост може швидко знайти адресата.

Читайте такожДе знайти ліки, пальне або притулок? Онлайн-мапи, які допомагають під час війни

Якщо ви маєте додаткову інформацію про можливості працевлаштування лікарів і лікарок в Україні й за кордоном, просимо писати у соцмережах проєкту «Твій сімейний лікар». Команда оперативно реагуватиме та доповнюватиме цю публікацію.

Також проєкт підготував список ключових платформ, баз та сервісів в Україні, корисних під час війни. Серед них можна знайти й сервіси пошуку роботи.

Нагадаємо, в Україні запустили чат-бот для віддаленої меддопомоги.

Фото: vz.kiev.ua

Коментарі

Суспільство

У Києві багатоповерхівка самостійно приборкала пожежу завдяки сучасним будівельним нормам

Опубліковано

Багатоповерховий будинок у центральному районі Києва став прикладом ефективної роботи будівельних норм і технологій під час надзвичайної ситуації. Пожежа виникла на 33 поверсі внаслідок атаки російських дронів. Завдяки дотриманню будівельних норм та протипожежних вимог, вогонь не поширився на інші частини будівлі, що дозволило уникнути серйозних руйнувань.

Як повідомляє Конфедерація будівельників України (КБУ), важливу роль у цьому зіграла спринклерна система пожежогасіння, яка автоматично виявляє, локалізує та гасить займання за допомогою розпилення води або пінного розчину саме в осередку пожежі. Додатково будівля оснащена вогнестійкими конструкціями, що значно підвищили рівень захисту.

Фото: КБУ

Читати також: У Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО)

Цей випадок демонструє, наскільки важливо будувати відповідно до ДБН «Висотні будівлі» та впроваджувати сучасні протипожежні системи, які рятують життя і зберігають майно навіть у критичних ситуаціях.

Нагадаємо, що у парках Києва залишатимуть стовбури неживих дерев: переваги ініціативи.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У парках Києва залишатимуть стовбури неживих дерев: переваги ініціативи

Опубліковано

Відтепер у Києві не прибиратимуть фрагменти мертвої деревини. Завдяки цій ініціативі у зелених зонах столиці планують створити природні умови для життя різних видів флори та фауни.

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.

Для чого впроваджують проєкт

Як вказують в КМДА, не прибиратимуть у зелених зонах обрізаний сухостій і відмерлі стовбури дерев, що лежать на землі.

«Така практика вже багато років застосовується в багатьох європейських країнах, оскільки мертва деревина є незамінним елементом екосистеми. Вона підтримує життєвий цикл численних видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є «їдальнею» для синиць, дятлів та інших птахів», — зазначив Олександр Возний.

Разом із тим залишки мертвої деревини покращують якість ґрунту: вони насичують землю азотом, фосфором і вуглецем.

Читайте також: У Києві можна принести речі для переселенців із зони бойових дій: як допомогти

Фото: КМДА

У межах проєкту розробили спеціальні інформаційні таблички та QR-коди, які розмістили у київських парках. Більше про цю ініціативу можна дізнатися на сайті КП «Київський міський Будинок природи».

Нагадаємо, що на Київщині відкрили тимчасовий міст замість того, який росіяни зруйнували у 2022 році

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Косово відкрили українську новинну редакцію із фокусом на боротьбу з фейками

Опубліковано

У Приштині відкрили українську редакцію видання The Geopost. Відтепер журналісти висвітлюватимуть суспільно-політичні процеси в Західних Балканах українською мовою.

Українські журналістки редакції

Над новим проєктом працюватимуть українські журналістки Людмила Макей і Тетяна Красельникова. Вони знаходяться у столичному місті Приштина за програмою професійного захисту «Резиденція в Косові».

Читайте також: Руйнують міф про «хату скраю»: як пара з Києва інтегрувалася в життя гуцульської громади

Про видання The Geopost

«Наша головна місія — об’єднати балканський регіон у боротьбі з дезінформацією та зовнішнім впливом. Ми прагнемо протидіяти дезінформації та пропаганді на Західних Балканах завдяки роботі команди професійних журналістів-розслідувачів з Косова, Сербії, Боснії і Герцеговини, Північної Македонії та Чорногорії», — зазначив головний виконавчий продюсер видання Гюнен Венхарі.

Цю медійну організацію заснували у 2021 році за фінансування Посольства США. Дотепер у виданні публікували матеріали англійською, албанською та сербською мовами.

Нагадаємо, що українські медіа можуть отримати до 45 тисяч доларів на протидію дезінформації: деталі конкурсу

Фото обкладинки: The Geopost

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Руйнують міф про «хату скраю»: як пара з Києва інтегрувалася в життя гуцульської громади

Катерина Светлакова кілька років працювала HR-спеціалісткою в столиці та вивчила, як працюють різні підприємства —...

Культура2 дні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство1 тиждень тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство2 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...