Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як компанії пристосувались до роботи в період карантину – опитування Бітрікс24

Опубліковано

Лише для 14% українського бізнесу карантин у форматі роботи не змінив нічого. Інші ж відчули або часткові (53%), або кардинальні зміни (33%). Про це йдеться в опитуванні компанії Бітрікс24.

Ще навесні більшість компаній перейшли на дистанційну роботу і тепер – за потреби – майже всі готові знову працювати віддалено. Лише 2% досі не можуть перелаштуватися на такий формат роботи.

Найближчим часом п’ята частина опитаних компаній (18,5%) взагалі не готова інвестувати у будь-які напрями роботи. Ті ж, хто готовий, роблять акцент на залученні висококваліфікованих фахівців та навчанні команди, технологіях та маркетингу.

Найбільшими викликами бізнес вважає зниження платоспроможності населення й через те – зниження попиту, а також другу хвилю карантинних обмежень та економічну кризу (нестабільний курс, інфляцію тощо). Проте більшість таки не планує зупинятися і ставить за мету запуск нових продуктів та проєктів, вихід на нові рівні та ринки, масштабування бізнесу.

Бізнес запрошує нових фахівців

Критичні звільнення фахівців відбулися лише у 4% бізнесів: 2,5% звільнили в середньому половину своєї команди, а 1,5% були вимушені попрощатися з більшою половиною працівників, включаючи ключових гравців колективу.

Майже 40% опитаних зазначили, що навіть у часи коронакризи їхні компанії зросли, а команди поповнилися новими фахівцями.

Як працюють компанії з початку осені

Перший локдаун змусив більшість українських компаній запровадити формати повної або часткової дистанційної роботи. Не змінили графік лише ті, у кого неможливо було налагодити віддалені процеси.

Проте більшість вже з початку вересня повернулися в офіси – про це розповіли 52% опитаних. У змішаному режимі – хтось дистанційно, хтось в офісі – роботу продовжили 34% бізнесів. Повністю в дистанційному форматі залишилися працювати 13% респондентів.

Чи готові компанії знову перейти на дистанційну роботу?

Березневий карантин застав компанії зненацька. Вони швидко вчилися працювати вдома, перелаштовували процеси, впроваджували нові інструменти. Тепер дистанційна робота для більшості бізнесів – не проблема. Аж 65% опитаних готові за потреби перейти на віддалений формат всього за 1 день. Ще 21% зможуть зробити це за тиждень. 12% це взагалі не вдасться – через особливості виробництва.

Чи готові інвестувати?

П’ята частина опитаних компаній (18,5%) взагалі не готова інвестувати у будь-які напрями роботи. Ті ж, хто готовий – роблять акцент на залученні висококваліфікованих фахівців та навчанні команди, технологіях та маркетингу. Ось як розподілилися відсотки:

30% – залучення в команду висококваліфікованих фахівців та навчання команди;

25% – маркетинг, який допоможе залучати нових клієнтів;

11% – технологія, яка допоможе продавати більше;

10% – технологія, яка допоможе відстежувати ефективність роботи команди та покращувати її;

5,5% – переобладнання виробництва.

Загалом тенденція така, що більшість компаній готові працювати, вдосконалюватися, залучати фахівців у свої команди. Звісно, є ті, на кого коронакриза вплинула безповоротно. Є й ті, хто поки завмер і працює за старою схемою, аби просто протриматися.

Але здебільшого бізнеси бачать свій шлях у нових ідеях і напрямках  –  готові розширюватися, запускати нові продукти, виходити на нові ринки. І, на нашу думку, саме ці компанії виграють. Бо так, як було, вже не буде, і те, що працювало до березня 2020-го, навряд чи працюватиме навіть тоді, коли коронакриза буде подолана.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі