

Технології
Як громаді стати цифровою. Стартував новий освітній курс
В Україні презентували курс Як громаді стати цифровою, розроблений Міністерством цифрової трансформації України та ГО SocialBoost у межах Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
Про це повідомили у пресслужбі проєкту Цифрова освіта.
У результаті проходження навчання учасники отримають сертифікат із зазначенням кредитів обсягом 0,2 ЄКТС.
Розробка курсу стала можливою завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи Уряду Сполучених Штатів.
Серіал призначений для держслужбовців, яким не байдужий розвиток ІТ у своїй громаді.
Читайте також: Aкустична система з кокоса, або Як одеський фізик став партнером світового техгіганта
Слухачі отримають покрокові інструкції та рекомендації, як побудувати присутність громади в мережі та налагодити робочі процеси онлайн.
Курс складається з 8 відео з вичерпною інформацією про аспекти цифровізації на рівні територіальної громади та допоможе систематизувати знання з цифрової трансформації та сформувати фундамент для подальших дій.
Ознайомитися з курсом можна за посиланням.
Нагадаємо, Мінцифра запускає бета-тестування ковідних сертифікатів у Дії. Як долучитися?.
Головне фото: decentralization.gov.ua.
Технології

Студенти Київського національного університету будівництва разом з фахівцями студії balbek bureau проєктуватимуть автентичні українські поселення, які пошкодили під час російсько-української війни.
Про це повідомили в КНУБА.
«Важливо, щоб такі наукові напрацювання ставали частиною навчального процесу. Архітектори, які проєктуватимуть відбудову сіл та селищ, мають враховувати регіональну автентику. Важливо, щоб після відбудови зберігалася культурна пам’ять — навіть там, де будівлі були повністю знищені», — сказав ректор КНУБА Олексій Дніпров.
Основою для цього проєкту стало дослідження культурного коду українських сіл, яке провела команда RE:Ukraine Villages. Наразі фахівці дослідили 12 областей України.
Читайте також:
Співзасновник balbek bureau Слава Балбек зазначив, що експерти зібрали інформацію про типологію будинків, колірні рішення та елементи оздоблення:
«Це дозволило виявити унікальні особливості кожного регіону, що підкреслюють культурний код української архітектури. Дані є у вільному доступі. Тому завдяки цифровому конфігуратору можна розробити власний проєкт будинку, обираючи тип даху та інші елементи відповідно до свого смаку. Користувачі вже згенерували понад десять тисяч проєктів будинків».
Нагадаємо, що військові знайшли древні артефакти під час створення фортифікацій (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка balbek bureau
Технології

Українські розробники зі студії Biopunk Labs розпочали працювати над грою в жанрі інтерактивного кіно про перші дні повномасштабної війни. Наразі команда шукає фахівців для роботи над проєктом.
Про це повідомив український режисер та геймдизайнер Крістіан Жерєгі.
У грі представлять історії дітей та цивільних на тлі повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році.
Над грою працює команда із досвідом 5-10 років у середніх та великих проєктах. Більшість фахівців має особистий досвід, що пов’язаний із війною.
Нещодавно команда отримала перше невелике фінансування. У студії сподіваються, що це дозволить створити першу демоверсію гри протягом 2025 року.
Читайте також: Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch
Після цього Biopunk Labs намагатиметься надавати роботу іншим фахівцям, та в першу чергу ветеранам. Крістіан зазначає, що їхня мета — створити студію, що буде комфортною для колишніх військових.
Нагадаємо, що українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter.
Фото обкладинки: «Локальна Історія»
Технології

Фахівці української компанії Aero Bavovna вже два роки працюють над аеростатами для Сил оборони. Вони створюють повітряні платформи, що дозволяють забезпечувати стійкий зв’язок на фронті. Зараз компанія розробляє нову систему для перехоплення ворожих БпЛА типу Shahed.
Про це повідомили у медіа Frontliner.
Для виявлення ворожих безпілотників застосовуватимуть тепловізійну камеру на спеціальній установці, що дозволятиме бійцям ППО вчасно фіксувати ціль. Над розробкою Aero Bavovna працює разом із партнерами.


Читайте також: Український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 млн доларів
Аеростати компанії можуть підійматися на висоту до 800 метрів та нести корисне навантаження до 10 кілограмів. Окрім зв’язку, вони можуть виконувати функції спостереження, радіоелектронної боротьби та перехоплення ворожих БпЛА.
«Ми вже два роки працюємо над тим, щоб аеростати літали за будь-яких погодних умов. Зараз тестуємо їх у найскладніших ситуаціях», — розповідає один із розробників Олександр.


Нагадаємо, що бійці «Азову» почали застосовувати новітній ударний дрон UAS SETH (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Frontliner