З початком повномасштабного вторгнення в Україні невпинно меншає топонімів, пов’язаних з країною-окупантом. Вулиці Жукова, Пушкіна та Фрунзе нарешті поступаються іменам справжніх українськиї героїв. І пришвидшити цей процес може кожен із нас.
У межах проєкту «Громада Діє» команда ШоТам створила серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо переміщених українців. Ми розповідаємо про відбудову громади, релокацію бізнесу, залучення донорського фінансування, а цього разу підготували покрокову інструкцію, яка допоможе швидко «дерусифікувати» топоніми громади.
У межах освітньої програми «Змінотворці» представники Міноборони зустрілися з партнерами НАТО. Під час зустрічі сторони обговорювали теми щодо впровадження принципів гендерної рівності у Збройних силах України.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони.
Учасники працювали над вдосконаленням знань та навичок у сфері гендерної інтеграції, що дозволить наблизити політики та практики Збройних сил України до стандартів НАТО та резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека».
«Програма “Змінотворці” надала унікальну можливість для обміну досвідом з партнерами НАТО. Ми не лише перейняли передові практики, але й поділилися власними напрацюваннями в умовах війни. Це допоможе нам ефективніше впроваджувати стандарти альянсу, оптимально використовуючи потенціал як жінок, так і чоловіків у різних сферах оборони», — зазначила начальниця Управління гуманітарного забезпечення Міноборони України, майорка Діана Копаниця.
Як вказують у пресслужбі, після повернення до Києва учасники заходу презентують отримані знання своєму оперативному керівництву. Також планують провести гендерний аналіз та виявити інституційні перешкоди для впровадження програм рівності.
«Змінотворці» є спільною ініціативою Міноборони України та проєкту PROTECT2, який фінансується Міністерством національної оборони Канади та виконується Alinea International. Його мета — підтримка українського уряду в розбудові інституцій та відомств оборонного сектору.
Серед учасників зустрічі були представники Збройних сил Канади, Північного центру з гендерних питань у військових операціях (Швеція), відомств у сфері оборони Європейського Союзу, а також провідних міжнародних організацій у сфері забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок.
Нагадаємо, що Україна вразила найбільший нафтовий термінал росіян у Криму.
«Тут можна і книжку купити і вареника з’їсти, купити вишиванку чи інші мілітарні речі. Дуже все якісно і смачно. А гарним символом цього заходу може бути напис на шевроні, які теж виготовляють наші ветерани — “Зберігайте спокій та чистіть кулемет”. Ми завжди повинні бути готові підтримувати наших захисників», — сказав мер Львова Андрій Садовий.
«Хочемо продовжувати традицію проведення таких ярмарків. Хочемо, щоб більше наших ветеранів взяли в них участь і могли представити свою продукцію. Ветерани і їх сім’ї займаються різноманітними справами. Багато ветеранів і їх родини скористалися ваучерною підтримкою Львівської міської ради, частина подавалася на інші гранти чи своїм коштом все виготовляють», — зазначила голова ГО «Родини полеглих Героїв Львівщини» Вікторія Родич.
У місті вже видали понад 90 сертифікатів ваучерної підтримки, кожен на суму до 300 тисяч гривень.
Також на ярмарку були бізнеси з інших міст України, зокрема Ірпеня. Військові виготовляють склянки та чарки із вплавленими кулями, а також браслети та ножі.
«Починали з плетіння браслетів у маленькій коморі площею дев’ять квадратних метрів. Зараз наша майстерня займає 460 квадратних метрів. Ми виробляємо келихи, бокали із вплавленими кулями. Також ми об’єдналися з іншим крафтовим виробником гострих соусів “ПЕЧЕ”. Ми їм зробили пляшечки для соусів із вплавленими кулями і продаємо це в комплекті із нашими ножами — гострий соус з гострими ножами», — розповідає представник майстерні «Bat art» Дмитро.
Ярмарок відвідав і ветеран Михайло Костюк, він поділився своїми думками: «На ярмарку хочу поспілкуватися з ветеранами, почути, як вони живуть зараз, що їх підтримує і мотивує рухатися далі. Взагалі коли ти, повернувшись з фронту, починаєш чимось займатися, чи твої рідні, — це дуже знімає стрес і депресію. Адже для людини одне з найбільших антистресових факторів, це коли ти відчуваєш, що можеш рухатися, можеш щось робити. Важливо не застрягнути. А коли почати якийсь, навіть найпростіший бізнес — це гарний спосіб повернутися до життя».
Нагадаємо, що в Києві провели перегони на вітрильниках серед ветеранів та встановили рекорд України
У 2022 році бізнес призупинили та релокували на захід України. Згодом вдалось перевезти деякі матеріали та обладнання.
«Ми почали знову, вдвох — я та мій чоловік. Виготовляли пазли в гаражі, самостійно пакували та відправляли. Згодом почали будувати команду та відновлювати обʼєми продажів. Нещодавно ми розпочали співпрацю зі всесвітньо відомою студією Warner Bros. Тепер ми виготовляємо ліцензійну продукцію (пазли та постери з дерева) за мотивами фільмів Harry Potter, Game of Thrones, Tom & Jerry тощо», — розповідає співзасновниця Вікторія.
З підписанням контракту ми зрозуміли що обʼєми продажів будуть збільшуватися, отримали грант від держави, витратили кошти на додаткове обладнання для збільшення потужностей та збудували команду. Попереду в нас в планах вийти на міжнародний ринок з якісним ліцензійним українським продуктом.
Нагадаємо, що на Київщині створять мозаїку, натхненну трипільською культурою
Коментарі