Суспільство
Як громадам розпочати співпрацю з USAID: детальна інструкція
Міжнародна організація IREX запрошує громадські організації та бібліотеки до співпраці у проєкті USAID ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».
Метою діяльності учасників проєкту ПУЛЬС є сприяння інформуванню громадян щодо особливостей місцевого самоврядування, налагодження співпраці із місцевою владою та розробка дієвих підходів у залученні активних громадян до розвитку громад та прийняття рішень на місцях.
Хто може взяти участь
До участі запрошуються команди бібліотек та громадських організації України з 17 областей:
- Одеської;
- Чернігівської;
- Житомирської;
- Полтавської;
- Київської;
- Запорізької;
- Луганської;
- Донецької;
- Вінницької;
- Сумської;
- Львівської;
- Черкаської;
- Хмельницької;
- Волинської;
- Рівненської;
- Закарпатської;
- Чернівецької областей.
Вони мають входити до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) або перебувати у процесі становлення ОТГ та прагнуть долучитись до підтримки впровадження децентралізації.
Учасниками стануть команди (громадська організація+бібліотека), які виявлять зацікавленість у подальшій співпраці з IREX та продемонструють високий рівень мотивації.
Для участі в конкурсі необхідно надати:
- Заповнені форми заявок на участь (окремо від ГО та окремо від бібліотеки);
- Детальний робочий план із датами;
- Бюджет;
- Свідоцтво про державну реєстрацію ГО;
- Рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ ГО;
- Наказ про призначення директора або особи, яка уповноважена на підписання грантової угоди або Протокол ГО;
- Довідка про банківські реквізити ГО;
- Наказ про облікову політику організації (за наявності) ГО;
- Статут ГО (Скановану версію).
Заявки приймаються виключно електронною поштою на адресу tdementieva@irex.orgз темою листа ЗАЯВКА_ПУЛЬС_НАЗВА Вашої ГО + НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ.
Дедлайн подачі заявок – до 15 листопада 2019 року включно.
Більше інформації доступно за посиланням.
Що очікується
Бібліотеки та громадські організації візьмуть участь у 2-денному тренінгу, організованому IREX, у січні 2020 року задля підвищення знань у сфері реформи місцевого самоврядування. Надалі, відібрані команди, отримають інформаційні матеріали та грантову підтримку на проведення ряду заходів із залученням громадян до реформи місцевого самоврядування (протягом лютого-травня 2020 року).
Підтримка від IREX
IREX надасть:
- всебічну інформаційну підтримку своїм партнерам задля підвищення їх обізнаності та впровадження діяльності в громадах (наповнення Facebook групи (IREX-PULSE); щотижневі дайджести новин, надіслані електронною поштою; візуалізація даних та інфографіка; вебінари на різні тематики);
- набір інформаційних матеріалів для використання під час проведення заходів та розповсюдження у громадах серед мешканців;
- грантову підтримку у розмірі від 800 дол. США до 1700 дол. США для кожної пари (ГО+бібліотека), що мають бути використані на проектну діяльність;
- консультації спеціаліста з проведення соціологічних досліджень та аналізу даних;
- консультації від профільних регіональних консультантів Асоціації міст України.
Як розподілятиметься грантова підтримка
800 доларів США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 5 (п’ять) інформаційних заходів із залучення громадян до процесу реформи децентралізації. Кількість грантів обмежена.
1000 доларів США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 4 (чотири) інформаційні заходи із залучення громадян до процесу децентралізації та організація проходження 1 (одного) курсу дистанційного навчання для групи охочих громадян (перелік курсів дистанційного навчання буде наданий організацією IREX та стосуватиметься розвитку професійних навичок в умовах децентралізації). Кількість грантів обмежена.
1700 доларів США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 3 (три) інформаційні заходи із залучення громадян до процесу децентралізації, організація проходження 1 (одного) курсу дистанційного навчання для групи охочих громадян (перелік курсів дистанційного навчання буде наданий організацією IREX та стосуватиметься розвитку професійних навичок в умовах децентралізації) та 1 (одна) навчальна поїздка по обміну досвідом між сусідніми ОТГ (дружній візит, інспекція тощо) та\або проведення навчального заходу (тренінгу) з питання, що є пріоритетним для мешканців громади (запровадження гендерних ініціатив, зелена інфраструктура, безпека в ОТГ тощо). Кількість грантів обмежена.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі