Суспільство
Як фермер із Донеччини евакуював на Волинь 150 кіз (ВІДЕО)
Сергій Свириденко не покине своїх рогатих подружок ні за що. Чоловік перевіз свою ферму на Волинь, а тепер відновлює виробництво крафтових сирів і м’ясної продукції.
А допоміг йому в цьому шанувальник його делікатесів і за сумісництвом колега-фермер.
Як Сергій евакуював козине поголів’я та як їм живеться на новому місці, розповідає ШоТам.
Вивезти кіз умовив фермер-колега
3 місяці він не наважувався вивезти своїх кіз із охопленої вогнем Донеччини. Доки його не вмовив колега-фермер із Волині.
Тепер вони разом господарюють та піклуються про рогатих. Сергій Свириденко — ветеран російсько-української війни. 6 років тому закінчив службу та завів кізок у рідному Іванопіллі.
«Вибрав таких тварин, яких ні в кого немає у великій кількості. Почали робити сири», — розповідає Сергій Свириденко, засновник крафтової екоферми «Козацьке подвір’я».
Після 24 лютого залишатися на Донеччині ставало дедалі небезпечніше. Сергій вивіз родину, а сам лишився з поголів’ям.
Запрошувати до себе почав незнайомий шанувальник його сирів та ковбас.
«Десь 3 роки я вже слідкую за його сторінкою. У людей біда. Я йому запропонував переїзд», — каже Іван Будь, фермер із Волині.
Зрештою чоловік наважився й вивіз 150 кіз із Донеччини на Волинь.
«Кізочок завантажили в скотовіз та поїхали. Ми поїхали вночі, щоб козам було легше переносити дорогу, бо не так спекотно. Ми добиралися цілу добу», — згадує Сергій Свириденко, засновник крафтової екоферми «Козацьке подвір’я».
За 5 місяців кізоньки вже почуваються тут, як удома
«Тор. Оце наш чистокровний виробник, найголовніший! Оце його інструмент головний. Оцим він працює», — каже Сергій Свириденко, засновник крафтової екоферми «Козацьке подвір’я».
А Іван із Сергієм потоваришували і разом ведуть справи.
«Він такий позитивний чоловік, знаєте. Такий козак-українець із чубом. Ми працюємо разом уже. Ми домовилися, що господарство — разом. І як він переживає, так і я переживаю за кіз», — Іван Будь, фермер із Волині.
Читайте також: Понад 16 годин у дорозі. Як тренерка з верхової їзди врятувала коней з-під обстрілів на Донеччині
Тепер для фермерів головне, щоб кози пережили зиму.
«Найбільша проблема наша — ми не маємо кормів на зиму. Конче необхідні обігові кошти, тобто кошти на сировину, на установку обладнання, бо останні кошти були витрачені на переїзд і на облаштування ферми. Шукаю, може, хтось позичить», — Сергій Свириденко, засновник крафтової екоферми «Козацьке подвір’я».
Доки підготовка до холодів триває, Сергій потроху відновлює виробництво.
«Ось тут на визріванні сиров’ялена ковбаса «Чумацьке волов’я» . Ковбаса зроблена вже тут. Але рецептура її зроблена на Донеччині, коли через нашу землю ходили чумаки», — Сергій Свириденко, засновник крафтової екоферми «Козацьке подвір’я» .
А після Перемоги чоловік мріє відкрити філію ферми на рідній Донеччині.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ