Економіка і бізнес
Як електронні торги за землю полегшать роботу фермерам
В Україні 18 жовтня відбулися перші електронні земельні торги. Аукціон пройшов на платформі OpenMarket державного підприємства “СЕТАМ” Міністерства юстиції України.
“Пілотний” онлайн-формат
Аукціони проводяться у форматі “пілотного” проекту на підставі угоди, укладеної між Держгеокадастром, який розпоряджається держземлями сільгосппризначення, і держпідприємством “СЕТАМ”. А для запровадження онлайн-формату на всій території країни спочатку необхідні зміни до Земельного кодексу. Тож поки Держгеокадастр розраховує налагодити систему електронних торгів і максимально оптимізувати її.
На платформі були виставлені права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 га в Кіровоградській, Львівській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях.
Перший аукціон пройшов з результатом 9 з 10. Орендна плата, стартовий розмір якої становив 8,3% від нормативної грошової оцінки землі, за результатами торгів зросла в середньому до 34,4%.
Що по чім продали?
Найдорожче під час торгів продано права оренди на земельну ділянку на території Команської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області площею 13 га, де стартова ціна піднялася до 70,73% від НГО і становить 157,79 тис. гривень.
Найбільше під час торгів виріс розмір річної плати за користування земельною ділянкою на території Василівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області площею 18,26 га і склав 101,32% від НГО (122,17 тис. грн). Також щодо цього лота було зафіксовано найбільшу кількість зроблених у ході аукціону кроків – 2333 кроки.
Передбачається, що загалом до місцевих бюджетів за результатами перших електронних земельних торгів щороку надходитиме понад 630 тис. гривень.
Ознайомитися з протоколами торгів можна на сайті.
Які враження у фермерів?
Видання iAgro відшукало одного з учасників земельних торгів – фермера з Львівської області, який боровся за ділянку в 12 га і витримав понад 400 кроків в аукціоні.
Враження від перших електронних торгів у нього найпозитивніші. Каже, головна перевага електронного аукціону – економія часу.
“У випадку ж з електронним аукціоном все значно простіше і швидше. Я через комп’ютер передав пакет документів, мене зареєстрували учасником аукціону, я провів проплати для участі в торгах, скинув організаторам аукціону квитанції, і, фактично, був готовий брати участь. Усе це займає буквально кілька годин, максимум – півдня”, – розповів фермер.
Сама система, в якій проходять аукціони – зручна, і в ній все зрозуміло: є повний обсяг інформації про те, який пакет документів необхідно підготувати, що потрібно для участі в торгах, що і як має відбуватися після закінчення торгів – повністю весь процес досконально розписаний від початку і до кінця.
“Не можу сказати, що на електронних торгах було менше конкурентів, ніж на звичайних – усі, хто працює в сфері сільгоспвиробництва, приблизно однаково орієнтуються в ситуації, вміють користуватися комп’ютерами, і шанси на виграш в аукціоні були у всіх абсолютно рівні”, -додає фермер.
“Єдине побажання до електронного аукціону, яке у мене є – потрібно попрацювати над самою системою, оскільки в ході перших торгів вони переносилися на годину-дві. Але навіть попри це, враження від електронних торгів – найпозитивніші”, – додає чоловік.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі