Суспільство
Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей
Стареньким важко подбати про себе без сторонньої допомоги, особливо тим, які опинилися на самоті. Вони потребують нашої уваги та турботи як в будинках для людей похилого віку, так і у власних домівках. Ви можете допомогти стареньким фінансово, або приєднатися до будь-якого проєкту і стати волонтером чи координатором, адже, зазвичай, в цій справі не вистачає рук.
Ми зібрали ініціативи, які допомагають людям похилого віку: влаштовують для них дозвілля, купують продуктові набори, або виконують їхні бажання на Святого Миколая.
«Старість НА радість»
Благодійний проект «Старість НА радість» вже три роки поспіль активно допомагає літнім людям, які проживають у геріатричних пансіонатах (будинки для літніх людей) на Львівщині. Волонтери розважають стареньких, щоб ті не сумували. Організовують літературні вечори, шахові турніри, концерти, майстер-класи. А також частують бабусь та дідусів смаколиками.
Молодь часто організовує благодійний збір подарунків та техніки для мешканців пансіонату. Приміром, заохочують небайдужих ділитися своїми старенькими музичними девайсами: касетними плеєрами, радіоприймачами, магнітофонами, навушниками — будь-чим, через що можна слухати музику.
До Дня святого Миколая вже традиційно влаштовують акцію, в якій старенькі пишуть листи, що б хотіли отримати на Миколая, і будь-хто з охочих навіть з іншого міста може виконати бажання у ролі Миколая для літньої людини.
«Життєлюб»
Проєкт «Життєлюб» запевняє, що чужих Ба та Ді (бабусь та дідусів) не буває і створює можливості для людей третього віку. Приєднатися до добрих справ можна на онлайн-платформі Superonuki.com. Там збирають кошти на потреби життєлюбів. Це можуть бути продуктові набори, ліки, одяг, техніка, кошти на операцію або на саморозвиток.
Фонд заснували у 2013 році Гарік Корогодський та Тіна Михайловська. Вважається першим в Україні благодійним проєктом підтримки та всебічного розвитку для людей третього віку. Гасло фонду — «Жити тут і зараз, повноцінно і радісно, не боятися часу і бути активною частиною сучасного світу».
Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів
До Нового року разом з інтернет-магазином «Розетка» фонд організував збір новорічних продуктових наборів для самотніх Ба та Ді. На сайті «Розетки» потрібно «підвісити» подарунок, а «Життєлюб» розподілить продукти між тисячами одиноких пенсіонерів по всій країні. «Нова пошта» сформує посилки і доставить їх в соціальні служби, а далі соцпрацівники та волонтери розвезуть набори по домівках стареньких.
«Let’s Help!»
Основна програма фонду «Let’s Help!» — «Гідна старість». Вона спрямована допомогти самотнім людям літнього віку у геріатричних пансіонатах та адресно. Заснували фонд у 2015 році сім’я Бондаренко. Разом з волонтерами та друзями вони облаштовують побут самотніх літніх людей в 143 геріатричних пансіонатах Київської, Житомирської, Львівської, Чернігівської, Черкаської, Сумської, Полтавської та Одеської областей.
Всі операційні витрати фінансують засновники Фонду, тому 100% залучених коштів використовуються на благодійність. Про всі надходження та проєкти звітують на офіційному сайті.
На сайті можна обрати, як саме хотіли б допомогти стареньким:
- заповнити анкету та стати волонтером;
- долучитися до поїздок;
- підтримати внеском;
- подарувати свято;
- допомогти навичками;
- допомогти транспортом.
Фонд також приймає від усіх охочих гуманітарну допомогу: одяг, взуття, іграшки, меблі, техніку, ліки, памперси та інші засоби особистої гігієни.
«Старенькі»
Соціально-благодійна ініціатива «Старенькі» (Starenki) допомагає самотнім літнім людям в Україні. ЇЇ організовували дівчата-волонтери для допомоги самотнім людям поважного віку. Станом на листопад 2018 року ініціатива має близько 1200 підопічних у Києві, Дніпрі та Львові. Це самотні старенькі старше 65 років, які не мають близьких родичів, перебувають на обліку у територіальному центрі та отримують пенсію до 2700 гривень.
Проєкт має два формати допомоги:
- адресна розвозка продуктових наборів пенсіонерам;
- чаювання в територіальному центрі: дозвілля, солодкий стіл та видача продуктових наборів.
Всю інформацію про стареньких, які потребують допомоги, волонтерам надають соціальні працівники, які супроводжують до підопічного. А логістикою, фандрайзингом і закупкою продуктів займається команда «Стареньких».
Допомогти можна у якості волонтера, а також підтримати ініціативу фінансово. Засновники свідомо розділили рахунки, щоб кожен донейтор знав, куди саме йдуть кошти:
- на адміністративні витрати фонду: зарплати бухгалтеру фонду і координатору розвезення, оплату домену, хостингу та віртуального офісу;
- на продуктові набори.
Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Також можна підключити регулярний платіж, щоб кошти на продуктово-побутові пакети перераховувалися щомісяця.
«Мій телефонний друг»
В умовах пандемії допомогти стареньким можна інформаційно та морально. Так, в проєкті «Мій телефонний друг» волонтери підтримують літніх людей розмовами телефоном.
Щоб взяти участь у проєкті, потрібно зателефонувати на гарячу лінію за номером 0 800 202 147. Після цього менеджери почнуть шукати волонтера, який стане телефонним другом для літньої людини. Він буде розповідати про актуальні події та тримати в курсі останніх новин. А також слухати та цікавитися життям людини на другому кінці слухавки.
Стати волонтером можна через форму на сайті. Як зазначають в організації, кожен волонтер сам може обрати з ким спілкуватися — комусь буде цікавіше спілкуватись із колишньою 65-річною вчителькою з Полтавщини Ганною Василівною, а комусь — зі Степаном Івановичем з Тернопільщини, якому 88 і він щиро переживає за суспільно-політичне життя країни.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі