Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Адвокати — але від економіки. Як економісти рятують компанії від космічних штрафів і хочуть “автоматизувати” бухгалтерів

Опубліковано

Зазвичай власники бізнесу не занурюються в роботу з рахунками і податками. Навіщо, адже за це вони платять бухгалтеру. Моментом пізніше підприємству прилітає величезний штраф від податкової, і тоді вже легше його закрити, ніж за будь-яку ціну витягати з прірви. 

“Операційники”, — називає таких “колег” по цеху власниця компанії бухгалтерів на аутсорсі Леся Катанова. Вона побудувала велику компанію з нуля на зарплату, зекономила сотням підприємств мільйони доларів. А тепер збирається повністю автоматизувати працю бухгалтерів, що виконують низькокваліфіковану роботу.  

Леся Катанова

Леся Катанова

власниця бухгалтерської компанії “Солвенсі”

Розповідає: перше, що з’явилось у компанії — це назва та логотип. “СОЛВЕНСІ” з англійської означає фінансове здоров’я. А мангуста як логотип обрали через те, що це дуже швидке й зосереджене створіння — як і кожен з її команди, каже Леся.
Сьогодні у компанії 250 постійних клієнтів, а ще двом тисячам підприємств її фахівці допомогли уникнути мільйонних штрафів та фінансового краху.

Додаток позбавить “операційників” марудної роботи 

На ринку бухгалтерських послуг зараз мало професіоналів, здатних не просто вносити необхідні дані в програму бухобліку, але й проконсультувати власника бізнесу. Людина, мета якої просто впорядкувати звіт, не може вивести з отриманих даних жодного економічного висновку.

Тому підприємства з власними бухгалтерами все одно звертаються до аутсорсингових бухгалтерських компаній за консультаціями. Причому з елементарними питаннями: як платити менше податків, чому податкова нарахувала податок на додану вартість більше, ніж розраховували самостійно. 

Ми у “Солвенсі” розуміємо, що ще кілька років — і професія бухгалтера повинна буде зникнути, звільнивши місце для більш крутих речей — творчості і професійного росту.

Тому зараз розробляємо програмне забезпечення, що повинно взяти на себе автоматичну роботу бухгалтера, залишивши тому час на професійний розвиток.

Шукаємо команду для бухгалтерського стартапу

Аналогів в Україні такому додатку немає взагалі, в Росії щось є в зародковому стані — просто для комунікації між бухгалтерією на аутсорсі та клієнтом.

Черговий комунікатор — це зовсім не те, що ми задумали. Хочемо розробити програмне забезпечення, яке би повністю автоматизувало роботу бухгалтера.Тому зараз шукаємо IT-команду, яка нам в цьому допоможе. А ще — можливості для фінансування. Ми готові віддати ідею тим IT-фахівцям, які за неї візьмуться. Все, що треба “Солвенсі” — це технічне рішення, яке дозволить повноцінно зосередитись на розв’язанні проблем усіх видів бізнесу.

Як зекономити клієнту 20 мільйонів гривень

На нашому сайті ми ведемо загальний підрахунок грошей, які зекономили клієнтам більш як за 11 років роботи. Зараз це близько 3,7 мільйона доларів.

Сьогодні кожен випадок, з яким працюємо, яскравий по-своєму. Але в кожного кейсу є спільні риси: терміни “на вчора”, вимоги зробити майже чудо. Моя команда завжди справляється.

Як правило, якщо ще щось можна зробити, ми витягаємо компанію з кризи. Але якщо кількість штрафів перевищує ефект від майбутньої діяльності підприємства, то зводимо його діяльність нанівець. Натомість відкриваємо нове — проте це вже зовсім екстрена ситуація.

Пам’ятаю випадок з розряду “майже диво”, коли ми у “Солвенсі” готували всеукраїнське сільськогосподарське підприємство до податкової перевірки за три роки.

Команда фахівців за тиждень проаналізувала просто гігантський об’єм документів, працювала буквально цілодобово. Називати фірму не буду, але ми їм тоді 20 мільйонів гривень на штрафи зекономили.

Чим вашому бізнесу загрожує брехня бухгалтера і як від неї врятуватись

Коли підприємець наймає на роботу бухгалтера, то упевнений за замовчуванням, що перед ним фахівець. А за фактом часто виходить так, що директор підприємства не підозрює, що у нього в документах повний бардак.

За роки роботи ми у “Солвенсі” навчились виділяти ознаки непрофесіоналізму серед своїх колег по цеху. Ось кілька з них:

1) Час, за який ви отримуєте інформацію.

Уявіть ситуацію: ви попросили у бухгалтера дані про заборгованість перед постачальниками — це елементарна інформація. Якщо йому треба більше, ніж пів години, щоб сформувати документ, отже, він формує його прямо зараз — і вручну. А у вас немає обліку в режимі реального часу. Отже, у разі чого не зможете вчасно зреагувати на проблему.

2) Відсутність податкового планування.

Якщо бухгалтер заздалегідь не знає, скільки вам як власнику бізнесу доведеться заплатити податків, це ознака того, що людина в останній момент підготувала звіт. В якому, зовсім не факт, що все в порядку.

3) Обман.

У нашій практиці траплялись випадки, коли бухгалтери обманювали власних директорів. До того моменту, поки штрафи не ставали непосильным, власники бізнесу навіть не знали про неприємний сюрприз від податкової. 

Майже адвокати. Але від економіки

Ще коли я була підлітком, то мріяла бути адвокатом, надивившись американських серіалів про судову романтику. А потім так вийшло, що провчилась на економічному факультеті аж до аспірантури. Про що не шкодую, бо як фахівець там отримала ширший погляд на економічні процеси.

Потім працювала на підприємстві “Хортиця” заступницею фінансового директора. Якось так вийшло, що там я отримала поштовх для своїх амбіцій. І зрозуміла: мені по суті характеру потрібно своїм бізнесом займатися.

Сьогодні у “Солвенсі” є офіс на 400 квадратних метрів, 26 унікальних експертів, яких ми “виростили” самі. За 11 років ми врятували або допомогли розвинутись з нуля аж 2000 підприємствам. 

У кожного в команді — своя сфера відповідальності. Приміром, людина, що займається зарплатами, знатиме про операції з нею все. Наші працівники занурюються в свою тему, аналізують законодавство, беруть участь у профільних тренінгах та семінарах. На відміну від штатних бухгалтерів, які змушені робити все підряд.

У якомусь сенсі моя дитяча мрія здійснилась. Мої працівники майже як адвокати: точно так же представляють інтереси наших клієнтів, лиш врегульовують економічні питання, ведуть бухгалтерію. А у разі потреб рятуємо від податкових  проблем цілі бізнеси.

На початку поширювали інформацію сарафанним радіо

Якщо на старті бізнесу відразу немає значної суми грошей, то саме сарафанне радіо і власна репутація приведуть перших клієнтів. Принаймні, так було в мене. 

Мою компанію ми разом з подругою започаткували у 2008 році. Тоді вночі на кухні чаклували над замовленнями клієнтів. А паралельно встигали працювати, витрачаючи всю заробітну плату на просування.

Пам’ятаю, в першу чергу тоді зробили сайт. І вирішили надіслати нашим потенційним клієнтам надруковані в типографії гарні листи на фірмових бланках, у фірмових же конвертах. І цей хід взагалі не спрацював!

Зате допомогло сарафанне радіо та репутація. Так завдяки допомозі друзів, зв’язкам, що залишились ще з роботи у “Хортиці”, у нас з’явилися перші клієнти.

Сьогодні ціни за послуги у нас ринкові, а працюємо на совість. Ну і треба врахувати штрафи, які людина заплатить за помилки в бухгалтерській документації: вони незрівнянно вищі.

Буває, спершу чуєш від підприємця: “Є “контора”, що зробить звітність задешево”. А через деякий час, з парочкою штрафів за плечима від такої співпраці, він все-одно повертається до нас.

Як вберегли підприємців від чужих помилок

Зазвичай клієнт, якщо хоче вберегти себе від професійних помилок бухгалтерів чи аудиторів, власноруч укладає контракт зі страховою компанією. Ми ж взяли за приклад закордонних колег і самі за замовчуванням застрахували своїх клієнтів від можливих помилок. 

За одинадцятирічну практику компанії таких випадків не було. Тому професійну відповідальність ми застрахували, щоб показати: у “Солвенсі” ніколи не помиляються. Це означає, що якщо через роботу наших фахівців оштрафують, страхова компенсує всі збитки. 

В українських колег по цеху поки що не знайшла такої практики. Але думаю, це реальний спосіб довести професіоналізм і клієнтам і конкурентам.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі