Суспільство
WOG запустив проєкт зі збору та переробки відпрацьованих батарейок
Мережа АЗК WOG та рух «Батарейки, здавайтеся!» запустили проєкт зі збору відпрацьованих батарейок.
Відтепер на 385 заправках WOG по всій країні можна буде у будь-який час здати у спеціальний контейнер до 20 відпрацьованих пальчикових батарейок та акумуляторів від розмірів AAA до D, а також типу «крона», акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків, павербанки. А оскільки заправки WOG працюють у найвіддаленіших районах України, віддати батарейки для надійної переробки тепер зможуть навіть мешканці найменших сіл, для яких ця можливість раніше була суттєво обмежена.
Щоб мотивувати українців змінити звички, контейнер на WOG вирішили зробити прозорим. Коли люди бачать напівзаповнений батарейками контейнер і усвідомлюють, що інші уже чинять відповідально, вони також готові приєднуватись.
Читайте також: Компанія WOG робитиме біодобриво з кави
Куди відправлятимуть батарейки?
Відтак, з контейнерів, розміщених на АЗК WOG, батарейки потраплятимуть на ліцензований склад підрядника та партнера проекту ТОВ «Екологічні інвестиції», звідки по накопиченню партії у 20 тонн будуть відправлятися на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії. На цьому заводі вони проходять спеціалізовану сортувальну лінію та діляться на 8 типів відповідно до хімічного складу. Сольові, алкалінові та цинк-карбонові батарейки переробляються безпосередньо на GreenWEEE, а решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – відправляються на переробку до заводу Accurec в Німеччині. Таким чином 100% всієї маси батарейок повертається для подальшого використання у виробництві нових товарів та корисних речовин.
За рік на WOG планують зібрати близько трьох тонн батарейок. Їх утилізацію профінансує WOG спільно з брендами Panasonic, Duracell та GP, які продають батарейки в цій мережі та приєднались до ініціативи. При цьому, ціни на батарейки не виросли.
Читайте також: З України відправили на утилізацію 37 тонн використаних батарейок
Довідка
Мережа автозаправних комплексів WOG нараховує близько 500 об’єктів у всіх областях України. WOG є найбільшою українською монобрендовою мережею АЗС на вітчизняному ринку нафтопродуктів. Всі нафтопродукти в мережі WOG – виключно імпортного виробництва, і відповідають стандарту Євро-5. Поставки здійснюються з найсучасніших нафтопереробних заводів Румунії, Ізраїлю, Греції, Литви, Польщі, Білорусі та інших країн. Компанія активно розвиває супутні сервіси та послуги, зокрема, мережу WOG CAFE і WOG MARKET. Власники мережі WOG – Степан Івахів, Сергій Лагур, Софія Єремеєва і Роман Єремеєв.
Рух «Батарейки, здавайтеся!» почався з ініціативи 3 it-шників у м. Дніпро і виріс до масштабів всеукраїнської мережі небайдужих людей та компаній. Місія руху – щоб 100% всіх вживаних батарейок в Україні потрапляли на переробку, а не в землю. В 2020 році організація добилась відправки перших 140 тонн батарейок з України на реальний завод у Європі, і наразі є єдиною командою, яка дійсно забезпечує переробку всіх зібраних батарейок і надає про це офіційні звіти. Команда працює завдяки благодійним внескам 1000+ небайдужих людей та компаній, та втілює реформу розширеної відповідальності виробника: щоб переробка вживаних батарейок в Україні фінансувалась з продажів нових батарейок.
Фото надане пресслужбою
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі